Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Poznávací zájazd - Praha PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Nedeľa, 30 Máj 2010 00:00

Učitelia, zamestnania a priateľa našej Cirkevnej spojenej školy v Dolnom Kubíne, sa vybrali dňa 28. 5 – 30.  5. 2010 na poznávací zájazd do starobylej Prahy. Už prvá myšlienka nás všetkých pohýnala na noc, kedy sú otvorené kostoly, a tak sme mohli obdivovať nádheru starobylých kostolov. Naše oči mali čo pozerať a tak sa sýtiť. Noc obdivovania pre nás bola veľmi obohacujúca a nádherná. V sobotné ráno sme začali sv. omšou, kedy už v našich myšlienkach rezonoval celý deň spoznávania. Prešli sme cez Václavské námestie a pomaly sa nám odkrýval nádherný

pohľad na Karlov most, dielo na ktorom je čo obdivovať celé dni. Po nádhernej prechádzke v slnečnom počasí po Karlovom moste sme sa pomaly pobrali do starobylej Pražskej katedrály chrámu sv. Víta. Naše p. učiteľky si spravili foto s výmenou hradnej stráže a po prejdení nádvoria sa nám objavil rad, ktorý čakal na vstup do katedrály. Po vstupe do katedrály sa pred naše oči tisli diela mnohých rúk – a tak sme konštatovali, že ide o prekrásne dielo, s ktorým sa môže Praha pýšiť. Počas poobedňajšieho voľného programu sme ponavštevovali obchodné domy a niečo sme si ako pamiatku odniesli aj domov. Nedeľné ráno začalo akosi pochmúrne, ale nestrácali sme nádej, veď nás čakal kláštor u Premonštrátov na Strahove. Z našej ubytovne sme sa presunuli pod Strahov nie pešo, ani električkou ale metrom, síce sme nič nevideli, ale mali sme pocit že sme v Prahe a vezieme sa metrom. O 10.00 hod. sme sa zúčastnili sv. omše v starobylom chráme na Strahove, kde bol prítomný aj kaplán František, ktorý bol v našom putovnom spoločenstve. Ďalej nás čakal program, ktorý sme ani sami nevedeli dopredu. Páter Damián (rehoľný brat) nám v krátkosti vysvetlil čo prejdeme a nesmierne sme sa na to tešili. Začali sme vstupom do knižnice, kde sme vlastným očiam neverili, čo sa v kláštore nachádza. Myslím, že všetkým nám akosi na chvíľu od úžasu vyrazilo dych. Prešli sme nádhernú výstavu a nakoniec sme navštívili záhrady kláštora. Po obede s plným a spokojným bruškom sme nasadli na náš klimatizovaný autobus a pobrali sme sa naspäť domov na Slovensko, keďže p. riaditeľ nám nechcel akosi dať v pondelok voľno. Z Prahy sme si odniesli nádherné zážitky a veľa pekných spomienok. Všetkým ktorí sa zúčastnili tohto poznávacieho zájazdu ďakujeme.

 

Ďakujeme organizátorom, sponzorom a ľuďom dobrej vôle.

Posledná úprava Nedeľa, 06 Jún 2010 11:44
 
Piatok, 19. Júl 2019

Dnes má meniny
Dušana
Zajtra má meniny
Iľja

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

Internetové odkazy

Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva