Domov Aktuality 2018-2019 Cirkevná spojená škola Aj my sme sa snažili vrátiť, čo voda vzala

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Aj my sme sa snažili vrátiť, čo voda vzala PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Napísal PaedDr. Gabriela Strapcová   
Piatok, 10 Máj 2019 02:41

Aj my sme sa snažili vrátiť, čo voda vzala Naša škola sa každoročne zapája do pôstnej aktivity Tehlička, ktorú organizuje občianske združenie SAVIO. Tento rok je verejná zbierka zameraná na indickú oblasť Kérala, ktorú v lete minulého roka postihla ničivá povodeň. Mnohí prišli o strechu nad hlavou, niektorí dokonca aj o svojich blízkych. Deti sa snažili získať peniažky šetrením, no našli sa aj takí, ktorí si prácou navyše v domácnosti snažili peniažky na Tehličku „zarobiť“. „Doma robím všeličo – upratujem, vysávam,.. a za to dostanem nejaké drobné, ktoré si odkladám na Tehličku,“ upresnil Jakub. Jednoduchšie si to vybavila malá Mirka: „Ja som si od mamky vypýtala peniaze a ona mi ich dala.“ Namakali sa aj najstarší študenti, ktorí aj tento rok napiekli mnoho sladkých aj slaných dobrôt a predávali ich v našom átriu. Rozhodnutie, ktoré stálo za nápadom Sladkej tehličky opisuje Michal z oktávy: „Málokto zo starších iba tak prispeje, keď máš krabičku s názvom „Tehlička“. Ale keď predávaš koláče, určite vyzbieraš viac. A my sme chceli vyzbierať čo najviac, aby sme mohli čo najviac pomôcť.“ Výťažok z predaja Sladkej tehličky venovali do školskej zbierky úplne celý. A tak sme spoločne, od najmladších škôlkarov až po najstarších študentov, vyzbierali 1052,45€, čím sme prekonali rekord z minulého roka.

Posledná úprava Piatok, 10 Máj 2019 02:50
 
Piatok, 19. Júl 2019

Dnes má meniny
Dušana
Zajtra má meniny
Iľja

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

Internetové odkazy

Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva