Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Hry s loptou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Bc.Patrícia Ferančíková   
Sobota, 07 December 2019 15:22

V popoludňajších hodinách,keď očakávame mamku či ocka, si skracujeme čas rôznymi pohybovými hrami. 04. 12. 2019 sme si vybrali podávanie lopty troška iným spôsobom (podávanie nôžkami). Výborné sme si zacvičili a zasmiali sa.

 • autor: Bc. Patrícia Ferančíková

Posledná úprava Sobota, 07 December 2019 15:26
 
Psí tulák - beseda PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jana Mešková   
Utorok, 26 November 2019 00:00

V utorok 26. 11. a stredu 27.11. 2019 pani Andrea Ucháľová pracovníčka RÚNZ z Dolného Kubína žiakom 4. a 5. ročníka v rámci prevencie viedla besedu na tému „Psí tulák“. Obsah sa niesol v znamení pomoci zatúlaným zvieratám, hlavne psom. Vieme, že deti milujú zvieratká a každý by chcel mať doma psíka. Lenže o domácich miláčikov sa treba starať permanentne a nie len vtedy, keď je na to čas. Potom, keď starostlivosť o ne ľudí omrzí, často sa psíky ocitnú na ulici a nemajú sa kde skryť. Túlajú sa po uliciach, podliehajú hladu a rôznym chorobám a často skončia v útulkoch pre psy. Deťom bolo vysvetlené, ako sa o zvieratká starať i to, čo robiť v prípade nájdenia zatúlaného psa. I takýmto spôsobom sa snažíme pestovať u detí kladný vzťah k prírode, aby z našich žiakov vyrástli deti, ktoré nebudú životné prostredie ničiť, ale chrániť ho a zveľaďovať. Pani Uchálová žiakom porozprávala aj o iných témach napríklad:
Ako sa správne obuť, obliecť pri prechádzke prírodou, a tak predísť pred nebezpečenstvom kliešťa. Čo robiť v prípade prisatia kliešťa.
Ako si technicky správne umývať ruky, aby sme predišli chrípke a iným nebezpečným chorobám. Vďaka správnej hygiene rúk chránime nielen seba, ale i druhých.

 • autor: Mgr. Jana Mešková


Posledná úprava Sobota, 07 December 2019 16:23
 
Putovanie do Betlehema PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. A. Ondrejka   
Utorok, 03 December 2019 12:00

Každý deň sa stretávame, čítame si adventný príbeh a rozprávame o Ježišovi :) Putovanie Panny Márie a Jozefa do Betlehema nám sprítomňuje, aktivita ktorú môžete vidieť na fotkách :)

 • autor: Mgr. Andrej Ondrejka

Posledná úprava Utorok, 03 December 2019 12:04
 
Ekológia a kresťan. PDF Tlačiť E-mail
Napísal Sarah Lujza Flajsová, tercia   
Štvrtok, 28 November 2019 11:25
Počas novembra sme sa na hodinách náboženstva s triedami 8.A , 9.A, terica, kvarta, kvinta, sexta, venovali témam ekológia, separovanie, ochrana životného prostredia či zminimalizovanie odpadu. Výzvou k tejto téme nám bola encyklika pápeža Františka – Laudato si. Encyklika je pápežský list adresovaný celej Cirkvi, teda aj nám. Túto tému sme spoznávali viac vďaka hosťovi – Marianne Borbovej z Bratislavy. Na začiatok sme sa rozohriali krátkym kvízom, kde sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií. Napr. vedeli ste, že papier sa dá recyklovať iba asi 5-8x? Viete, že obaly od vajíčok či rolky z toaletného papiera sa už nedajú viac recyklovať, a preto nepatria do papiera? Žuvačka sa v prírode rozkladá 5 rokov a napríklad kvôli tomu sú v Singapure od roku 2004 úplne zakázané. Jednorazové veci nás učia ,bohužiaľ, jednorazovým vzťahom. Možnosťou, ako prispieť k ochrane našej planéty môže byť to, že nebudeme používať igelitky, ale textilné tašky, budeme nakupovať v bezobalových obchodoch, správne separovať odpad či snažiť sa o minimalizmus odpadu cez domáci kompost, nakupovať v second handoch či vymieňať si oblečenie na SWAP-och. Následne na ďalšej hodine sme si vyrobili textilnú tašku alebo ekologický voskový obrúsok na desiatu. V závere sme sa pomodlili modlitbu pápeža Františka za ochranu našej Zeme. Ďakujeme za sprostredkovanie a užitočné praktické rady aj sr. Vierke Antalíkovej. Ďakujeme.
 • autor: Mgr. Viera Antalíková
Posledná úprava Štvrtok, 28 November 2019 11:32
 
Korčuľovanie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. J. Lastičová   
Piatok, 22 November 2019 00:00

Druháci sa v týždni od 18. 11. do 22. 11. 2019 zúčastnili na korčuliarskom výcviku. Jeho cieľom bolo získanie a zdokonaľovanie korčuliarskych zručností, prekonanie obáv z ľadu a nácvik korčuliarskej techniky. Čakali nás dni plné zábavy, hier a netradičných činností na ľade. Každý deň sme sa zdravo unavení, ale šťastní vracali späť do školy. Ďakujeme všetkým trénerom, ktorí sa našim deťom venovali.

 • autor: Mgr. Janka Lastičová

Posledná úprava Štvrtok, 28 November 2019 11:03
 
Exkurzia v L. Mikuláši PDF Tlačiť E-mail
Napísal Martin Koval, prima   
Streda, 27 November 2019 11:22

20. 11. 2019 sme sa my - žiaci primy - spolu s našimi šiestakmi zúčastnili exkurzie do Liptovského Mikuláša. Navštívili sme Múzeum jaskyniarstva a dom Martina Rázusa. V múzeu sme obdivovali vypchatého zubra, jaskynného medveďa a netopiere. Prekvapilo ma, že jaskyniar potrebuje pri svojej práci stan a že na Slovensku je veľa objavených a ešte stále veľa neobjavených jaskýň. Nás chlapcov najviac zaujali zbrane, ktoré partizáni schovávali v jaskyniach. V dome Martina Rázusa sme sa dozvedeli o živote a diele tohto spisovateľa. Bol veľmi všestranný (kňaz, politik), pomáhal svojej sestre, známej spisovateľke Márii Rázusovej-Martákovej. S jeho najznámejšími dielami Maroško a Maroško študuje sa stretneme vo vyšších ročníkoch.

 • autor: Mgr. V. Antalíková

Posledná úprava Streda, 27 November 2019 11:53
 
Oznam! PDF Tlačiť E-mail
Napísal CSŠ   
Streda, 27 November 2019 10:01

Príďte si kúpiť ručne vyrobený, posvätený, živý adventný venček do budovy Cirkevnej spojenej školy.
Dnes a zajtra do 14:00!

 • autor: CSŠ

Posledná úprava Streda, 27 November 2019 10:05
 
Šikovní pekári v našej MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Milota Orošová   
Utorok, 03 December 2019 00:00

Ak ste v utorok 3. 12. 2019 prechádzali cez našu škôlku, určite ste zacítili vôňu medovníčkov. To naši predškoláci skúšali svoju šikovnosť a samostatnosť. Pani učiteľka im len diktovala aké ingrediencie majú použiť a deti samé vkladali do misky všetko potrebné. Po vymiesení cesta deti vykrajovali a ukladali na veľké plechy rôzne srdiečka, rybky, zvončeky, hviezdičky, hubky.... Ďakujeme tetám kuchárkam, ktoré nám ich potom upiekli. Určite budú chutiť všetkým, ktorí prídu na našu vianočnú besiedku, pretože sme ich piekli pre našich hostí.

 • autor: Milota Orošová

Posledná úprava Sobota, 07 December 2019 15:18
 
Bažantský večierok PDF Tlačiť E-mail
Napísal Simona Šeligová   
Piatok, 08 November 2019 00:00

Piatok 8. 11. 2019 sa v našej škole konal dlho očakávaný večierok- bažantský. Tentokrát skúšku ohňom museli podstúpiť žiaci kvinty. Čakali ich rôzne úlohy od výmyslu sveta. Pre tých šťastlivcov, ktorým sa nedarilo, bolo pripravené peklo, v ktorom nakoniec skončili všetci. My, študenti sexty sme si prípravu a aj samotné trápenie menších užívali, keďže minulý rok sme boli na rovnakej pozícii ako oni. Musíme skonštatovať, že si počínali veľmi statočne. Na záver večierku vyslovili stredoškolský sľub.

 • autor: sexta


Posledná úprava Sobota, 07 December 2019 15:34
 
Šarkaniáda PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Lenka Suroviaková   
Pondelok, 25 November 2019 00:00
Vo štvrtok 21. novembra 2019 si pani vychovávateľky pripravili pre deti ŠKD aktivitu o najkrajšieho šarkana. Podarilo sa nám vyrobiť 8 krásnych šarkanov. Samozrejme nezaobišlo sa to bez výhry a deti najoriginálnejších šarkanov boli odmenené reflexnými páskami. V pondelok 25. 11. 2019 sa nám počasie konečne umúdrilo a my sme mohli vybehnúť na školský dvor zmerať si sily v púšťaní šarkanov. Na šarkaniáde panovala veselá nálada, zúčastnili sa jej žiaci 1. stupňa. Každý dostal sladkú odmenu za výkon, snahu a úsmev na tvári. Už dnes sa tešíme na budúcoročnú šarkaniádu.
 • autor: Mgr. L. Suroviaková
Posledná úprava Štvrtok, 28 November 2019 11:11
 
Sv. Katarína v MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Bc.Patrícia Ferančíková   
Streda, 27 November 2019 12:12
25. 11. 2019 majú sviatok všetky Kataríny. Pani učiteľka Helka nám porozprávala o živote sv. Kataríny, ako a prečo sa stala svätou. Kedže aj Advent nám už pomaly klope na dvere, porozprávala nám aj ako sa Anjel Gabriel zjavil Panne Márii, čo jej zvestoval a ako Mária prijala zvestovanie od Gabriela. Ako to asi bolo nám zahrali divadielko naši dvaja predškoláci Maťko a Veronika. Pomodlili sme sa desiatok sv. ruženca, zahrali a zaspievali pesničky.
 • autor: Bc. Patrícia Ferančíková
Posledná úprava Streda, 27 November 2019 12:22
 
Fyzika trochu inak. PDF Tlačiť E-mail
Napísal Dulovec Peter, septima   
Štvrtok, 07 November 2019 00:00

Pri príležitosti Týždňa vedy a techniky dňa 7. 11. 2019 sa v našej škole uskutočnila vo fyzikálnej miestnosti akcia Fyzika trochu inak. Rovnako ako aj minulý rok si žiaci aj teraz pripravili zaujímavosti, pokusy a rôzne aktivity z oblasti fyziky. Program bol pripravený pre žiakov našej školy. Pokusmi ich sprevádzali študenti seminára fyziky a fyzikálneho krúžku. Žiakov zaujali hlavolamy, súťaže, pobavili sa na úlohe, kde mali bez dotyku vybrať drevený valček umiestnený v drevenej kocke. Najväčší úspech mal pokus s raketou.

 • autor: Mgr. Lenka Kovalikova

Posledná úprava Streda, 27 November 2019 10:58
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 8 z 188

 

Stop šikane-Deti pomáhajú deťom!
Projekt s Nadáciou ORANGE

Pozrite si stránky našej školy k projektu
orange.radlinskeho.sk

IROP

Názov projektu:
Budovanie technického vybavenia učební
v Cirkevnej spojenej škole
v Dolnom Kubíne

Kód projektu v ITMS: 2014+ 302021K423

Cieľ:
Hlavným cieľom projektu je zlepšenie
kľúčových kompetencií žiakov Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín
v zložke Základná škola s materskou školou
Andreja Radlinského Okružná 2062/25,
Dolný Kubín inováciou technického vybavenia školy,
ktoré zabezpečí prepojenie teoretického
a praktického vzdelávania
na základnej škole s potrebami trhu práce
a tým zlepšenie uplatnenia
mladých ľudí na trhu práce.

Prijímateľ:
Rímskokatolícka cirkev
Biskupstvo Spišské Podhradie
ako zriaďovateľ
Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín

Nenávratný finančný príspevok:
167 120,88 €
Výška finančnej podpory z EÚ:
158 764,84 €

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

Nedeľa, 7. Jún 2020

Dnes má meniny
Róbert
Zajtra má meniny
Medard

Erasmus 2014-2017

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 
„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

booked.net

Internetové odkazy

Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva