Vyhľadať
Close this search box.

Prirodzené metódy plánovania rodičovstva.

Posledné májové týždne sa niesli v dievčenských skupinách kvarty, 9.A, 8.A a 8.B besedami s pani učiteľkou Mgr. Zuzanou Priesolovou. Tá absolvovala kurz Billingsovej metódy, ktorý organizovalo Centrum pre rodinu na Sigorde a s vedomosťami sa podelila. Pripravila si pre nich prednášku s názvom Spoznaná. Išlo o to, aby dievčatá viac porozumeli samy sebe, spoznali svoj mesačný cyklus a rozumeli jednotlivým fázam. Učili sa rozlíšiť plodné a neplodné dni pomocou Billingsovej metódy, hovorili sme o pravidlách hygieny počas menštruácie. Dievčatá spoznali, čo je to ovulácie, hlien, folikulárna fáza… Prednáška bola doplnená názornými ukážkami rôznych ženských mesačných cyklov.
Veríme, že i toto môže pomôcť dievčatám viac porozumieť svojmu telu a pripraví ich do manželstva, aby vedeli využiť svoju plodnosť či neplodnosť na plánovanie tehotenstva bez zásahov chémie v podobe antikoncepcie, kondomu či vnútromaternicového telieska. Dievčatá sa učili spoznávať krásu ženského tela a cyklu tak, ako sme boli stvorené Pánom Bohom.

neboli nájdené žiadne obrázky

Foto a text: Mgr. Viera Antalíková

Aktuality

Viedeň

Dňa 28.5. 2024 sme podnikli výlet do zahraničia. S triedami 9.A, 9.B a sexta sme navštívili Viedeň. Naša cesta Viedňou začala pri zámku Schönbrunn (sídlo

Čítať viac »
Podporte nás 2%

Nový 4-ročný odbor na Orave

Cirkevné gymnázium v Dolnom Kubíne
s rozšíreným vyučovaním informatiky
Otvárame aj v šk. roku 2024/25
Deň otvorených dverí bude
(piatok) 26.1.2024
alebo
(pondelok) 29. 1. 2024
o 10:00 v priestoroch školy

Potrebuješ pomoc?

Máš problém?
Si bez nálady a nevieš čo s tým?
Niekto ti ubližuje telesne, slovne,či na sociálnej sieti?
Nemáš sa komu zdôveriť?

Využi anonymné linky pomoci:

Národný projekt POP III