Vyhľadať
Close this search box.

Výlet birmovancov do Krakowa

V sobotu 10. 12. 2022 o 7:00 odchádzali 2 autobusy spred fary. Boli v nich birmovanci, ich rodičia, učitelia či ľudia z farnosti. Celý deň zorganizoval pán kaplán Pavol Garbiar a s ním išiel aj kaplán Vladimír Fedorek. Cesta trvala 2 hodiny. Počas cesty sme sa rozprávali, zaspievali si so saleziánkou, sestrou Dáškou, ktorá nám pekne zahrala na gitare a ku koncu cesty sme sa pomodlili korunku Božieho Milosrdenstva.
Keď sme prišli do Krakowa, najprv sme navštívili taliansku kaplnku, v ktorej nám sestra Clareta porozprávala o Božom milosrdenstve a o sv. Faustíne. Rozprávala o tom ako sa zamilovať do Ježišovej tváre alebo ako vznikla korunka Božieho milosrdenstva i ako sa modlí. Tiež nám povedala, že sa nemusíme modliť len o 15:00 ako si veľa ľudí myslí, ale hocikedy. Tiež bolo zaujímavé aj svedectvo herečky Moniky Hilmerovej, ktorú poznáme napr. zo seriálu Druhá šanca. Potom sme išli vedľa do slovenskej kaplnky o ktorej nám v rýchlosti porozprávala ako vznikla a čo znamenajú maľby, ktoré sú po stenách. Neskôr sme išli do Sanktuária do kostola, v ktorom bol originálny obraz Božieho milosrdenstva. Celý kostol bol pekne vymaľovaný a vyzdobený rôznymi šperkami po stenách. Vedľa kostola bola izba sv. Faustíny, v nej sa Faustína modlila a aj zomrela. Okolo 11:00 kapláni odslúžili sv.omšu a po nej sme sa autobusom previezli do Baziliky sv. Jána Pavla II.
V bazilike bol pomník Jána Pavla II. a na ňom bola relikvia jeho krvi. Pri relikvii sme sa pomodlili korunku milosrdenstva a keď sme prešli celú baziliku, išli sme na vianočné trhy, kde sme boli necelé 2 hodiny. O pol piatej sme odišli naspäť domov. Celý deň sme si pekne užili.


Autor a foto: Katarína a Mária Bystrianske, Michaela Kovalová, Katarína Bartošková, fb p.kaplán Pavol Garbiar

Aktuality

Podporte nás 2%

Nový 4-ročný odbor na Orave

Cirkevné gymnázium v Dolnom Kubíne
s rozšíreným vyučovaním informatiky
Otvárame aj v šk. roku 2024/25
Deň otvorených dverí bude
(piatok) 26.1.2024
alebo
(pondelok) 29. 1. 2024
o 10:00 v priestoroch školy

Potrebuješ pomoc?

Máš problém?
Si bez nálady a nevieš čo s tým?
Niekto ti ubližuje telesne, slovne,či na sociálnej sieti?
Nemáš sa komu zdôveriť?

Využi anonymné linky pomoci:

Národný projekt POP III