Domov Aktuality 2009-2010 Cirkevná spojená škola Školská exkurzia Paríž 2010

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Školská exkurzia Paríž 2010 PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Piatok, 21 Máj 2010 00:00

Od 21. mája do 25. mája 2010

Naša škola ponúka žiakom možnosť štúdia viacerých cudzích jazykov. Jedným z nich je aj francúzsky jazyk. V rámci spoznávania histórie a kultúry Francúzska mali žiaci  vďaka pani učiteľke Opartyovej a vedeniu školy, možnosť  navštíviť hlavné mesto Francúzska - Paríž.

Naša cesta sa začala odchodom od školy, kde sa s nami prišli rozlúčiť rodičia, spolužiaci i učitelia. Autobusom sme precestovali celý deň i noc, ale stálo to za to. V slnečné sobotné ráno nás čakalo prekrásne mesto.  Prehliadku sme začali pri Notre Dame,

kde sme mali možnosť vidieť pútnikov z rôznych krajín smerujúcich do Chartres. Naše kroky pokračovali smerom k Louvru, záhradám Tuileries a nábrežím Seiny k Eiffelovke. Až keď sme prišli úplne blízko, zarazila nás jej majestátnosť a jedinečnosť. Výťahom sme sa odviezli na druhé poschodie, odkiaľ sme mali Paríž ako  „na dlani“. Slnko nám osvecovalo všetky pamätihodnosti, ktoré sme dovtedy videli, ale vtáčia perspektíva im dodala novú tvár. Späť „na zem“ sme sa vracali po

schodoch a veru, nebolo to jednoduché.

V tento deň sme sa zastavili  i pri pomníku Napoleona Bonaparte – Les Invalides, urobili sme si fotku pred Múzeum d´Orsay a deň sme zakončili na Trocadere, kde sme život vo veľkomeste obdivovali z iného pohľadu. Paríž nás všetkých nadchol svojou krásou, históriou a neutíchajúcim životom. Na každom kroku sme mali čo obdivovať a vôbec sme necítili únavu z dlhej cesty. Les Champs Élysées sa práve v čase nášho pobytu zmenila na obrovskú farmu plnú trávy, stromov, kvetov, obilnín, ovocia a zeleniny. Akcia mala názov Prírodné hlavné mesto.

Ďalší deň bol pohodlnejší, pretože sme sa po Paríži sem – tam previezli, sem- tam prešli. Našim očiam neunikla Sorbonna, Luxemburské záhrady, námestie Bastille, Námestie Svornosti, Námestie Hviezdy, Opera, chrám sv.Magdalény, kostol patrónky Paríža sv.Genovevy. Zúčastnili sme sa Turičnej sv.omše v Sacre-Coeur. Zaujímavé bolo pre nás Námestie du Tertre (námestie, kde začínajú umelci svoju dráhu a možno jeden z nich bude ako Picaso). Nezabudli sme ani na modernú štvrť La Défense, ktorá reprezentuje moderný Paríž.

Prvé dva dni v Paríži zahrnuli naše hlávky mnohými informáciami, do pamäti sa nám vryli nezabudnuteľné obrazy a jedinečné zvuky veľkomesta. Takto povzbudení sme zamierili do Disneylandu, kde sme sa do sýtosti vybláznili  v rozprávkovom svete Walta Disneyho. Na konci dňa nám nôžky oťaželi a pomaly sme sa lúčili s Parížom. S ruksakmi plnými spomienok a suvenírov sme nasadli do autobusu a vydali sa na cestu domov. Nezabudli sme sa poďakovať nášmu nebeskému Otcovi za prekrásne počasie, bezpečnú cestu a za to, že nad nami držal ochrannú ruku.

Posledná úprava Nedeľa, 05 September 2010 22:14
 

 

Stop šikane-Deti pomáhajú deťom!
Projekt s Nadáciou ORANGE

Pozrite si stránky našej školy k projektu
orange.radlinskeho.sk

IROP

Názov projektu:
Budovanie technického vybavenia učební
v Cirkevnej spojenej škole
v Dolnom Kubíne

Kód projektu v ITMS: 2014+ 302021K423

Cieľ:
Hlavným cieľom projektu je zlepšenie
kľúčových kompetencií žiakov Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín
v zložke Základná škola s materskou školou
Andreja Radlinského Okružná 2062/25,
Dolný Kubín inováciou technického vybavenia školy,
ktoré zabezpečí prepojenie teoretického
a praktického vzdelávania
na základnej škole s potrebami trhu práce
a tým zlepšenie uplatnenia
mladých ľudí na trhu práce.

Prijímateľ:
Rímskokatolícka cirkev
Biskupstvo Spišské Podhradie
ako zriaďovateľ
Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín

Nenávratný finančný príspevok:
167 120,88 €
Výška finančnej podpory z EÚ:
158 764,84 €

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

Štvrtok, 4. Jún 2020

Dnes má meniny
Lenka
Zajtra má meniny
Laura

Erasmus 2014-2017

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 
„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

booked.net

Internetové odkazy

Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva