Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

gymn

Zápis do MŠ

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Poznávací zájazd - Praha PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Nedeľa, 30 Máj 2010 00:00

Učitelia, zamestnania a priateľa našej Cirkevnej spojenej školy v Dolnom Kubíne, sa vybrali dňa 28. 5 – 30.  5. 2010 na poznávací zájazd do starobylej Prahy. Už prvá myšlienka nás všetkých pohýnala na noc, kedy sú otvorené kostoly, a tak sme mohli obdivovať nádheru starobylých kostolov. Naše oči mali čo pozerať a tak sa sýtiť. Noc obdivovania pre nás bola veľmi obohacujúca a nádherná. V sobotné ráno sme začali sv. omšou, kedy už v našich myšlienkach rezonoval celý deň spoznávania. Prešli sme cez Václavské námestie a pomaly sa nám odkrýval nádherný

pohľad na Karlov most, dielo na ktorom je čo obdivovať celé dni. Po nádhernej prechádzke v slnečnom počasí po Karlovom moste sme sa pomaly pobrali do starobylej Pražskej katedrály chrámu sv. Víta. Naše p. učiteľky si spravili foto s výmenou hradnej stráže a po prejdení nádvoria sa nám objavil rad, ktorý čakal na vstup do katedrály. Po vstupe do katedrály sa pred naše oči tisli diela mnohých rúk – a tak sme konštatovali, že ide o prekrásne dielo, s ktorým sa môže Praha pýšiť. Počas poobedňajšieho voľného programu sme ponavštevovali obchodné domy a niečo sme si ako pamiatku odniesli aj domov. Nedeľné ráno začalo akosi pochmúrne, ale nestrácali sme nádej, veď nás čakal kláštor u Premonštrátov na Strahove. Z našej ubytovne sme sa presunuli pod Strahov nie pešo, ani električkou ale metrom, síce sme nič nevideli, ale mali sme pocit že sme v Prahe a vezieme sa metrom. O 10.00 hod. sme sa zúčastnili sv. omše v starobylom chráme na Strahove, kde bol prítomný aj kaplán František, ktorý bol v našom putovnom spoločenstve. Ďalej nás čakal program, ktorý sme ani sami nevedeli dopredu. Páter Damián (rehoľný brat) nám v krátkosti vysvetlil čo prejdeme a nesmierne sme sa na to tešili. Začali sme vstupom do knižnice, kde sme vlastným očiam neverili, čo sa v kláštore nachádza. Myslím, že všetkým nám akosi na chvíľu od úžasu vyrazilo dych. Prešli sme nádhernú výstavu a nakoniec sme navštívili záhrady kláštora. Po obede s plným a spokojným bruškom sme nasadli na náš klimatizovaný autobus a pobrali sme sa naspäť domov na Slovensko, keďže p. riaditeľ nám nechcel akosi dať v pondelok voľno. Z Prahy sme si odniesli nádherné zážitky a veľa pekných spomienok. Všetkým ktorí sa zúčastnili tohto poznávacieho zájazdu ďakujeme.

 

Ďakujeme organizátorom, sponzorom a ľuďom dobrej vôle.

Posledná úprava Nedeľa, 06 Jún 2010 11:44
 
Pondelok, 20. Máj 2019

Dnes má meniny
Bernard
Zajtra má meniny
Zina

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

Internetové odkazy

Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva