Domov Aktuality 2018-2019 Gymnázium Videokonferencia s Fínskom

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Videokonferencia s Fínskom PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Napísal riaditeľ školy   
Piatok, 18 Január 2019 13:39

 

Koncom decembra 2018, sa konala videokonferencia v anglickom jazyku medzi študentami univerzity vo fínskom Oulu (https://www.oamk.fi) a našimi gymnazistami zo sexty, septimy a oktávy. Za našu školu konferencu moderoval Tomáš Badáň z oktávy. Z Fínska sa spojili Lotta- Fínsko, Henry- Fínsko, Jorg- Holandsko a Viktória - zo Slovenska, ktorí Študovali na univerzite v rámci projektu Erasmus v Program EduLAB. V programe bolo cca 30 Študentov z krajín Južná Korea, Poľsko, Čína, USA, Fínsko, Holandsko, Slovensko a Španielsko. Naši študenti sa dozvedeli o možnosti štúdia, podmienkach, finančných nákladoch študenta vo Fínsku ale aj o bežnom živote. Pýtali sa na kultúru, jedlo, možnosti študentského a spoločenského vyžitia a podobne. Vďaka technike sa virtuálne prešli aj po učebniach a priestoroch univerzity. EduLAB je študijný program v angličtine, ktorý podporuje vytváranie prototypov, softvéru, produktov a start-upov cielených ku globálnemu vzdelávaciemu priemyslu a využitie v praxi. Ide vždy o medzinarodne tímy a využíva sa interdisciplinárne projektové štúdium. Tím, s ktorým naši študenti komunikovali vytvoril projetk Foxminder. Išlo vpodstate o softvérovú aplikáciu pre mobilné telefóny (tablety), ktoré majú napomôcť pri okamžitom riešení problémov mladých ľudí.
text/foto: L. Mačor
  • autor: Mgr. L. Mačor
Posledná úprava Piatok, 18 Január 2019 13:50
 
Piatok, 19. Júl 2019

Dnes má meniny
Dušana
Zajtra má meniny
Iľja

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

Internetové odkazy

Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva