Vyhľadať
Close this search box.

NEDAJ SA, HOVOR O TOM!

Dňa 23. 2. 2023 sa naši žiaci (ZŠ + kvarta a kvinta) zúčastnili edukatívneho multimediálneho predstavenia, ktoré sa zaoberalo aktuálnymi témami šikanovania, rasizmu, sociálnej nerovnosti, fyzického násilia a kyberšikany.
V predstavení naživo účinkovali moderátor a mladí herci, ktorí hrali tematické scénky a prostredníctvom obrazoviek sa nám prihovárali aj známi youtuberi. Pre žiakov bolo zaujímavé i prekvapivé vidieť ich idoly z iného uhla pohľadu.
Súčasťou predstavenia bolo aj video policajného preventistu kriminality, ktorý ozrejmil trestnoprávnu zodpovednosť za šikanovanie a taktiež sa žiakom prihováral aj hovorca Policajného zboru mjr. JUDr. Michal Slivka.

Na konci predstavenia získala škola certifikát s dôležitými kontaktmi a pre pedagógov metodickú príručku pre prácu so žiakmi po predstavení.

Predstavenie bolo realizované v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Zuzkin park v Košiciach a Policajným zborom SR pod záštitou Ministerstva školstva.

Mgr. Alžbeta Šindléryová

Aktuality

Viedeň

Dňa 28.5. 2024 sme podnikli výlet do zahraničia. S triedami 9.A, 9.B a sexta sme navštívili Viedeň. Naša cesta Viedňou začala pri zámku Schönbrunn (sídlo

Čítať viac »
Podporte nás 2%

Nový 4-ročný odbor na Orave

Cirkevné gymnázium v Dolnom Kubíne
s rozšíreným vyučovaním informatiky
Otvárame aj v šk. roku 2024/25
Deň otvorených dverí bude
(piatok) 26.1.2024
alebo
(pondelok) 29. 1. 2024
o 10:00 v priestoroch školy

Potrebuješ pomoc?

Máš problém?
Si bez nálady a nevieš čo s tým?
Niekto ti ubližuje telesne, slovne,či na sociálnej sieti?
Nemáš sa komu zdôveriť?

Využi anonymné linky pomoci:

Národný projekt POP III