Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
2. miesto v KK matematickej olympiády PDF Tlačiť E-mail
Napísal csš   
Štvrtok, 21 Marec 2019 12:59

Na krajskom kole matematickej olympiády Marián Kurčina z nášho osemročného gymnázia (kvarta) obsadil spomedzi 37 súťažiacich perfektné 2. miesto! Na 1. miesto stratil len 1 bod. Gratulujeme!!!

 
Lyžiarsky výcvik 2019 (kvinta) PDF Tlačiť E-mail
Napísal Kika Farkašová (kvinta)   
Štvrtok, 21 Marec 2019 12:55

Týždeň po jarných prázdninách sme sa všetci loptoši z kvinty vybrali na lyžiarsky kurz. Tešili sme sa naň už od začiatku roka a mali sme veľké očakávania. Stretli sme sa ráno v škole, odkiaľ nás veľmi milí šoféri odviezli na Kubínsku hoľu. Prvý šok sme zažili hneď po príchode – nešli lanovky ani vleky. Druhý šok nasledoval krátko po tom, ako sme vstúpili do hotela a nešiel výťah. Zistili sme, že počas noci bola silná fujavica a zhodilo elektrické vedenie. Takže náš lyžiarsky výcvik sa mohol začať. Museli sme teda trošku upraviť náš program. Vydali sme sa na malú-veľkú túru, záležalo, či ste sa na to pozerali očami pána učiteľa Lonského alebo očami ostatných účastníkov zájazdu. Po návrate nás čakal obed a prezentácie, ktoré sme si už doma pripravili. Večer nás prišiel pozrieť pán kaplán a mali sme krásnu svätú omšu pri sviečkach. Na druhý deň ráno bol stav s elektrinou rovnaký, tak pán učiteľ začal praktizovať starú dobrú metódu – to, čo chceš zlyžovať, musíš aj vyšliapať. Našťastie nám aspoň počasie prialo a poobede nám aj elektrinu opravili. Ďalší deň sme sa zobudili do zasneženého rána. Už sme sa nevedeli dočkať, kedy sa dostaneme na svah. Nemali sme slnečné počasie, za to zjazdovka bola vo vynikajúcom stave a prvú lyžovačku sme si naozaj užili. Štvrtok sa začal podobne ako streda a to lyžovaním. Počasie bolo hmlisté, ale to nás, zanietených lyžiarov, veru neodradilo. Lyžovali sme aj dopoludnia, aj poobede a po návrate zo svahu sme išli relaxovať do wellness. Keďže to bol posledný večer, dopozerali sme všetky prezentácie a užívali si zostávajúce chvíle. Posledný deň sa začal balením, ale išli sme aj na zjazdovku. Lyžovali sme len doobeda, ale o to intenzívnejšie. V hoteli sa s nami rozlúčili vynikajúcim obedom a naše dobrodružstvo sa skončilo pri škole, odkiaľ sme išli domov. Tento výlet sme si ako trieda veľmi užili, upevnili sme naše vzťahy, zažili spolu kopec srandy a strávili pár dní na čerstvom vzduchu.

  • autor: Mgr. J. Lonský

Posledná úprava Štvrtok, 21 Marec 2019 12:59
 
Vynikajúce výsledky OK Hviezdoslavov Kubín PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Luptáková   
Piatok, 15 Marec 2019 00:00

Dňa 15. marca 2019 sa konalo okresné kolo Hviezdoslavov Kubín. V kategórii I. poézia získala Diana Suľová z 3.B triedy 3. miesto, v kategórii I. próza Michaela Jakubjaková zo 4. A triedy 3. miesto, v kategórii III. próza Alexandra Povalová z II.G 1. miesto a postup do krajského kola. Ďalej nás reprezentovali Sofia Strežová a Ema Diešková. Ďakujeme všetkým zúčastneným za reprezentáciu a vynikajúce výsledky!

  • autor: Mgr. Mária Luptáková

Posledná úprava Pondelok, 18 Marec 2019 12:14
 
Osievame múčku.... PDF Tlačiť E-mail
Napísal O. Jurigová   
Štvrtok, 14 Marec 2019 12:23

Dnes 13. 3. 2019 nám na kreslenie nebolo treba ani papier, ani pastelky:

„Osievame múčku....“
...čo porozsýpame, to pozametáme!

  • autor: O. Jurigová

Posledná úprava Štvrtok, 14 Marec 2019 12:30
 
Tehlička 2019 PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. G. Strapcová   
Streda, 13 Marec 2019 12:46

Aj tento rok počas pôstu máme možnosť zapojiť sa do celoslovenskej verejnej zbierky Tehlička, ktorú organizuje naša škola, cez občianske združenie Savio. Môžeme tak pomôcť deťom v Kérale – Indii, ktorým v roku 2018 nečakané povodne zobrali všetko. Pomôžme obnoviť to, čo Keralčanom vzala voda. Ako? Akoukoľvek sumou, ktorú odovzdám triednemu učiteľovi v ktorejkoľvek triede na škole i v materskej škole. Spoločne vyzbierané peniaze pošleme na konci pôstu na príslušný účet. Minulý rok sa nám podarilo vyzbierať pre deti z Afriky neskutočných 996,81 eur. Podarí sa nám tento rok prekonať 1000 eur? Bližšie info na www.tehlicka.sk, alebo na plagátoch školy. Ďakujeme.

 
Spoznávame historické pamiatky PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Renáta Železňáková   
Utorok, 12 Marec 2019 11:17

Naši šiestaci a primania ukázali, že ich tajomstvá starovekého sveta skutočne zaujali a vytvorili spoločne v skupinkách nádherné pyramídky. Samozrejme, zručnosť, usilovnosť a tímovú prácu doplnilo aj prezentovanie informácií o pyramídach, ich vzniku, tradíciach s nimi spojenými. Aj takouto zaujímavou formou sa naučili niečo nové a zistili, že stavba pyramíd určite nebola jednoduchá.

  • autor: PaedDr. Renáta Železňáková


Posledná úprava Utorok, 12 Marec 2019 11:20
 
Netradičná hodina dejepisu: Cesta slovenskou históriou PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Renáta Železňáková   
Piatok, 22 Február 2019 00:00

Dňa 22. 2. 2019 sa naši žiaci zúčastnili historicko-šermiarskeho predstavenia pod názvom Cesta slovenskou históriou, ktorú im odprezentovalo kreatívne trio Via Historica zo Zvolena. Žiaci mali možnosť dozvedieť sa zaujímavou, netradičnou, pútavou a veku primeranou formou podstatné informácie o slovenskej histórii, živote našich predkov a dokonca sa mohli aj zapojiť do predstavenia, čo sa im páčilo a vyčarilo úsmev na tvárach.

  • autor: PaedDr. Renáta Železňáková

A ako sa im predstavenie páčilo? Tu sú postrehy niektorých:

Anketa žiakov:
„Na prednáške sa mi páčilo. Bolo to zaujímavé, ale aj náučné, bola to

Posledná úprava Utorok, 12 Marec 2019 10:58
Čítať celý článok...
 
PASOVANIE PRVÁKOV (1.B) PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Strapcová Gabriela   
Štvrtok, 14 Marec 2019 00:00

Marec je mesiac kníh, no pre nás, žiakov 1.B triedy je aj časom, kedy sme boli pasovaní za čitateľov Oravskej knižnice. Dlhšie sme sa na túto udalosť pripravovali, keďže sme sa museli naučiť, čo sa smie a čo nie v knižnici a aj ako zaobchádzať so samotnými knihami. Všetci sme to zvládli a 14. marca 2019 nás kráľovná kníh pasovala za čitateľov, kde nám odovzdala čitateľské preukazy. Hrdo sme si potom požičali prvé knihy, ktoré už dokážeme prečítať. Tešíme sa na ďalšie návštevy knižnice. Pasovanie čaká v blízkej budúcnosti aj triedu 1.A.

  • autor: PaedDr. G. strapcová

Posledná úprava Utorok, 19 Marec 2019 11:23
 
Beseda: Marec mesiac knihy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Katarína Smeets Škvarková   
Utorok, 12 Marec 2019 00:00

V utorok (12. 3. 2019) sme v ŠKD dostali milú návštevu z Oravskej knižnice Antona Habovštiaka. Prišla nás navštíviť pani knihovníčka Miriam Kazimírová.  So sebou si priniesla aj nové knižky, ktoré si môžeme požičať v knižnici. Knihy sme si mohli popozerať a niečo si v nich aj prečítať. Ale najviac sa nám páčilo, keď nám z knižky čítala teta knihovníčka . Kto pozorne počúval počas celej besedy a vedel správne odpovede na rôzne otázky dostal aj sladkú odmenu. Bolo to super popoludnie strávené s knihou.

  • autor: Katarína Smeets Škvarková

Posledná úprava Pondelok, 18 Marec 2019 10:46
 
Pôstna aktivita 2019 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Filip Orlovský   
Štvrtok, 14 Marec 2019 08:36

Pôstna aktivita pripravená p. kaplánom Filipom Orlovským a Žiackou školskou radou. Viac v pripravenom videu:
https://youtu.be/odbhQcpF8-Q

Posledná úprava Štvrtok, 14 Marec 2019 12:30
 
Každý dobrý skutok sa ráta! PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Renáta Železňáková   
Utorok, 12 Marec 2019 11:21

Pod spojením dobrý skutok si každý z nás predstaví niečo veľmi heroické a dobré pre mnohých ľudí. Málokedy si uvedomíme, že ako dobrý skutok nám úplne postačí urobiť maličkosť – otvoriť dvere, umyť riad, prizrieť mladšieho súrodenca, možno aj nevyrušovať na hodine alebo len vypočuť kamaráta. My, žiaci sekundy sme vytvorili jablčník dobrých skutkov. Do jabĺčok sme zapisovali dobré skutky nielen pre našich najbližších, ale aj pre spolužiakov, kamarátov. My sme urobili niečo pre druhých a veríme, že druhí to taktiež urobia pre ďalších, spolu môžeme dobré skutky posielať ďalej k väčšiemu počtu ľudí. Samozrejme, ako odmena pre nás nebol síce jabĺčnik, pretože ho nemáme moc radi, ale dohodli sme sa na vlastnoručne pripravených a upečených pizza slimáčikoch, ktoré boli skvelé. Milí kamaráti, určite sa pridajte. Jeden dobrý skutok pre vás neznamená nič, ale pre niekoho môže znamenať veľa. Vaša sekunda!

  • autor: PaedDr. Renáta Železňáková

Posledná úprava Utorok, 12 Marec 2019 11:24
 
Vyhrali sme okresné kolo dejepisnej olympiády PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Renáta Železňáková   
Štvrtok, 14 Február 2019 00:00

Dňa 14. 2. 2019 sa naši žiaci, výhercovia školského kola, zúčastnili na OK Dejepisnej olympiády na ZŠ Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne. Po náročných testoch z histórie sa náš žiak, Matej Lastič, vo svojej kategórii umiestnil na krásnom 1. mieste a v marci našu školu bude reprezentovať na krajskom kole, ktoré sa uskutoční v Martine. Všetkým účastníkom okresného kola blahoželáme, pretože olympiáda je skutočne náročná. Matejovi budeme držať palce!
12. 12. 2018 sa uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády. Zúčastnilo sa ho 24 žiakov zo základnej školy a osemročného gymnázia. Veľmi nás potešil záujem žiakov. Vyhodnotenie sa uskutočnilo 14. 12. 2018. Žiaci získali diplomy a vecné ceny.

  • autor: PaedDr. Renáta Železňáková

Vyhodnotenie školského kola:
Posledná úprava Utorok, 12 Marec 2019 11:15
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 9 z 171
Streda, 26. Jún 2019

Dnes má meniny
Ladislav
Zajtra má meniny
Beáta

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva