Vyhľadať
Close this search box.

Logická olympiáda

Je súťaž pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním základných škôl a 8ročných gymnázií do 15 rokov. Aj tento školský rok sa naši žiaci, Eliáš Kapina 3. A (A kategória),
Klára Floreková 6. A (B kategória), Martin Koval kvarta (B kategória) do 11. ročníka LO zapojili. Jej hlavnou myšlienkou je spájanie žiakov s intelektovým nadaním s cieľom spoločnej (celoslovenskej) aktivity – Logickej olympiády, ktorá preverí ich znalosti, zručnosti.
Zo školského kola, ktoré prebehlo v apríli a všetci traja žiaci boli úspešní riešitelia, postúpili do finálového celoslovenského kola, ktoré sa uskutočnilo 10. 5. 2023 v Prešove. Nakoniec tam súťažili iba chlapci Eliáš s Martinom. LO prebehla v dvoch kolách v ktorých riešili príklady na logické myslenie, priestorový úsudok, matematický úsudok a verbálne myslenie. Vyhlásené bolo len prvé až tretie miesto v A a B kategórii. Ďalšie poradie, v ktorom sa nachádzali aj oni, zverejnené nebolo. Veríme, že chlapci získali čo najviac bodov, pretože sú šikovní a na súťaž sa podstivo pripravovali. Želáme im v ďalších ročníkoch LO a podobných súťažiach veľa úspechov i radosti v zdolávaní náročných výziev a posúvaní svojich vedomostí vpred.

Umiestnenie v celoštátnom kole v Logickej olympiáde 2023.
Doplnenie informácie k Logickej olympiáde 2023 – súťaž pre všeobecne intelektovo nadaných žiakov.
Dňa 10. 05. 2023 sa konalo celoštátne kolo LO v Prešove. Po dlhšom čakaní máme výsledky a s veľkou radosťou oznamujeme, že naši žiaci sa umiestnili:
ZŠ: Eliáš Kapina 3. A, A kategória, 14. miesto
CG: Martin Koval kvarta, B kategória, 8. miesto
GRATULUJEME!

Mgr. Lenka Kalužová, šk. koordinátor LO

Aktuality

Viedeň

Dňa 28.5. 2024 sme podnikli výlet do zahraničia. S triedami 9.A, 9.B a sexta sme navštívili Viedeň. Naša cesta Viedňou začala pri zámku Schönbrunn (sídlo

Čítať viac »
Podporte nás 2%

Nový 4-ročný odbor na Orave

Cirkevné gymnázium v Dolnom Kubíne
s rozšíreným vyučovaním informatiky
Otvárame aj v šk. roku 2024/25
Deň otvorených dverí bude
(piatok) 26.1.2024
alebo
(pondelok) 29. 1. 2024
o 10:00 v priestoroch školy

Potrebuješ pomoc?

Máš problém?
Si bez nálady a nevieš čo s tým?
Niekto ti ubližuje telesne, slovne,či na sociálnej sieti?
Nemáš sa komu zdôveriť?

Využi anonymné linky pomoci:

Národný projekt POP III