Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Novinky

Rok 2019
27. rokov od vzniku školy

MDD v našej škôlke, teda mimo nej:-) PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Pondelok, 07 Jún 2010 00:00

Čo všetko deťom k šťastiu treba?
Slnko a modrý kúsok neba...

V ostatný pondelok 7.6.2010, riskantne, ale výnimočne pekný (však sme sa zaňho aj veľa modlili!), sme sa vybrali na futbalové ihrisko v BZINÁCH, kde nás údajne malo čakať veľa zábavy, hier a pohybu na čerstvom vzduchu...

Štart s pesničkou „Toto je deň, ktorý nám dal Pán“ na perách bol vynikajúci - napokon, veď vlastným autobusom sa nevozíme každý deň. Pokračovanie bolo tiež skvelé. Možno aj vďaka p. starostovi Beňušovi, ktorý nám poskytol priestory ihriska so všetkým vybavením, aby sme sa cítili pohodlne, a p. Juhásovi, ktorý nám autom doviezol všetko potrebné aj nepotrebné...pre istotu, aby nám nič nechýbalo.

Ocko Benka postavil stany, my slnečník, deti vystreli deky a karimatky. Potom p. uč. Otka „naštelovala“ audiotechniku a

športovo - hudobná zábava mohla začať. Kým deti mapovali terén ihriska, či spievali karaoke, tety Danka a Helka porozkladali lavice a stoly, a pani učiteľky Milotka, Helka, Zuzka a Veronika, za výdatnej pomoci starej mamy p. Kubalovej, prichystali prvé súťaže. Kto sa ponamáhal, dostal prísľub na sladkú odmenu(tá ostala zabudnutá na hodinku v odídenom aute...) Kto práve nesúťažil, mohol sa, ponatieraný „faktorom 20“, opaľovať, hrať, alebo len tak dosýta vylietať za loptou - bez rizika pokuty za rýchlosť či hlučnosť.

 

Ani sme sa nenazdali, a už tu bola naša teta Kamka s gulášom(ďakujeme za jeho dovoz p. Garabášovi)! Rýchlo vybrať misky, lebo kto zaváha, možno sa mu ani neujde! Po dobrom obede pod holým nebom a nejakej tej maškrtke si v tieni stromov deti chvíľku oddýchli, ale „predškoláci neúnavní“ čoskoro už opäť súťažili: klasicky skákali vo vreciach, nosili vajíčka na lyžiciach, či chodili na chodúľoch - vedierkach.

Predsa len, malí sú malí, boli zmorení, lebo slniečko neúnavne krásne svietilo; po čase mali dosť všetci bez výnimky. Čo tak panská prechádzka bez námahy - na povoze s konským záprahom? Pohonič p. Mikula otočil koníka hádam desťkrát, aby sa krátka jazda ušla každému.

A na záver, keď sme všetko zbalili, živé „vysávače“ povysávali celé ihrisko od cukríkových papierikov, aby sme neurobili našej škole hanbu.

Anjeli strážni si svoju službu splnili do bodky - nikomu sa nič nestalo, ani sme nikoho nestratili. Už si môžu oddýchnuť, veď „deti strážiť, to je drina:

Božie klbká nepokoja,

neposedia, nepostoja,

robia, ako radosť káže,

premôžu ňou všetky stráže.“

Posledná úprava Nedeľa, 13 Jún 2010 22:17
 

2020

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

Utorok, 21. Január 2020

Dnes má meniny
Vincent
Zajtra má meniny
Zora

Erasmus 2014-2017

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 
„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

booked.net

Internetové odkazy

Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva