Vyhľadať
Close this search box.

ICDL (ECDL)

Úspešné absolvovanie ICDL (ECDL)
Žiaci cirkevného gymnázia A. Radlinského (oktáva a septima) sa 10. 05. 2022 úspešne zúčastnili medzinárodného projektu INTERREG SR-ČR „Tvorba uceleného systému na vzdelávanie za účelom získania a zvýšenia digitálnych zručností pedagógov a žiakov stredných škôl“ z firmy UNI KREDIT. Po absolvovaní prípravy – vedenou Mgr. L. Šurinovou a Mgr. Ľ. Sahuľom sa zúčastnili certifikovania pod dohľadom certifikovaného komisára. Každý študent si mohol zvoliť 4 oblasti informatiky, z ktorých chceli byť testovaní. Úspešne bolo zložených 59 testov zo 60.
Študentov kvinty a sexty čaká certifikovanie 14. 6. 2022.
Benefity pre žiaka
– Príprava založená na medzinárodne platnej metodike
– Získanie medzinárodne platného certifikátu ICDL (ECDL)
– Certifikát ECDL je rešpektovaný na pracovnom trhu v Slovenskej republike, Českej republike, ako aj v celej EÚ
– ICDL (ECDL) certifikát je uznávaný na väčšine VŠ v Slovenskej republike a Českej republike ako zápočet a skúška z informatiky
Známy ako vodičský preukaz na počítače, systém certifikácie v oblasti IT, skrátene Systém ECDL, vznikol ako odpoveď:
– na problémy trhu práce, ako zisťovať a preukazovať schopnosti zvládnuť informačné technológie v praxi (digitálnu zručnosť, kvalifikovanosť, odbornosť)
– na potrebu medzinárodne a jednotne definovať, čo sú základné, stredne pokročilé a pokročilé digitálne zručnosti na bežnú prácu s počítačmi a následne ich dôveryhodne overovať.
Overovanie znalostí a zručností sa vykonáva pomocou medzinárodne uznávanej štandardizovanej metodiky. Overovacie skúšky (testy) sa zostavujú z neverejnej Bázy otázok a testov príslušnej úrovne. (www.ecdl.sk)

Dňa 14. 6. 2022 sa žiaci kvinty, sexty a dvaja žiaci septimy zúčastnili testovania na získanie certifikátu ICDL (ECDL). Bolo to v rámci medzinárodného projektu INTERREG SR-ČR „Tvorba uceleného systému na vzdelávanie za účelom získania a zvýšenia digitálnych zručností pedagógov a žiakov stredných škôl“ z firmy UNI KREDIT.

Za prípravu vďačíme Mgr. Lucii Šurinovej a Mgr. Ľubomírovi Sahuľovi. Zvolili sme si 4 oblasti z informatiky a v priebehu dňa sme sa postupne venovali 4 testom pozostávajúcich z teoretických otázok i praktických úloh. Počas testovania sme boli pod dohľadom certifikovaných komisárov, ktorí boli ochotní nám v prípade potreby vysvetliť otázky, ktorým sme neporozumeli.

V prípade úspešného zvládnutia nám môže certifikát pomôcť na vysokej škole aj na pracovnom trhu.

Dnes, 24.6. 2022 prišli výsledky testov a zvládli ich VŠETCI.
GRATULUJEME!!!

Aktuality

Týždeň s Aladinom

V týždni 25.3. – 29.3. sme sa vydali do rozprávky Aladin. Čítali sme si rozprávku, používali sme aplikáciu Readmio, vypracovali sme si pracovné listy z

Čítať viac »

Noc s Andersenom

V týždni 11. – 15. 3. sme sa celý prvý stupeň zapojili do medzinárodnej aktivity Noc s Andersenom. Tvorili sme na rozprávku Snehová kráľovná. Pracovali

Čítať viac »
Podporte nás 2%

Nový 4-ročný odbor na Orave

Cirkevné gymnázium v Dolnom Kubíne
s rozšíreným vyučovaním informatiky
Otvárame aj v šk. roku 2024/25
Deň otvorených dverí bude
(piatok) 26.1.2024
alebo
(pondelok) 29. 1. 2024
o 10:00 v priestoroch školy

Potrebuješ pomoc?

Máš problém?
Si bez nálady a nevieš čo s tým?
Niekto ti ubližuje telesne, slovne,či na sociálnej sieti?
Nemáš sa komu zdôveriť?

Využi anonymné linky pomoci:

Národný projekt POP III