Domov

Hlavné menu

knižnica

otvaracie hodiny

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Štvrtáci piekli oblátky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. A. Špavorová   
Utorok, 17 December 2019 12:56
Pečeniu tradičných vianočných oblátok sa venuje aj rodina žiaka Adama Zoššáka. Tá nám prišla pred Vianocami v rámci vianočných dielní priblížiť nielen proces výroby ale prezradila aj to, čo sme o ich vzniku či výrobe doposiaľ nevedeli. Oblátky mali v minulosti náboženský motív, štedrú večeru si bez tradičného chrumkavého pokrmu nevie predstaviť množstvo slovenských rodín ešte ani dnes. V minulosti oblátky piekol učiteľ, ktorý bol zároveň aj organistom. Oblátky sa piekli v kliešťach a na otvorenom ohni na vstavanej peci.
V súčasností sa pečú vianočné oblátky na elektrických kliešťach. Túto techniku si vyskúšali aj štvrtáci. Cesto lyžicou nalievali na horúcu formu, pritlačili vrchnou časťou klieští a počkali, kým sa upečú. Potom si pochutnávali na upečených oblátkach.
Ďakujeme rodine Zoššákovej za spríjemnenie a obohatenie vianočných dielní.
  • autor: Mgr. A. Špavorová


Posledná úprava Utorok, 17 December 2019 19:39
 
Mikuláš pre deti mesta PDF Tlačiť E-mail
Napísal riaditeľ školy   
Pondelok, 09 December 2019 15:06

Pozrite si video z Mikuláša pre mesto D. Kubín.
(pripravili žiaci a učitelia našej školy v spolupráci s mestom D. Kubín)


(pre väčšie zobrazenie prejdite na odkaz YouTube, ktorý sa Vám zobrazí v pravom dolnom rohu na tomto video náhľade. "Pzrieť na YouTube.com")

Posledná úprava Piatok, 20 December 2019 19:29
 
EKO Vianoce... PDF Tlačiť E-mail
Napísal Dušana Szalak   
Pondelok, 09 December 2019 14:31

Aj odpad môže krášliť
Dňa 4. 12. 2019 sa niesla Dolným Kubínom veľmi milá atmosféra. Jej súčasťou sa v tento deň stali deti zo všetkých mestských aj prímestských škôl a škôlok v Parku Martina Kukučína. Začalo sa to celé dopoludnia, kedy zástupcovia škôl a škôlok v doprovode svojich pedagógov, prišli do parku ozdobiť malé stromčeky výrobkami zhotovenými z odpadového materiálu. Na ich výrobe sa samozrejme podieľali žiaci z celej školy. Celé podujatie bolo sprevádzané kultúrnym programom, ktoré si pripravili žiaci zo ZŠ a MŠ Kňažia. Nechýbali ani čerti a samozrejme najobľúbenejšia postavička disney rozprávok, sám Olaf osobne. Dopoludňajšie podujatie sme ukončili spoločným vianočným zdobením dreveného dolnokubínskeho mosta za pomoci a asistencie pracovníkov mesta Dolný Kubín. Zdalo by sa, že je koniec, ale vôbec nie! Popoludní sme sa v parku stretli opäť, aby sme spoločne svoje stromčeky rozsvietili. Pár slov nám venoval aj pán primátor mesta, prišli sa pozrieť i rodičia a ostatní občania Dolného Kubína. Táto vydarená akcia nás opäť združila na jednom mieste, v jednej dobrej myšlienke a veľmi milým spôsobom naštartovala v našom meste, ale aj v nás vianočnú atmosféru.

  • autor: Dušana Szalak, Mgr. Lenka Suroviaková

Posledná úprava Pondelok, 09 December 2019 14:35
 
Mikuláš 2019 v našej škole PDF Tlačiť E-mail
Napísal RŠ   
Piatok, 06 December 2019 00:00

Dňa 6. 12. 2019 navštívil všetky stupne našej školy Mikuláš. Ďakujeme Mikulášovi a jeho poslušným i nezbedným pomocníkom, ochotným rodičom a učiteľom. ❄️

Za fotografie ďakujeme Romanovi Benkovi

  • autor: Roman Benka

Posledná úprava Sobota, 07 December 2019 15:09
 
Hry s loptou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Bc.Patrícia Ferančíková   
Sobota, 07 December 2019 15:22

V popoludňajších hodinách,keď očakávame mamku či ocka, si skracujeme čas rôznymi pohybovými hrami. 04. 12. 2019 sme si vybrali podávanie lopty troška iným spôsobom (podávanie nôžkami). Výborné sme si zacvičili a zasmiali sa.

  • autor: Bc. Patrícia Ferančíková

Posledná úprava Sobota, 07 December 2019 15:26
 
Šikovní pekári v našej MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Milota Orošová   
Utorok, 03 December 2019 00:00

Ak ste v utorok 3. 12. 2019 prechádzali cez našu škôlku, určite ste zacítili vôňu medovníčkov. To naši predškoláci skúšali svoju šikovnosť a samostatnosť. Pani učiteľka im len diktovala aké ingrediencie majú použiť a deti samé vkladali do misky všetko potrebné. Po vymiesení cesta deti vykrajovali a ukladali na veľké plechy rôzne srdiečka, rybky, zvončeky, hviezdičky, hubky.... Ďakujeme tetám kuchárkam, ktoré nám ich potom upiekli. Určite budú chutiť všetkým, ktorí prídu na našu vianočnú besiedku, pretože sme ich piekli pre našich hostí.

  • autor: Milota Orošová

Posledná úprava Sobota, 07 December 2019 15:18
 
Bažantský večierok PDF Tlačiť E-mail
Napísal Simona Šeligová   
Piatok, 08 November 2019 00:00

Piatok 8. 11. 2019 sa v našej škole konal dlho očakávaný večierok- bažantský. Tentokrát skúšku ohňom museli podstúpiť žiaci kvinty. Čakali ich rôzne úlohy od výmyslu sveta. Pre tých šťastlivcov, ktorým sa nedarilo, bolo pripravené peklo, v ktorom nakoniec skončili všetci. My, študenti sexty sme si prípravu a aj samotné trápenie menších užívali, keďže minulý rok sme boli na rovnakej pozícii ako oni. Musíme skonštatovať, že si počínali veľmi statočne. Na záver večierku vyslovili stredoškolský sľub.

  • autor: sexta


Posledná úprava Sobota, 07 December 2019 15:34
 
adventné aktivitky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. K. Flajsová   
Pondelok, 09 December 2019 14:37

V 1. A máme od začiatku 1. adventného týždňa dve adventné aktivity. Jedna je formou omaľovánky - maľujeme si vianočný stromček - za dobré skutky, modlitbu, sv. omše, pomoc rodičom a súrodencom... . A druhá aktivita je Anjelská pošta. Losovali sme si svojich zverencov, ktorým budeme do Vianoc robiť anjelikov. Učíme sa zriekať, modliť sa za seba, pomáhať si, podeliť sa s maličkosťami, všímať si potreby druhých, radovať sa z úspechov našich kamarátov... . Zatiaľ sa nám darí a robí nám to radosť. Pred vianočnými prázdninami si túto aktivitu vyhodnotíme a snaživých anjelikov odmeníme maličkým darčekom.

  • autor: Mgr. K. Flajsová

Posledná úprava Pondelok, 09 December 2019 15:06
 
Nová nástenka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Terézia Stoláriková   
Pondelok, 09 December 2019 14:40

Možno ste si niektorí všimli, že oproti kaplnke je zmenená zdravotnícka nástenka. Na nástenke tvrdo pracovali dievčatá z krúžku Mladý zdravotník. Nástenka je rozdelená na štyri časti: červený kríž, darcovstvo krvi, prvá pomoc a liečivé rastliny. Môžete sa dozvedieť rôzne informácie o červenom kríži, napríklad kto ho založil a aké sú jeho hlavné princípy. Zistíte, kto môže darovať krv a aké ocenenia môžu dostať za tento šľachetný čin. Ako sa zachovať pri úraze zistíte v časti nástenky prvá pomoc. Dočítate sa aj to, aké bylinky sú vhodné na liečenie bežných chorôb, kde ich zbierať a aké sú ich účinky.  Budeme radi ak sa niečo nové naučíte.

  • autor: Terézia Stoláriková

Posledná úprava Pondelok, 09 December 2019 15:00
 
Little botanists PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Janka Lastičová   
Sobota, 07 December 2019 15:57

pozrite si postupne dopĺňaný priebeh medzináridného projektu, ktorý koordinuje v našej škole Mgr. Janka Lastičová so žiakmi na 1. stupni. Pre prezeranie použite odkazy vľavo pod slovom PAGES.
https://twinspace.etwinning.net/87683/pages/page/716537

 
Psí tulák - beseda PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jana Mešková   
Utorok, 26 November 2019 00:00

V utorok 26. 11. a stredu 27.11. 2019 pani Andrea Ucháľová pracovníčka RÚNZ z Dolného Kubína žiakom 4. a 5. ročníka v rámci prevencie viedla besedu na tému „Psí tulák“. Obsah sa niesol v znamení pomoci zatúlaným zvieratám, hlavne psom. Vieme, že deti milujú zvieratká a každý by chcel mať doma psíka. Lenže o domácich miláčikov sa treba starať permanentne a nie len vtedy, keď je na to čas. Potom, keď starostlivosť o ne ľudí omrzí, často sa psíky ocitnú na ulici a nemajú sa kde skryť. Túlajú sa po uliciach, podliehajú hladu a rôznym chorobám a často skončia v útulkoch pre psy. Deťom bolo vysvetlené, ako sa o zvieratká starať i to, čo robiť v prípade nájdenia zatúlaného psa. I takýmto spôsobom sa snažíme pestovať u detí kladný vzťah k prírode, aby z našich žiakov vyrástli deti, ktoré nebudú životné prostredie ničiť, ale chrániť ho a zveľaďovať. Pani Uchálová žiakom porozprávala aj o iných témach napríklad:
Ako sa správne obuť, obliecť pri prechádzke prírodou, a tak predísť pred nebezpečenstvom kliešťa. Čo robiť v prípade prisatia kliešťa.
Ako si technicky správne umývať ruky, aby sme predišli chrípke a iným nebezpečným chorobám. Vďaka správnej hygiene rúk chránime nielen seba, ale i druhých.

  • autor: Mgr. Jana Mešková


Posledná úprava Sobota, 07 December 2019 16:23
 
Putovanie do Betlehema PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. A. Ondrejka   
Utorok, 03 December 2019 12:00

Každý deň sa stretávame, čítame si adventný príbeh a rozprávame o Ježišovi :) Putovanie Panny Márie a Jozefa do Betlehema nám sprítomňuje, aktivita ktorú môžete vidieť na fotkách :)

  • autor: Mgr. Andrej Ondrejka

Posledná úprava Utorok, 03 December 2019 12:04
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 9 z 189

 

Stop šikane-Deti pomáhajú deťom!
Projekt s Nadáciou ORANGE

Pozrite si stránky našej školy k projektu
orange.radlinskeho.sk

IROP

Názov projektu:
Budovanie technického vybavenia učební
v Cirkevnej spojenej škole
v Dolnom Kubíne

Kód projektu v ITMS: 2014+ 302021K423

Cieľ:
Hlavným cieľom projektu je zlepšenie
kľúčových kompetencií žiakov Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín
v zložke Základná škola s materskou školou
Andreja Radlinského Okružná 2062/25,
Dolný Kubín inováciou technického vybavenia školy,
ktoré zabezpečí prepojenie teoretického
a praktického vzdelávania
na základnej škole s potrebami trhu práce
a tým zlepšenie uplatnenia
mladých ľudí na trhu práce.

Prijímateľ:
Rímskokatolícka cirkev
Biskupstvo Spišské Podhradie
ako zriaďovateľ
Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín

Nenávratný finančný príspevok:
167 120,88 €
Výška finančnej podpory z EÚ:
158 764,84 €

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

Pondelok, 10. August 2020

Dnes má meniny
Vavrinec
Zajtra má meniny
Zuzana

Erasmus 2014-2017

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 
„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

booked.net

Internetové odkazy

Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva