Domov Aktuality 2009-2010 Materská škola Kríž je znakom spásy

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Kríž je znakom spásy PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Piatok, 26 Marec 2010 00:00

26.3.2010

To je niekedy ťažké pochopiť aj dospelému, nieto dieťaťu. Ale keď sa niektoré skutočnosti Ježišovho života priblížia priam „na dotyk“, ide to hneď ľahšie. Pokúsila sa o to netradičným spôsobom pani učiteľka Milotka Orošová.

Keď predškoláci kladivom pribíjali papierové odtlačky svojich dlaní klincom na drevený kríž, mali  veru v očiach slzy pri vyznaní: „...aj ja, Pane Ježišu..“ Odtlačky malých dlaní ako symboly  previnení voči svojim kamarátom, či najbližším doma. (A čo potom tie naše, veľké?) Aká, ale úprimná radosť svietila v  deťom v očiach, keď sa im po každom dobrom skutku, či prejave lásky blížnemu, umožnilo jeden takto pribitý klinec vytiahnuť!

fotografie-kliknite pre viac fotografií

Po obšírnej  predpríprave sme sa vybrali v piatok 26.3.2010 do kostola Sv. Kataríny Alexandrijskej. Tu sme si sústredene a zblízka, s komentárom pani učiteľky Helky Ďaďovej, pozreli a precítili detailne plasticky zobrazenú krížovú cestu Pán Ježiša, ktorá už dlhé roky zdobí steny nášho farského kostola. Celým chrámom sa niesli piesne detí : „Vďaka, ježiš..., Kríž je znakom spásy..., a na záver V mene Otca...“

 

Zdá sa vám to byť celé na malé hlávky „prisilná káva“?

No len keď zblízka, ľudským spôsobom a úprimne vnímame bolesť,  ktorú spôsobujeme, alebo môžeme svojím správaním spôsobiť, dokáže sa v nás vyryť hlboká stopa a rozvinúť schopnosť  prijať predsavzatie zlo nekonať  a vcítiť sa do druhého človeka...alebo rovno Boha.

foto Milota Orošová

Posledná úprava Sobota, 10 Apríl 2010 15:05
 
Pondelok, 11. November 2019

Dnes má meniny
Svätopluk
Zajtra má meniny
Stanislav

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

booked.net

Internetové odkazy

Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva