Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Lego PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 15 Marec 2011 11:38

„Prišiel ku nám ujo Edo, doniesol mi nové lego. Už mám kociek milión. Pomôžte mi stavať dom!“

A tí, ktorí chceli svojmu drobcovi urobiť radosť, v chladné popoludnie 3.2.2011 prišli do materskej školy. Mamka, ocko, veľký či malý brat. Na dve hodinky sa vrátili do detských čias, až miestami nebolo celkom jasné, koho to baví viac -či veľkých, alebo malých. A popri budovaní sme si trošku upratali v tom neprebernom množstve kociek, kocočiek a dielikov určitého aj neurčitého významu. Našťastie, fantázii sa medze nekladú, tak mierny chaos nie je vôbec pri našich každodenných konštruktívnych hrách na závadu. Konečný efekt bol viditeľný a teda odmena istá. Pozrite si foto!

Posledná úprava Utorok, 15 Marec 2011 11:43
 
Záchranári v akcii PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 15 Marec 2011 10:32

K téme ľudské telo a zdravie neodmysliteľne patrí aj zdravotná osveta v oblasti prvej pomoci. Verte či neverte, ale už aj naši predškoláci by si vedeli dať rady s niektorými menšími problémami (len prosím bez krvi!). „Deti, čo by ste robili, keby mi prišlo zle?“ spýtala sa pani učiteľka Milotka a ľahla si na zem. Nápady boli rôzne, ale po pomocných otázkach došli k správnej odpovedi, či priam postupu.

„Uložíme do stibilizovanej polohy“, povedala zdravotníčka Emka.

„Zavoláme telefónom pomoc“, pridal realista Janko.

Teraz prišiel pravý čas na scenár p. učiteľky, ktorá bleskovo nasimulovala súrny telefonát na číslo 112.

Prežívanie celého fingovaného rozhovoru bolo také sugestívne, že po nahlásení potrebných údajov za napovedania (odpadnutej!) p. učiteľky si Janko s viditeľnou úľavou hlasno vydýchol a utrel pot z čela.

Budúci samaritáni si vyskúšali obväzovanie nohy, znehybňovanie zlomenej ruky, prenášanie zraneného na veselej „panskej stolici“, či ukladanie do príjemnej stabilizovanej polohy. Raz darmo, u niektorých sa genetické vlohy po rodičoch – zdravotníkoch nezaprú, hoci spočiatku  dôvera vo vlastné sily a schopnosti chýbala. Však, Terezka?

Posledná úprava Utorok, 15 Marec 2011 10:41
 
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V BIATLONE PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 06 Marec 2011 00:00

Vyvrcholením tohtoročnej domácej biatlonovej sezóny boli v dňoch 5.a 6. marca MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY,ktorých usporiadateľom bol Klub biatlonu Osrblie.
Žiaci a dorastenci súťažili o tohtoročné tituly v rýchlostných pretekoch a pretekoch s hromadným štartom. V prvý súťažný deň sa pretekalo za krásneho slnečného počasia na ťažkom kašovitom snehu,ale bez veterného vplyvu pri streľbe. Druhý deň bol poveternostne úplne odlišný. Trať bola zamrznutá,ale fúkal silný nárazový vietor,ktorý do značnej miery ovplyvňoval streľbu,hlavne zo vzduchovky. Domáci šampionát opäť potvrdil výbornú výkonnosť našich biatlonistov ŠŠS.

Patrik ŠOCH získal striebro, Sára MACHAJOVÁ a Tomáš BADÁŇ bronz, Martinovi Ďurotovi sa ušla nepopulárna zemiaková medaila.
Výsledky: sobota 5.marca 2011 rýchlostné

Posledná úprava Pondelok, 14 Marec 2011 12:22
Čítať celý článok...
 
Detský škôlkársky karneval PDF Tlačiť E-mail
Streda, 02 Marec 2011 00:00

Tak veľmi sme sa tešili na Bobíka! Ak náhodou neviete, tak „Mňam, mňam, Bobík“ je veselý animovaný klip k rovnomennej chytľavej detskej piesni (alebo skôr reklame)  a na velikánskom premietacom plátne -to aby sme nevypadli z choreografie a rytmu!- vyzerá naozaj veľmi dobre.

Ale čo to? Aký Bobík? Veď my tu máme „mňam, mňam, voňavé šišky s džemom“... Jasné, veď sú fašiangy! A k nim neodmysliteľne patrí aj karneval. Alebo je to naopak? Každopádne, ten náš škôlkársky je už tradične šiškový. To aby sme mali dosť energie na tanečné kolá a v prestávkach medzi nimi na obľúbené súťaže pre deti aj rodičov. Ako každý rok, aj teraz sa o ne postarala teta kuchárka Kamka a teta školníčka Helka. Sladké odmeny za súťaže podarovala rodina Dúhová. Bohatý bufet nám zriadila stará mama p. Zgútová a veselo v ňom predávala ďalšia stará mama, p.Čučková.

Posledná úprava Pondelok, 14 Marec 2011 12:37
Čítať celý článok...
 
DilongStar 2011 PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 03 Marec 2011 00:00

Kto nebol, môže ľutovať a možno ani neuverí, aké spevácke talenty sa ukázali na školskom kole celoslovenskej súťaže DILONGSTAR 3.3.2011. Veľa perfektných piesní a ešte lepšie prevedenie urobili z nášho školského kola jednu perfektnú spevácku súťaž, s ktorou všetci, ktorá na nej boli, či už ako speváci alebo ako diváci, boli spokojní.

Výsledky:

Posledná úprava Utorok, 08 Marec 2011 10:39
Čítať celý článok...
 
Traja TOPEXPERTI a šiesti EXPERTI PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 04 Marec 2011 07:57

V polovici decembra 2010 sa na našej škole už tretí krát konala súťaž EXPERT GENIALITY SHOW, ktorú organizuje firma Exam testing. Súťaž sa obľube žiakov teší na najmä z dôvodu, že nie je zameraná na jednu vednú disciplínu, ale zameriava sa na všeobecný prehľad žiaka, ktorý si v rámci súťaže vyberie dva z piatich okruhov, o ktorých si myslí, že v nich môže byť úspešný. Tento ročník súťaže ponúkol okruhy: Tajomstvá prírody, Anglický jazyk, Bity a Bajty, Svet umenia a Dejiny. Učiteľov, ktorí súťaž organizovali teší, že sa do súťaže zapojilo 47 žiakov ZŠ a gymnázia. A výsledky ?

Čítať celý článok...
 
Astronomické školenie PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 25 Február 2011 00:00

25. februára sa uskutočnilo v našej škole astronomické školenie pre učiteľov a vybraných žiakov Oravy. Školenie zorganizovalo Oravské kultúrne stredisko. Lektorom bol riaditeľ astronomického ústavu v Žiline Dr. Mirostav Znášik. Hovoril o histórii skúmania vesmíru , jeho vzniku, orientácii na oblohe aj o ekologických problémoch otepľovania Zeme . Prednáška bola doplnená mnohými zaujímavými fotografiami a programom, umožňujúcim dostať sa k planétam a hviezdam a získavať tak nové informácie. Žiaci, ktorí sa zúčastnili školenia, získali nové poznatky do súťaží v tejto oblasti a to „ Čo vieš o hviezdach“ a astrononmická olympiáda.

Nadšenci pre vesmír a nové objavy môžu nájsť nové informácie na stránke www.osel.cz. (osel je skratka pre overené...)

Posledná úprava Utorok, 01 Marec 2011 16:15
 
Ranná hostinka v 2.triede PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 15 Marec 2011 09:59

Rodičia pozor! Všetky návyky a skúsenosti zo života školského aj domáceho sa odrážajú v našich hrách...v tomto prípade len pozitívne: „Vďaka ti, Pane, za jedlo pre človeka. Chlieb, maslo, ovocie, aj za hrnček mlieka. Amen.“

Posledná úprava Utorok, 15 Marec 2011 10:20
 
Hviezdoslavov Kubín – školské kolo 2. stupeň PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 08 Marec 2011 00:00

V utorok 8.marca 2011 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín žiakov 5.-9. ročníka a osemročného gymnázia. Dlhý zoznam súťažiacich svedčil o tom, že i tento rok si porota mala z čoho vyberať. Tušenie nás nesklamalo a po kvalitných výkonoch môžeme konštatovať, že aj do ďalších rokov nám vyrastajú schopní recitátori. Všetkým zúčastneným ďakujeme za príjemný umelecký zážitok, výhercom blahoželáme a prajeme mnoho úspechov v okresnom kole, ktoré sa uskutoční v apríli 2011.

Výsledky:
II. kategória

próza: 1. Andrej Štyrák III.G, 2. Eva Diešková I.G, 3. Dorota Lakoštíková I.G a Martin Toman 5.B

poézia: 3. Veronika Slamková 6.A

III. kategória

próza: 1. Alexandra Mušková IV.G, 2. Ivana Krupová IV.G,

poézia: 1. Lucia Podstrelená 9.B

Posledná úprava Štvrtok, 10 Marec 2011 12:17
 
Let’s Dance PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 04 Marec 2011 00:00

V školskom klube sa deti radi zabávajú. Osem odvážlivcov sa prihlásilo do súťaže Let’s Dance, ktorú si ŠK naplánoval na 4. 3. 2011.
Chodbou sa niesla hudba – moderná aj klasická a tu sú výsledky:

Párové tance:

1. miesto - Kristínka Novotná a Jakub Šimo, 2. miesto - Veronika Záhradníková a Natálka Bíleková

Jednotlivci:

1. miesto – Janko Urbaník, 2. miesto – Jakub Franek, 3. miesto – Filip Škombár

Všetkým súťažiacim blahoželáme za odvahu a šikovnosť.

Posledná úprava Utorok, 08 Marec 2011 12:00
 
Hviezdoslavov Kubín na 1. stupni PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 03 Marec 2011 00:00
Dnes, 2.3. 2011, sme sa spoločne zišli osláviť našu materinskú reč- slovenčinu. Ako inak- ako pekným prednesom básne či prózy. V krátkej prezentácii sme sa oboznámili so životom nášho rodáka- najväčšieho slovenského básnika P. O. Hviezdoslava. Niekto píše básne, príbehy, rozprávky, iní majú talent od Boha tie básne zarecitovať.
Tých talentovaných na 1. stupni sa  zišlo 16. Všetkých sme si pozorne vypočuli a odmenili zaslúženým potleskom. Porota nakoniec rozhodla  a 1. miesto udelila v  kategórii POÉZIA - Zuzane Strakovej, 2. miesto - Samkovi Machajovi, 3. miesto - Emkovi Marettovi. V kategórii PRÓZA 1. miesto získal Miško Matis, 2. miesto Sára Machajová a Lucka Orošová, 3. miesto - Kristínka Farkašová a Soňa Juhásová. Víťazi boli odmenení peknými diplomami a vecnými cenami a všetci súťažiaci za svoju snahu sladkou drobnosťou.
Posledná úprava Utorok, 08 Marec 2011 14:12
 
Prekvapenie! PDF Tlačiť E-mail
Streda, 02 Marec 2011 12:44

Nuž, využijem teraz stránku školy aj ako blog:-) Učím už nejaký ten rôčik, ale niečo podobné sa mi asi ešte ani nestalo. Keď som sa vrátil z vyučovania, na dverách ma čakal nalepený plagát a na ňom poďakovanie za karneval a ples, ktorý mali žiaci našej školy. Ples sme mali 1x a zdá sa, že odozva je dobrá aj podľa tohoto milého oznamu na mojich dverách Usmiaty . Potešilo ma to a ak sa podarí, budeme v podobných aktivitách pokračovať aj v budúcnosti. Ďakujem aj za kolegov a rodičov, ktorí pri organizovaní pomohli!

Posledná úprava Streda, 02 Marec 2011 12:57
 
« ZačiatokDozadu171172173174175176177178179180DopreduKoniec »

Stránka 172 z 188

 

Stop šikane-Deti pomáhajú deťom!
Projekt s Nadáciou ORANGE

Pozrite si stránky našej školy k projektu
orange.radlinskeho.sk

IROP

Názov projektu:
Budovanie technického vybavenia učební
v Cirkevnej spojenej škole
v Dolnom Kubíne

Kód projektu v ITMS: 2014+ 302021K423

Cieľ:
Hlavným cieľom projektu je zlepšenie
kľúčových kompetencií žiakov Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín
v zložke Základná škola s materskou školou
Andreja Radlinského Okružná 2062/25,
Dolný Kubín inováciou technického vybavenia školy,
ktoré zabezpečí prepojenie teoretického
a praktického vzdelávania
na základnej škole s potrebami trhu práce
a tým zlepšenie uplatnenia
mladých ľudí na trhu práce.

Prijímateľ:
Rímskokatolícka cirkev
Biskupstvo Spišské Podhradie
ako zriaďovateľ
Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín

Nenávratný finančný príspevok:
167 120,88 €
Výška finančnej podpory z EÚ:
158 764,84 €

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

Piatok, 5. Jún 2020

Dnes má meniny
Laura
Zajtra má meniny
Norbert

Erasmus 2014-2017

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 
„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

booked.net

Internetové odkazy

Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva