Domov

Hlavné menu

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Pozvánka PDF Tlačiť E-mail
Napísal riaditeľ školy   
Streda, 17 Október 2018 00:00

Nezabudnite! :-)
Žiaci a učitelia Cirkevnej spojenej školy Vás srdečne pozývajú dňa 28. 10. 2018 (v nedeľu) o 14. 30
do MsKS na kultúrne podujatie "Vnúčatá starým rodičom".

Posledná úprava Piatok, 26 Október 2018 09:17
 
ODPUSTOVÁ OMŠA A SVIATOK JÁNA PAVLA II. PDF Tlačiť E-mail
Napísal Kristína Novotná IV.G   
Pondelok, 22 Október 2018 00:00
22.10.2018 sa v našej kaplnke konala svätá omša, pri ktorej sme si pripomenuli sviatok pápeža Jána Pavla II. Na túto omšu i návštevu školy prišiel aj pán riaditeľ s pani učiteľkou z družobnej školy v Limanovej, v Poľsku.
Omšu odslúžil pán kaplán František Ondrek. Na kázni hovoril zaujímavosti o Jánovi Pavlovi ako napríklad, že mal rád lyžovanie, turistiku a prírodu, v ktorej nachádzal Ježiša . Vlastným menom sa volal Karol Wojtyła.  Keďže ako malý prišiel o matku, tak si Pannu Máriu zvolil za svoju nebeskú matku a používal citát „Totus Tuus, Maria“, čo v preklade znamená: „Celý tvoj, Mária“. Bol to 264. pápež. Za pomoci zboru sme mali spestrenú omšu. Po omši sme celá trieda išli do jazykovej učebne a  tam sme mali agape z toho, čo každý priniesol. Po chvíľke, čo sme sa občerstvili, sme si zahrali kahoot spolu s kaplánmi Filipom a Františkom, cez ktorý sme mali možnosť spoznať ešte viac Jána Pavla II. Žiaci z prvého stupňa mali zase za úlohu nakresliť, čo vedia o našom slovanskom pápežovi a poobede sme si z výkresov urobili výstavku neďaleko kaplnky.
  • autor: Sisa Škombárová a Jozef Diškanec
Posledná úprava Piatok, 26 Október 2018 08:51
 
Pozreli sme sa bližšie na štúrovcov PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tatiana Dudžáková, IV.G   
Streda, 17 Október 2018 00:00

 

V stredu, 17. októbra 2018, sa naša trieda kvarta vybrala do Oravskej knižnice Antona Habovštiaka. Zúčastnili sme sa náučnej prednášky na tému štúrovci. Pani Ing. Miriam Kazimírová z knižnice nám dopodrobna porozprávala o každom jednom z nich, o ich živote, ich dielach a čo významné urobili pre náš národ. Čítali sme si úryvky z diel, hovorili zaujímavosti o životoch týchto pánov alebo aj vypočuli niektoré z ich básní v hudobnom spracovaní. Dozvedeli sme sa veľa nových a zaujímavých informácií, ale aj radi si zopakovali tie, čo sme už vedeli. Po prednáške sme sa presunuli na detské oddelenie na prízemí a tam si niektorí z nás zapožičali knihy. Za prednášku veľmi pekne ďakujeme pani Kazimírovej a za sprostredkovanie našej pani učiteľke V. Antalíkovej. Určite by sme sa veľmi radi zúčastnili na viacerých takýchto kvalitných akciách aj v budúcnosti.
  • autor: Mgr. V. Antalíková

 

Posledná úprava Štvrtok, 25 Október 2018 12:22
 
Malí kuchári PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Daniela Krupová   
Nedeľa, 21 Október 2018 19:15

Deti v 2. B sa v rámci projektu ,,Hovorme o jedle " zmenili na kuchárov. S rodičmi napísali obľúbený domáci recept na mäsovú alebo vajíčkovú nátierku. Z receptov sme urobili výstavku a dohodli sme sa, ktorý recept si pripravíme v škole. Nakúpili sme všetky suroviny a v triede sme pripravili nátierku, ktorú sme dali ochutnať aj našim kamarátom v iných triedach. Deti zistili, ako sa dá pripraviť jednoduché a chutné jedlo.

  • autor: Mgr. Daniela Krupová

Posledná úprava Nedeľa, 21 Október 2018 19:18
 
Florbal stredné školy, 2. miesto! PDF Tlačiť E-mail
Napísal Martin Matejčík   
Štvrtok, 18 Október 2018 19:46

Dňa 18. 10. 2018 sa študenti nášho gymnázia zúčastnili na florbalovom turnaji stredných škôl. Turnaj sa konal v telocvični Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne. Po kvalitných výkonoch sa umiestni na peknom 2. mieste. Našu školu reprezentovali: Peter Piňák, Miloš Murín, Matej Šuvada, Peter Dulovec, Martin Matejčík, Ján Kamas, Lukáš Slovák, Braňo Murín, Oliver Suroviak, Samuel Machaj a Martin Rídzi.

  • autor: CSŠ

Výsledky zápasov:
CSŠ - OA - 4:3
CSŠ - SOŠOaS - 3:2
CSŠ - SOŠP - 1:0
CSŠ - GPOH - 0:2

Posledná úprava Štvrtok, 18 Október 2018 19:50
 
Mariánsky výstup na Choč PDF Tlačiť E-mail
Napísal Sr. Viera Antalíková   
Sobota, 13 Október 2018 00:00

V druhú októbrovú sobotu, presne 13. 10. 2018, sme sa opäť vybrali na tradičný mariánsky výstup na Choč. Približne 150 ľudí sa zúčastnilo aj tento rok na 26. ročníku, ktorý organizujú saleziáni spolupracovníci z Dolného Kubína. Medzi nimi nechýbali ani žiaci či pedagógovia z Cirkevnej spojenej školy.

Vyrážali sme okolo 9-tej hodiny z Valaskej Dubovej s kňazským požehnaním. Sprevádzalo nás krásne jesenné počasie doplnené džavotom detí, birmovancov, rodín ale i „fučaním“ nás starších. Po 12-tej hodine nás hore na Choči čakal nielen výhľad priam do neba, ale i sv. omša, ktorú celebroval pán kaplán František Ondrek. Upriamil našu pozornosť na bl. Alexandrinu, saleziánku spolupracovníčku, ktorá v dôsledku záchrany čistoty  zostala pripútaná na lôžku a niekoľko rokov žila iba z Eucharistie. Svoju bezvládnosť obetovala za obrátenie hriešnikov. Aj my sme boli povzbudení, aby sme nezabúdali na význam úmyslu vo všetkom, čo robíme, zvlášť, keď je nám ťažšie. Nechýbala odmena tradične pre najmladšieho účastníka, ktorým bolo 7-mesačné bábätko či najstaršieho, ktorý mal cez 75 rokov. S vďakou na perách sme chválili Boha za krásnu slovenskú prírodu a úžasné jesenné sfarbenie pri schádzaní dolu.

  • autor: Adam Skirčák a Filip Orlovský

Posledná úprava Streda, 17 Október 2018 19:08
 
Rada školy - rodičia PDF Tlačiť E-mail
Napísal riaditeľ školy   
Streda, 17 Október 2018 17:16

Na utorňajšom plenárnom stretnutí spoločenstva rodičov a priateľov našej školy sa konala voľba do Rady školy z radov rodičov. Za materskú školu si rodičia spomedzi seba zvolili Mgr. Zuzanu Kuhejdovú,  za základnú školu Petra Jonáka a za osemročné gymnázium Mgr. Jána Baňasa, PhD.

Posledná úprava Streda, 17 Október 2018 18:49
 
ŠARKANIÁDA PDF Tlačiť E-mail
Napísal Bc. Alžbeta Chomisteková   
Piatok, 19 Október 2018 00:00

Dňa 19. 10.2018 sme si v ŠKD zorganizovali ŠARKANIÁDU. A nie takú hocijakú! Okrem tradičného púšťania šarkanov sa deti zapojili aj do súťaže v trojiciach, kde si mali možnosť zmerať sily navzájom. Zapojených bolo mnoho krásnych šarkanov - od zvieratiek cez rozprávkové postavičky až k strašidlám. Vďaka skvelému počasiu sme sa veľmi dobre zabavili a tešíme sa o rok znova.

  • autor: Katarína Smeets Škvarková

Posledná úprava Štvrtok, 25 Október 2018 12:54
 
AKO SME BOLI NAVŠTÍVIŤ STARÝCH ĽUDÍ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Ema Diešková 7.A   
Nedeľa, 21 Október 2018 19:26

Dňa 19. 10. 2018 sa dievčatá zo 7. A a II. G v rámci hodiny náboženstva vydali povzbudiť dôchodcov v domove sociálnych služieb. Rozveselili sme ich pomocou divadielka a hrou s rukami. Mali sme pripravený aj tanček, no nebol na to priestor ho ukázať. S pochopením a úctou sme počúvali ich smutné príbehy. Navštívili sme troch seniorov, a to pani Máriu, pána Jána a ďalšiu pani Máriu. Dvaja z nich utrpeli úraz nohy, a tak potrebovali pomoc. Jedna z nich však má chorobu, a to takú, že jej odumierajú bunky. Práve preto sme radi, že sme ich mohli naším vystúpením pobaviť, a taktiež sme sa spolu aj pomodlili. Všetci hovorili, že sú tam spokojní, ale nebudem klamať, keď poviem, že všade dobre, doma najlepšie.  Potešilo nás vyjadrenie vďačnosti a radosti na tvárach týchto starých ľudí.

Chceli by sme aj vás povzbudiť k návšteve domova sociálnych služieb, povzbudiť tým starších ľudí, a keďže je október, mesiac úcty k starším, aspoň nachvíľu sa pomodliť za starších ľudí, ktorí to naozaj potrebujú.

  • autor: CSŠ

Posledná úprava Nedeľa, 21 Október 2018 19:29
 
Milión detí sa modlí ruženec PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Filip Orlovský, Mgr. Katarína Flajsová, Mgr. Marcela Machajová   
Štvrtok, 18 Október 2018 20:02

Aj tento rok sa naša škola zapojila do celosvetovej výzvy: Milión detí s modlí ruženec. Vo štvrtok 18. októbra sme sa v našej školskej kaplnke spojili v modlitbe s deťmi z celého sveta. Najskôr sme sa pomodlili celý ruženec v škôlke, kde deti úžasne vydržali, lebo vedeli za koho sa modlia. V školskej kaplnke sa pripojili deti aj študenti so svojimi učiteľmi. Úmysel modlitby bol za jednotu a pokoj vo svete. Práve v tento deň sa spojili hlasy detí z krajín zmietaných vo vojnových konfliktoch i detí žijúcich v pokojnom prostredí aby spolu bojovali za to podstatné. Aspoň takouto jedinečnou možnosťou, ktorú mame aj všetci...

  • autor: CSŠ

Posledná úprava Štvrtok, 18 Október 2018 20:08
 
Zmena odchodu autobusovej linky PDF Tlačiť E-mail
Napísal riaditeľ školy   
Streda, 17 Október 2018 19:45

Posun odchodu autobusovej linky  od Obvodného úradu Dolný Kubín do Revišného z 13.08 na 13.15. Platnosť od 9. 12. 2018

  • autor: CSS

Posledná úprava Streda, 17 Október 2018 19:52
 
Odovzdávanie cien – DofE PDF Tlačiť E-mail
Napísal Pavla Jackulíková   
Streda, 19 September 2018 00:00

Ako už určite viete, naša škola je zapojená do programu DofE – Duke of Edinburgh (Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu). Nejde o žiadnu súťaž. Tento projekt je zameraný na osobný rast a vytrvalosť jednotlivca. Ak splníte ciele, ktoré ste si určili v troch oblastiach, získate ocenenie Vojvodu z Edinburghu. Znie to veľmi jednoducho, no vôbec to nie je také ľahké. Musíte si zvoliť cieľ, ktorý je merateľný a následne vykonávať aktivitu z každej oblasti pravidelne minimálne hodinu do týždňa. Pár študentov gymnázia sa pustilo do tohoto programu na začiatočnej, bronzovej úrovni a trpezlivo sme si každý týždeň plnili a zapisovali svoje úlohy počas polroka. O tom, že to nie je také jednoduché, by vám vedeli porozprávať všetci, ktorí DofE robili. Každý z nás prizná, že nám naše aktivity išli občas dosť na nervy alebo nás lámala lenivosť. No navzájom sme sa povzbudzovali a takmer všetci sme splnili svoje ciele. Nakoniec sme ešte museli absolvovať 2 dobrodružné expedície v skupinkách bez mobilov a navigácie v neznámom teréne. O našich zážitkoch na expedíciách si môžete prečítať nižšie. No a na záver tí, ktorí splnili všetky ciele a podmienky, mohli byť slávnostne ocenení. Toto ocenenie sa konalo v stredu 19. 9. 2018 v kaštieli Chateau Gbeľany pri Žiline. Bola to slávnosť, na ktorej sme sa stretli s ďalšími cca 200 absolventmi tohoto programu zo stredného Slovenska. Privítal nás veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku Andrew Garth a so svojimi zážitkami z DofE sme sa mohli podeliť s mnohými našimi rovesníkmi. Samotné odovzdávanie cien prebiehalo v skupinkách. Dostali sme certifikát a odznak absolventa, no ako povedal koordinátor programu pre našu školu a náš pán učiteľ Mydliar, najväčšiu cenu má to, čo sme do toho vložili my. Sme si toho plne vedomí a sme veľmi radi, že máme príležitosť robiť DofE na škole. Donútili sme sa do vecí, do ktorých sme nemali odvahu alebo silu. Ukázalo nám to, že disciplínou a vytrvalosťou môžeme dokázať viac, ako si myslíme. Tento projekt nás donútil robiť aktivity, ktoré často neboli zábavné, ale namáhavé, a tak posilnil našu vôľu a trpezlivosť. Veľká vďaka patrí nášmu pánovi učiteľovi Mydliarovi a bývalej pani učiteľke Šochovej, že nás do DofE zapojili a vkladali doň veľa energie a času popri všetkých svojich povinnostiach. Radili a pomáhali nám od určovania si cieľov až po finálnu expedíciu. Ďakujeme! No čo, ideme na striebornú úroveň?

  • autor: Pavla Jackulíková

Posledná úprava Streda, 17 Október 2018 19:29
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 8 z 162
Sobota, 23. Február 2019

Dnes má meniny
Roman a Romana
Zajtra má meniny
Matej

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva