Vesmír očami detí

…tak sa volala výtvarná výstava v Oravskom kultúrnom stredisku, ktorú sme absolvovali 14. 10. 2022. Zúčastnili sme sa v hojnom počte 22 žiakov zo ŠKD (3.B, 3.A a 4.B) a dvaja pedagógovia. Pred výstavou sme mali malú besedu o tajomnom vesmíre. Vysvetlili sme si pojmy o galaxii a zopakovali sme si názvy ôsmych planét a taktiež sme neobišli ani tému Mesiaca. Novinky z oblasti vesmíru sme čerpali z nového mesačníka „Zázračná planéta“.
Ale späť k výstave. Pod vedením pani Tarabovej z OKS sme okrem vystavených, výtvarných prác, ktoré boli veľmi pekné a farebné pozerali video na tému o ktorej sme pred tým hovorili na besede. Po prezretí výstavy sme spoločne vyhotovili podľa vlastnej fantázie papierové varianty planét. Na záver sme sa podpísali do knihy návštevníkov a srdečne sme sa poďakovali. Sladká odmena bola bodkou našej akcie.

Ľ. Užeková

Aktuality

Geografická olympiáda 

Dňa 23.11.2022 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Dokonca až 50 žiakov bolo úspešnými riešiteľmi zadaní geografickej olympiády. Na okresné kolo postupuje 9 žiakov z Cirkevnej

Čítať viac »

Požehnaný Advent!

Potrebuješ pomoc?

Máš problém?
Si bez nálady a nevieš čo s tým?
Niekto ti ubližuje telesne, slovne,či na sociálnej sieti?
Nemáš sa komu zdôveriť?

Využi anonymné linky pomoci: