Vyhľadať
Close this search box.

Akcie Žiackej školskej rady – (2023-2024)

Akcie Žiackej školskej rady za uplynulý školský rok 2023-2024
Keďže sa blíži koniec školského roka, chceli by sme vám na Facebooku, zrekapitulovať všetko, čo Žiacka školská rada za tento školský rok stihla.
Na začiatku novembra sa uskutočnil druhý ročník akcie s názvom “Späť v katanténe”. Táto akcia sa nám prvý rok veľmi osvedčila a žiakom sa páčila, preto sme sa rozhodli ju zopakovať. Nielenže sa žiaci mohli obliecť pohodlne, ako to bolo počas karantény, ale mohli si aj kúpiť chutné waffle a palacinky.
Advent sme si skrášlili “Anjelikmi”. 1. decembra sa začala každoročná akcia, ktorej cieľom je spríjemniť advent aj ľuďom okolo nás a robiť dobré skutky. Každý deň sme pre svojich zverencov plnili maličkosti a na konci adventu sme svojim zverencom prezradili svoju identitu.
Na čo sme ako Žiacka školská rada najviac hrdí? Je to jednoznačne výlet do Viedne, ktorý sa nám podarilo zrealizovať po dlhej dobe. Zistili sme, že keď sa spolu ako tím zatneme, sme schopní uskutočniť aj takéto akcie. Sme radi, že žiaci druhého stupňa gymnázia našu snahu ocenili a výlet mal dobrú odozvu.
Ako každý rok, tak aj tento rok sme mali na starosti školský ples. Rozhodli sme sa pre tému retro štýlu a myslíme si, že žiaci boli veľmi originálni pri tvorení kostýmov.
Najaktuálnejšia akcia mala názov “3 proti 3”. Výsledky v tabuľkách tvorili odpovede našich žiakov, takže sme sa pri hádaní odpovedí dozvedeli, ako je život na našej škole vnímaný práve nimi. S takouto súťažou sme sa na našej škole ešte nestretli, a tak sme boli zvedaví, či sa to žiakom bude páčiť. Môžeme povedať, že akcia vydarená bola.
Ako Žiacka školská rada veríme, že sa vám páčia naše nápady. Dúfame, že v nasledujúcich rokoch sa budeme len zlepšovať a spríjemňovať život na našej škole.
text a foto: Martina Fecková a Simona Fecková

Aktuality

Viedeň

Dňa 28.5. 2024 sme podnikli výlet do zahraničia. S triedami 9.A, 9.B a sexta sme navštívili Viedeň. Naša cesta Viedňou začala pri zámku Schönbrunn (sídlo

Čítať viac »
Podporte nás 2%

Nový 4-ročný odbor na Orave

Cirkevné gymnázium v Dolnom Kubíne
s rozšíreným vyučovaním informatiky
Otvárame aj v šk. roku 2024/25
Deň otvorených dverí bude
(piatok) 26.1.2024
alebo
(pondelok) 29. 1. 2024
o 10:00 v priestoroch školy

Potrebuješ pomoc?

Máš problém?
Si bez nálady a nevieš čo s tým?
Niekto ti ubližuje telesne, slovne,či na sociálnej sieti?
Nemáš sa komu zdôveriť?

Využi anonymné linky pomoci:

Národný projekt POP III