Domov Aktuality 2018-2019 Gymnázium Na čo nám je angličtina?

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Na čo nám je angličtina? PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Napísal Študenti II. G a Mgr. J. Holubová   
Pondelok, 25 Február 2019 10:11

So študentami II. G sme skúmali, ako nám anglický jazyk pomáha nadobudnúť nové zručnosti a vedomosti v rôznych oblastiach podľa vlastného výberu. Najprv sme hľadali na youtube.com rôzne videá, kde po anglicky hovoriaci youtuberi vyrábajú rôzne inšpiratívne veci. Podľa nich sme potom vytvárali naše výrobky. To však nebol koniec.
V triede sme museli predviesť spolužiakom po anglicky, čo a ako sme vyrobili. A tak sme sa učili piecť muffiny, rezne, vytvoriť brmbolčekový koberček, personalizovaný obal na zošit, lietadielka, prstienky a peňaženku z papiera, ktorá spoľahlivo zmätie prípadného vreckára na dovolenke, originálne náušničky a šál z recyklovaného textilu, sviecu v tvare ruže. Dokonca sme si v praxi overili, že je možné zapáliť petardu skratom v elektrickom obvode, vďaka Jožkovi Strapcovi, ktorý k svojmu pokusu nahral aj videopostup, kde vysvetlil, ako a prečo to celé vlastne funguje (https://youtu.be/Y7J62-Anx74). Na hodine sme potom prezentovali, aký materiál, ingrediencie a pomôcky boli potrebné na výrobu, a pracovný postup, podľa ktorého sme sa riadili. Okrem precvičenia angličtiny, ochutnávky jedál a skúšania jednotlivých výrobkov sme sa učili vystupovať pred publikom. A hoci tréma bola veľká, zvládli sme to na výbornú. Posúďte sami, ako sa nám to podarilo.

  • autor: Mgr. Juliana Holubová

Posledná úprava Pondelok, 25 Február 2019 10:17
 
Streda, 26. Jún 2019

Dnes má meniny
Ladislav
Zajtra má meniny
Beáta

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

Internetové odkazy

Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva