Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Matematický klokan PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 22 Marec 2011 00:00

Dňa 22.3.2011 sa žiaci našej školy zúčastnili najväčšej žiackej súťaže na svete „Matematický klokan“. Klokanove úlohy riešili tisíce detí z celého Slovenska a milióny detí na celej zemeguli. Do súťaže sa zapojilo  20 žiakov  1. stupňa pod vedením Mgr. J. Meškovej, 38  žiakov  z 2. stupňa  a gymnázia pod vedením Mgr. K.  Holubčíka. Žiaci mali za úlohu vypočítať a nájsť správne  odpovede. Niektoré úlohy boli jednoduché, no pri niektorých sa žiaci poriadne  zapotili.  Každý účastník súťaže dostane diplom za účasť a pre najšikovnejších sú pripravené vecné ceny. Neváhaj! A na budúci rok sa pridaj k nám. Súťažiť s Klokanom sa oplatí.

Posledná úprava Streda, 23 Marec 2011 08:32
 
Máme prvé miesto vo Fyzikálnej olympiáde PDF Tlačiť E-mail
Streda, 23 Marec 2011 10:20

Dňa 16. marca 2011 sa v priestoroch našej školy uskutočnilo okresné kolo fyzikálnej olympiády v kategóriách E a F, inak povedané okresné kolo pre ôsmakov, deviatakov a žiakov 4. ročníkov osemročných gymnázií. Žiaci v okresnom kole riešili pomerne náročné 4 úlohy, na ktorých vyriešenie mali 4 hodiny času. V kategórii F pre ôsmakov a žiakov 4. ročníkov OG sme mali 4 zástupcov: Martina Čižmára, Filipa Straku, Vojtecha Zgrebňáka a Filipa Urbaníka. (Všetci zo IV.G).  Výsledky po oprave úloh sú pre mňa ako vyučujúceho fyziky, ktorý žiakov pripravoval, veľmi povzbudivé. V kategórii F súťažilo 20 žiakov z okresu. Úspešní riešitelia boli traja a my sme medzi nimi mali dvoch. Súťaž vyhral Martin Čižmár so ziskom 29 bodov. Na 2. - 3. mieste sa umiestnil Filip Straka a Patrik Smoleň z Gymnázia POH so ziskom 18 bodov zhodne. Chlapci týmto úspechom potvrdili, že o fyziku majú záujem a  dokážu sa úspešne popasovať s problematickými ale zaujímavými  úlohami. K úspechu blahoželáme.

 
Beseda na tému: Vzťahy a láska PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 10 Marec 2011 00:00

Dňa 10. marca 2011 našu školu opäť navštívili manželia Predačoví, ktorí sa venujú rodinám a manželom, aby naším žiakom odpovedali na pripravené otázky na tému: Vzťahy a láska. V obidvoch svojich príhovoroch  poukázali na nedostatky, ktoré sa dnes prejavujú v našom živote a v našich rodinách. Naši deviataci im kládli rôzne otázky týkajúcich sa vzťahu, čistoty, lásky, či manželského života.

Chceme vysloviť veľké poďakovanie manželom Predačovím za ich obohatenie pre našu školu, a 9. B triede za úprimnosť a otvorenosť a všetkým ktorí prispeli svojimi otázkami do diskusie.

 

 
1. miesto v Biblickej olympiáde PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 15 Marec 2011 00:00

Biblická olympiáda – obvodné kolo.

Dňa 15.3.2011 sa konalo obvodné kolo Biblickej olympiády.  Naše deviatačky Mária Kabátová, Mária Urbaníková a Daniela Záhorová si zmerali svoje sily s ďalšími deviatimi skupinami zo základných škôl v okolí Dolného Kubína. Dokázali nám, že si dobre osvojili Lukášovo evanjelium a Prvú knihu Samuelovu. Zvíťazili, obsadili 1.miesto. Víťazky postupujú do Diecézneho kola v Spišskej kapitule. Blahoželáme im!

 
Obdobie pôstu PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 08 Marec 2011 12:11

Od stredy 9.3. 2011 sa začína pôstne obdobie. Aj v našej cirkevnej spojenej škole budeme toto obdobie prežívať spolu pri rôznych aktivitách.  8.3. (utorok) bola v našej kaplnke celodenná poklona pri vyložení Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej. Každé ráno 7:30 pokračujú ranné modlitby.

Zastav sa, máš čas na prípravu, aby si dokázal odpustiť


Náš život je sprevádzaný rôznymi pocitmi a očakávaniami. Človek očakáva v živote veľké veci a udalosti. Charakteristickým znakom obdobia, ktoré je pred nami, je tiež čas očakávania a prípravy. Očakávania zmeny v našom živote. Dnes sa často pýtame: Má v 21. storočí pôst ešte nejaký význam? Vnímame ho ako čas prípravy? Na tieto a podobné otázky nám dáva jednoduchú, ale

Posledná úprava Utorok, 15 Marec 2011 12:28
Čítať celý článok...
 
Lego PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 15 Marec 2011 11:38

„Prišiel ku nám ujo Edo, doniesol mi nové lego. Už mám kociek milión. Pomôžte mi stavať dom!“

A tí, ktorí chceli svojmu drobcovi urobiť radosť, v chladné popoludnie 3.2.2011 prišli do materskej školy. Mamka, ocko, veľký či malý brat. Na dve hodinky sa vrátili do detských čias, až miestami nebolo celkom jasné, koho to baví viac -či veľkých, alebo malých. A popri budovaní sme si trošku upratali v tom neprebernom množstve kociek, kocočiek a dielikov určitého aj neurčitého významu. Našťastie, fantázii sa medze nekladú, tak mierny chaos nie je vôbec pri našich každodenných konštruktívnych hrách na závadu. Konečný efekt bol viditeľný a teda odmena istá. Pozrite si foto!

Posledná úprava Utorok, 15 Marec 2011 11:43
 
Ranná hostinka v 2.triede PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 15 Marec 2011 09:59

Rodičia pozor! Všetky návyky a skúsenosti zo života školského aj domáceho sa odrážajú v našich hrách...v tomto prípade len pozitívne: „Vďaka ti, Pane, za jedlo pre človeka. Chlieb, maslo, ovocie, aj za hrnček mlieka. Amen.“

Posledná úprava Utorok, 15 Marec 2011 10:20
 
Duchovné cvičenia 9.B PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 15 Marec 2011 00:00

My, žiaci IX.B triedy sme sa zúčastnili od 13 – 15. marca 2011 duchovných cvičení  v Zázrivej.  Tento pobyt nám spestrili : spoločné stretnutia kde sme uvažovali o dôvere a viere, svätá omša, krížová cesta, poobedňajšie prechádzky, filmy, karaoke, spoločná práca, ktorá utužila náš kolektív. Po celý pobyt gradovala skvelá nálada.

Týmto sa chceme poďakovať hlavne Pánovi kaplánovi Františkovi Bebkovi, Pani učiteľke Lonskej, ktorí boli ochotní ísť s nami a venovať nám svoj čas. Ďakujem samozrejme sponzorom, ktorí nám to umožnili a zaplatili nám tento pobyt. Chceme sa poďakovať aj  pánovi riaditeľovi Ľudovítovi Mačorovi  ktorý nás uvoľnil zo školského vyučovania.

Posledná úprava Utorok, 22 Marec 2011 16:08
 
M SR - beh na lyžiach 3. časť PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 13 Marec 2011 00:00

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY v behu na lyžiach III.časť.
Vyvrcholením tohtoročnej lyžiarskej-bežeckej sezóny boli v dňoch 12. a 13.marca 2011 Majstrovstvá Slovenskej republiky III.časť, ktorých usporiadateľom bol Mestský klub lyžiarov Kremnica. V lyžiarskom areáli Skalka boli na programe preteky s hromadným štartom klasickou a voľnou technikou ako aj štafetové behy. Najvýraznejším úspechom našich lyžiarov-bežcov  ŠŠS bolo 2.miesto Mateja Kováčika a 3.miesto štafety Matej Kováčik,Tomáš Badáň.
Výsledky v jednotlivých kategóriách: 2.miesto Matej Kováčik, 8.miesto Tomáš Badáň, 13.miesto Samuel Šoch, 6.miesto Adam Šoch, 8.miesto Martin Ďurota, 8.miesto Patrik Šoch, 9.miesto Eva Diešková, 7.miesto Ivana Diešková, 9.miesto Lucia Podstrelená.

Posledná úprava Pondelok, 21 Marec 2011 10:31
 
Tehlička pre Afriku PDF Tlačiť E-mail
Streda, 16 Marec 2011 08:27

Naša škola je zapojená do projektu   TEHLIČKA PRE AFRIKU

Zbierka prebieha v triedach od 14.3.2011 do 18.4.2011

Pridaj sa aj  Ty, ZRIEKNI SA a pomôž!

Milí žiaci, isto ste zbadali v našej škole plagáty s názvom Tehlička pre Afriku. Možno tušíte, aký projekt sa za nimi skrýva. Tento rok prebieha už 6. ročník aktivít na podporu chudobných oblastí. Väčšina z vás má už skúsenosti z predchádzajúcich ročníkov zbierky, do ktorých sa naša škola zapájala. Podporovali sme výstavbu škôl v Keni a Angole. Tento ročník Tehličky je zameraný na podporu výstavby studní s pitnou vodou v Afrike.

Nám sa zdá pitná voda úplnou samozrejmosťou. Otočíme kohútikom a voda tečie. Často ňou vôbec nešetríme. Napiť sa môžeme kedykoľvek. Avšak deti v Afrike takúto vymoženosť nemajú. Mnohé deti nemajú prístup k pitnej vode. Často

Čítať celý článok...
 
Trestnoprávna zodpovednosť mladistvých PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 14 Marec 2011 00:00

Dňa 14.marca 2011 sa v priestoroch našej školy konala beseda pre žiakov  8. a 9. ročníka s preventistom por.Bc. Tiborom Šándorom na tému : Trestnoprávna zodpovednosť  mladistvých

Zámerom besedy bolo poukázať na  predchádzanie a objasnenie sociálno –neprirodzených  javov  ako sú napr. :

a)      užívanie  návykových látok najmä alkoholu

b)      šikanovanie, fyzické a psychické týranie

c)       agresivita a propagácia násilia

Poručík  T. Šándor zaujímavými príkladmi zo života mladistvých objasnil Zákon č. 300/2005 Z.z. Trestný zákon,  Zákon o priestupkoch - Zákon č. 372/1990 Zb. a Zákon 8/2009 Z.z. O Cestnej premávke a týmto  presviedčal žiakov o škodlivých vplyvoch návykových látok na zdravie a bezpečnosť  vlastnú aj svojich spolužiakov.

Pevne verím, že žiaci  aj v tomto adolescentnom období formovania  prostredníctvom tejto besedy, poznania problematiky a rozhovorov na  danú tému,  dostanú príležitosť správneho konania a rozhodovania sa pre  zdravý a nádherný  život  a tak spríjemnia život  svojim  rodičom i nám učiteľom.

Posledná úprava Utorok, 22 Marec 2011 16:09
Čítať celý článok...
 
Záchranári v akcii PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 15 Marec 2011 10:32

K téme ľudské telo a zdravie neodmysliteľne patrí aj zdravotná osveta v oblasti prvej pomoci. Verte či neverte, ale už aj naši predškoláci by si vedeli dať rady s niektorými menšími problémami (len prosím bez krvi!). „Deti, čo by ste robili, keby mi prišlo zle?“ spýtala sa pani učiteľka Milotka a ľahla si na zem. Nápady boli rôzne, ale po pomocných otázkach došli k správnej odpovedi, či priam postupu.

„Uložíme do stibilizovanej polohy“, povedala zdravotníčka Emka.

„Zavoláme telefónom pomoc“, pridal realista Janko.

Teraz prišiel pravý čas na scenár p. učiteľky, ktorá bleskovo nasimulovala súrny telefonát na číslo 112.

Prežívanie celého fingovaného rozhovoru bolo také sugestívne, že po nahlásení potrebných údajov za napovedania (odpadnutej!) p. učiteľky si Janko s viditeľnou úľavou hlasno vydýchol a utrel pot z čela.

Budúci samaritáni si vyskúšali obväzovanie nohy, znehybňovanie zlomenej ruky, prenášanie zraneného na veselej „panskej stolici“, či ukladanie do príjemnej stabilizovanej polohy. Raz darmo, u niektorých sa genetické vlohy po rodičoch – zdravotníkoch nezaprú, hoci spočiatku  dôvera vo vlastné sily a schopnosti chýbala. Však, Terezka?

Posledná úprava Utorok, 15 Marec 2011 10:41
 
« ZačiatokDozadu171172173174175176177178179180DopreduKoniec »

Stránka 171 z 187

 

Stop šikane-Deti pomáhajú deťom!
Projekt s Nadáciou ORANGE

Pozrite si stránky našej školy k projektu
orange.radlinskeho.sk

IROP

Názov projektu:
Budovanie technického vybavenia učební
v Cirkevnej spojenej škole
v Dolnom Kubíne

Kód projektu v ITMS: 2014+ 302021K423

Cieľ:
Hlavným cieľom projektu je zlepšenie
kľúčových kompetencií žiakov Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín
v zložke Základná škola s materskou školou
Andreja Radlinského Okružná 2062/25,
Dolný Kubín inováciou technického vybavenia školy,
ktoré zabezpečí prepojenie teoretického
a praktického vzdelávania
na základnej škole s potrebami trhu práce
a tým zlepšenie uplatnenia
mladých ľudí na trhu práce.

Prijímateľ:
Rímskokatolícka cirkev
Biskupstvo Spišské Podhradie
ako zriaďovateľ
Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín

Nenávratný finančný príspevok:
167 120,88 €
Výška finančnej podpory z EÚ:
158 764,84 €

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

Sobota, 30. Máj 2020

Dnes má meniny
Ferdinand
Zajtra má meniny
Petronela

Erasmus 2014-2017

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 
„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

booked.net

Internetové odkazy

Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva