Vyhľadať
Close this search box.

IDENTITA MUŽA A ŽENY

Dňa 4. 6. 2024 zavítala do našej školy Mgr. PaedDr.Renáta Ocilková, ktorá viac ako 10 rokov prednáša a publikuje na témy výchova k manželstvu a rodičovstvu, identita ženy a muža, ako aj o bioetických témach. Intenzívne sa zaoberá aj témou rodovej rovnosti (od roku 2011, kedy sa stala členkou Výboru pre rodovú rovnosť pri Rade vlády SR). V súčasnosti je predsedníčkou Slovenskej spoločnosti pre rodinu.
Našim žiakom 8. a 9. ročníka a študentom gymnázia ponúkla interaktívnu prednášku na tému IDENTITA ŽENY A IDENTITA MUŽA, ktorá je dnes medzi mladými ľuďmi často diskutovaná. Zamerala sa hlavne na otázky: – Ako súvisí biológia človeka s psychickým prežívaním? – Akú rolu hrá v našom živote túžba byť milovaný? – Čo všetko ovplyvňuje identitu človeka? – Ako to súvisí s našou sexualitou? – Čo robiť, ak máme pochybnosti o svojej identite? – Čo na to hovoria vedci? Na tieto otázky spoločne hľadali odpovede cez odborné fakty, vedecké štúdie a konkrétne príbehy.
Za sprostredkovanie besedy ďakujeme p. Majke Bôryovej z občianskeho združenia SNE v Dolnom Kubíne.
Mgr. Alžbeta Šindléryová
Foto: Mgr. Monika Bencúrová

Aktuality

Viedeň

Dňa 28.5. 2024 sme podnikli výlet do zahraničia. S triedami 9.A, 9.B a sexta sme navštívili Viedeň. Naša cesta Viedňou začala pri zámku Schönbrunn (sídlo

Čítať viac »
Podporte nás 2%

Nový 4-ročný odbor na Orave

Cirkevné gymnázium v Dolnom Kubíne
s rozšíreným vyučovaním informatiky
Otvárame aj v šk. roku 2024/25
Deň otvorených dverí bude
(piatok) 26.1.2024
alebo
(pondelok) 29. 1. 2024
o 10:00 v priestoroch školy

Potrebuješ pomoc?

Máš problém?
Si bez nálady a nevieš čo s tým?
Niekto ti ubližuje telesne, slovne,či na sociálnej sieti?
Nemáš sa komu zdôveriť?

Využi anonymné linky pomoci:

Národný projekt POP III