Domov

Hlavné menu

knižnica

otvaracie hodiny

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Deň študenstva-KVINTA PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 17 November 2011 00:00

17.11.2011 Každý v Spojenej cirkevnej škole vie, že prebieha veľká rekonštrukcia školy, výmena okien, zatepľovanie a stým spojený neporiadok, ktorý treba upratať. My z Kvinty si to uvedomujeme veľmi dobre a vieme ,že pani upratovačky to samy nezvládnu. Rozhodli sme sa ,že im trochu pomôžeme. Predtým ako nám naši rodičia vymaľovali triedu pustili sme sa do umývania okien na chodbe pred triedou.  Zobrali sme si handry a tvrdo sme začali pracovať. Niektorí chlapci zatiaľ vypratávali lavice z triedy a ukladali ich na chodbu. Iní spolu s pánom Marettom  zatierali škáry v stene.  Keď to bolo hotové , maľovanie sa mohlo začať. Našim maliarom a nám, brigádnikom, napiekla pani učiteľka Opartyová výborné štrúdle, na ktorých si isto každý pochutnal. Maľovalo sa do tretej hodiny, a po umytí dlážky po kvapkách farby nabehli naši silní chlapci a lavice zanášali opäť do vnútra triedy. Ďakujeme rodičom, ktorí sa podieľali na skrášľovaní našej triedy zvlášť pánovi Krupovi, pánovi Povalovi a jeho bratovi, pánovi Marettovi a pani Čižmárovej, ktorá sa postarala o čistotu okien v triede.

Posledná úprava Piatok, 02 December 2011 09:15
 
Obvodné kolo v malom futbale. PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 28 November 2011 00:00

V pondelok 28. novembra 2011 usporiadala ZŠ Istebné obvodné kolo v malom futbale starších a mladších žiakov. V obidvoch kategóriách naši chlapci zabojovali , zvíťazili a postúpili do okresného kola. V kategórii mladších žiakov sme postupne zvíťazili nad ZŠ Istebné , ZŠ Žaškov  a  so ZŠ M.Kukučína sme remizovali. V kategórii starších žiakov sme remizovali so ZŠ Žaškov , ale v pokutových kopoch sme dominovali . Družstvo mladších chlapcov tvorili : Adam Brenkus , Martin Zanovit , David Valek , Ján Pavol Maretta , Michal Meško , Dávid Drímal , Dávid Fačko , Ivan Rozenberg , Adam Spišák .    Družstvo starších chlapcov tvorili :Andrej Čižmár , Štefan Franek , Erik Kurjak , Filip Urbaník , Martin Ďurota , Marek Ištok , Martin Mikula , Lukáš Macek . Všetkým hráčom by som chcel poďakovať za predvedený športový výkon a vzorné športové správanie.

Posledná úprava Utorok, 29 November 2011 12:48
 
Deň otvorených dverí pre MŠ PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 25 November 2011 00:00

V piatok, 25. novembra 2011, sme pozvali škôlkárov z celého mesta na návštevu. Pozvanie prijalo skoro sto detí, ktoré spolu so svojimi pani učiteľkami zavítali do našej školy. Privítala ich pani zástupkyňa J. Mešková, ktorá im pri pozeraní prezentácie predstavila život na našej škole. Vystúpenie našich prváčikov a tretiakov odmenili veľkým potleskom. Potom sme deti rozdelili  do farebných skupiniek a spolu so svojimi sprievodcami- šikovnými deviatakmi- sa pustili po zábavnej a objavnej ceste. Postupne navštívili šesť stanovíšť, na ktorých tancovali, športovali, maľovali, hrali sa na počítači, pozerali rozprávku, či pozorovali robotov z Lega. Potešil ich aj pekný darček a sladká odmena. Veríme, že sa im u nás páčilo a čakáme ich v januári na prváckom zápise.

Posledná úprava Sobota, 26 November 2011 15:58
 
Kubínska hudobná jeseň PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 15 November 2011 00:00
v utorok, 15. novembra 2011 sa v sále ZUŠ P.M.Bohúňa v Dolnom Kubíne v rámci projektu Kubínska hudobná jeseň uskutočnilo v spolupráci s klaviristkou Jordanou Palovičovoudetské hudobné pásmo s názvom ,,Ako chutí hudba Jána Cikkera", pri príležitosti 100. výročiaod narodenia tohto slovenského skladateľa. Do projektu sa veľmi aktívnym spôsobom zapojila aj žiačka Vašej školy, Sára Machajová, ktorá venovala energiu a voľný čas pri jeho príprave aj počas víkendu, vďaka čomu sa program stretol s mimoriadne pozitívnym ohlasom u obecenstva, vedenia školy i pedagogického zboru ZUŠ P.M.Bohúňa.V mene svojom by som s radosťou chcela vyjadriť pochvalu za Sárin prístup pri práci, kreatívne nápady a v neposlednom rad eza herecký výkon, ktorý v uvedené popoludnie podala.


Michaela Šubová
učiteľka ZUŠ P.M.Bohúňa v D.Kubíne
Posledná úprava Utorok, 22 November 2011 08:14
 
Detské sväté omše PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 08 November 2011 00:00

Prešli dva mesiace a máme tu prvého malého víťaza úvodného kola celoročnej súťaže škôlkárov “Nechajte maličkých prísť ku mne”. Dňa 8.11.2011 sme sa zhromaždili v škôlkárskej jedálni za spevu obľúbenej piesne  “La-la-la, dnes je nedeľa; do kostola ideme, v kostole sa modlíme…”
Už pri zbežnom pohľade na výstavku bolo jasné, kto si asi odnesie výhru (tentokrát to bola mäkká plyšová Húska) a veru to bolo tak:

Tadeáško  Kurčina!
Niektorí sa tešili s ním, iní trošku (skryte) závideli, no našli sa aj takí, ktorí hlasno protestovali, ignorujúc všetky pravidlá…

A tie  sú jednoduché:
Každé kolo trvá dva mesiace,  počas ktorých deti zbierajú kúsky im neznámej skladačky. Čo  jedna štvrtková detská svätá omša, to jeden dielik, až sa z nich dá zložiť celý  obrázok. Na konci každého kola deti s rodičmi získané časti obrázka nalepia, vyfarbia, prinesú podpísané do materskej školy a pripevnia na výstavku na magnetickú tabuľu. V deň “D” pani učiteľky s deťmi výstavku vyhodnotia: tí, čo majú úplný obrázok, postupujú do losovania o hlavnú cenu,  ostatní dostanú za odmenu malú maškrtku.

Ráta sa každý dielik, preto neváhajte  a súťažte s nami !

Posledná úprava Pondelok, 21 November 2011 14:58
 
Lego deň v MŠ PDF Tlačiť E-mail
Streda, 23 November 2011 00:00

Chcete si zaspomínať na bezstarostné detstvo,
na hodinku-dve sa príjemne uvoľniť,
a zároveň urobiť radosť svojim deťom?

Tak príďte v stredu 23.11.2011o 16.00 do materskej školy
a spolu s nami môžete poskladať nové pekné hračky podľa plánov,
alebo vlastnej fantázie.

Téma dňa: CESTUJEME! („čím“ a „kam“ ponechávame Vašej fantázii...)

Posledná úprava Pondelok, 21 November 2011 11:08
 
Brigáda PDF Tlačiť E-mail
Streda, 16 November 2011 09:19

17.11.2011 (štvrtok) od 9:00 do 15:00 bude v našej škole brigáda. Pekne prosíme rodičov o pomoc hlavne pri umývaní okien. Kto môže, doneste si čistiace potreby, rebrík, vysávač. Okrem toho je nutné doniesť si aj chuť do práce a dobrú náladu Žmurkajúci

Posledná úprava Štvrtok, 17 November 2011 16:59
 
ADVENT PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 28 November 2011 00:00

Začalo sa príjemné očakávanie príchodu Pána Ježiša- Advent.

Rodičia a učitelia našej školy vyrábali krásne adventné vence z prírodného materiálu. Aj naši štvrtáci chceli prispieť svojimi výrobkami v podobe adventných vencov. Keďže na hodinách informatiky pracujú s rôznymi grafickými programami, nakreslili pre potešenie adventné vence podľa svojich predstáv 6iaci 4.A a 4.B. Prajeme Vám príjemne prežitý advent aj pri pozeraní niektorých z ich prác.

Posledná úprava Pondelok, 28 November 2011 22:15
 
Adventné vence PDF Tlačiť E-mail
Streda, 23 November 2011 00:00

Dňa 23.11.2011 (streda) sa v našej škole na chodbe pri riaditeľni od 14.00-19.00 vyrábali adventné vence, ktoré pán kaplán posvätil dnes 24.11.2011.
Adventné vence ste si mohli zabezpečiť štvrtok 24.11. od 9:00 - 15:30 a v piatok 25.11. v rovnakom čase vo vestibule Cirkevnej spojenej školy. Možno nejaké budú ešte aj v pondelok.

Ďakujem všetkým rodičom a učiteľom, ktorí akokoľvek prispeli pri pri výrobe adventných vencov.
Verím, že táto nová tradícia v našej škole, prispeje k radostnému očakávaniu narodenia Spasiteľa.

Posledná úprava Piatok, 25 November 2011 22:08
 
Návšteva prvákov v ZOO klube PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 21 November 2011 15:17

V piatok 18.11.2011 sme s prvákmi návštívili miestny ZOO klub. Niektoré deti už vedeli, čo môžu od návštevy očakávať, ale stále bola prevaha tých detí, ktoré len tušili, čo všetko ich za bránami ZOO klubu čaká. Radosť z očakávaného zážitku bola veľká a ani dlhá cesta k ZOO klubu ju nepoznačila. Počas našej návštevy nás sprevádzal veľmi ochotný a usmievavý pán pracujúci v ZOO klube. O každom zvieratku nám povedal mnoho zaujímavých informácií o ich pôvode, živote, starostlivosti v zajatí. Mnohé z nich sme mohli pohladiť, čo malo u detí veľký úspech. Najväčším zážitkom bol však papagáj Kubo, ktorý vie povedať pár slov. Rozprávanie nášho sprievodcu bolo natoľko pútavé, že sa naša návšteva v ZOO klube o niečo predľžila, za čo sa rodičom ospravedlňujeme. Deti boli z návštevy nadšené a na spiatočnej ceste do školy už spriadali plány na budúcu návštevu :-)

Posledná úprava Pondelok, 21 November 2011 15:46
 
Biblické postavy PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 11 November 2011 00:00

V neskorý piatkový podvečer  11.11.2011 sme sa stretli v materskej škole na úvodnej lekcii kurzu výroby biblických postáv, ktorý odborne viedli lektorky z Biblického diela vo Svite,  Mgr. Janka GlončákováMgr. Gitka Drbjaková. Pre niektoré z nás kurz nebol novinkou, no opakovanie je nielen matkou múdrosti, ale aj zručnosti. O kvantite ani nehovoriac: t. č. už máme vyrobený slušný zástup postáv zo Starého i Nového zákona, takže prvý výsledok (tématická scéna) sa finalizuje. Ešte dotvoriť nejaké tie dobové kulisy...

Hoci sa to nezdá, samotná výroba jednotlivých biblických postáv je dosť náročná na drobnú prácu prstov rúk –ovíjanie, lepenie, šitie. Veď porovnajte „vstup“ a „výstup“! Ale práca nám bola hrou, ani sme sa nenazdali, a bola sobota večer. Utužili sme kolektív a zároveň urobili kus užitočnej práce na poli školskej evanjelizácie.

Posledná úprava Pondelok, 21 November 2011 14:37
 
A opäť cvičíme v telocvični... PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 19 November 2011 00:00

S radosťou oznamujeme všetkým žiakom našej školy, že od pondelka 21.novembra 2011 bude telocvičňa znova v prevádzke. Po výmene okien telocvicnu bolo treba znova ocistit a umyt. Zaslúžili sa o to p. Danica Bridzinská s dcérou, Kamila Katrenčíková s rodinou, Otília Jurigová, Marta Šuleková, Vojto Beňuš, Miroslav Gregáň so synom, Ján Tereň a manželia Lonskí. Po sedemhodinovom pracovnom maratóne sa telocvičňa opäť blýska čistotou.

Posledná úprava Nedeľa, 20 November 2011 14:15
 
« ZačiatokDozadu151152153154155156157158159160DopreduKoniec »

Stránka 160 z 189

 

Stop šikane-Deti pomáhajú deťom!
Projekt s Nadáciou ORANGE

Pozrite si stránky našej školy k projektu
orange.radlinskeho.sk

IROP

Názov projektu:
Budovanie technického vybavenia učební
v Cirkevnej spojenej škole
v Dolnom Kubíne

Kód projektu v ITMS: 2014+ 302021K423

Cieľ:
Hlavným cieľom projektu je zlepšenie
kľúčových kompetencií žiakov Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín
v zložke Základná škola s materskou školou
Andreja Radlinského Okružná 2062/25,
Dolný Kubín inováciou technického vybavenia školy,
ktoré zabezpečí prepojenie teoretického
a praktického vzdelávania
na základnej škole s potrebami trhu práce
a tým zlepšenie uplatnenia
mladých ľudí na trhu práce.

Prijímateľ:
Rímskokatolícka cirkev
Biskupstvo Spišské Podhradie
ako zriaďovateľ
Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín

Nenávratný finančný príspevok:
167 120,88 €
Výška finančnej podpory z EÚ:
158 764,84 €

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

Pondelok, 6. Júl 2020

Dnes má meniny
Patrik a Patrícia
Zajtra má meniny
Oliver

Erasmus 2014-2017

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 
„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

booked.net

Internetové odkazy

Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva