Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Novinky

Od 17.9. 2012 máme v škole "bufet" :-)

Otvorený  počas školského vyučovania od 6:45 - 13.30

Piata návšteva divadla sa vydarila PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Sobota, 21 Máj 2011 21:19

Som veľmi rád, že žiaci mojej triedy III.G nášho osemročného gymnázia majú záujem o živú kultúru a radi chodia do divadla. Počas ich troch ročníkov gymnázia sa nám to podarilo už piatykrát. Čo sme už videli ? Tak v prime to bol titul od Jána Soloviča „Plné vrecká peňazí“ v podaní hercov martinského komorného divadla. Mali sme šťastie, že sme stihli derniéru (predstavenie sa hralo poslednýkrát) a tak výkony hercov boli veľmi odviazané. Herci sa s hrou lúčili a tak si to chceli užiť. A my diváci s nimi. Inak výborná komédia s pesničkami o tom, ako by mohli dvaja bežní holiči zbohatnúť. Texty  k pesničkám vytvorila známa dvojica Milan Lasica a Julo Satinský a stáli za to. V sekunde sme sa v posledný deň pred Vianocami smiali znovu v Martine na predstavení „Zabudni na Hollywood“. Tento titul priniesol skvelý pohľad za oponu divadla, pohľad do duše hercov a priblížil nám ich náročnú prácu. A o čom to bolo ? Mladý maturant sa pripravuje na prijímacie skúšky na herectvo. Hodiny prípravy mu dáva herec v rokoch. A či sa mladý adept na herectvo dostane, to neprezradíme. O tom sa môžete presvedčiť pri zhliadnutí tejto hry. V titule hrajú iba dvaja herci a je naozaj obdivuhodné, že stačia na vytvorenie vynikajúcej atmosféry. V Martine sme ešte minulý školský rok navštívili predstavenie „Štúrovci (koncert zrušený)“. V rockovej forme v hre zaznela poézia štúrovcov hraná naživo. Herci martinského divadla sa ukázali ako vynikajúci hudobníci a dokázali urobiť hodinu literatúry so štúrovskou poéziou veľmi pútavo. A čo tento školský rok ? V novembri sme začali titulom „Radúz a Mahuliena“ znovu v Martine. Stará slovanská povesť o dvoch znepriatelených rodoch, kde láska znovu víťazí nad nenávisťou a zradou. V posledný aprílový deň tohto školského roku sme sa vybrali do Žiliny na predstavenie „Maľované na skle“. Zbojnícka tematika s 20 hercami s pesničkami spracovanými v rockovom štýle sa žiakom veľmi páčila. Hlavnú úlohu stvárnil frontman skupiny Arzén Jaro Gažo. Predstavenie zakončilo „standing ovation“ a herci museli pridať niečo navyše. No samozrejme „Zbohom buď lipová lyžka ...“ Týmto chcem poďakovať rodičom v mojej triede za podporu našich divadelných akcií. Veď spoločne vychovávame mladých divadelných divákov.

 

2020

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

Utorok, 21. Január 2020

Dnes má meniny
Vincent
Zajtra má meniny
Zora

Erasmus 2014-2017

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 
„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

Internetové odkazy

Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva