Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Vyhrali sme okresné kolo PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. J. Lonský   
Štvrtok, 28 Marec 2019 00:00

Dňa 28. marca 2019 usporiadala naša škola v spolupráci s mestom Dolný Kubín okresné kolo vo volejbale stredných škôl. Naši chlapci po výbornom výkone zvíťazili nad Obchodnou akadémiou aj Strednou zdravotnou školou a postúpili do regionálneho kola. CSŠ reprezentovali: Gabo Biel, Braňo Murín, Matej Garaj, Samo Machaj, Miloš Murín, Martin Rídzi, Tomáš Straka, Jakub Šimo, Rasťo Škvarka, Marek Valek a Martin Zanovit.

  • autor: Mgr. J. Lonský

Posledná úprava Pondelok, 01 Apríl 2019 10:26
 
Exkurzia na súde PDF Tlačiť E-mail
Napísal Bianka Nemčeková (Tercia)   
Pondelok, 01 Apríl 2019 10:09

Dňa 26. 3. 2019 sa žiaci III.G s pani učiteľkou Mgr. Povalovou zúčastnili súdneho pojednávania na Okresnom súde v Dolnom Kubíne. Pri vstupe do budovy nás príslušníci justičnej stráže poprezerali a skontrolovali všetky veci. Súdne pojednávanie sa mohlo začať. Bolo kratšie než sme očakávali, ale nasledujúci čas sme vyplnili zvedavými otázkami. Pani sudkyňa JUDr. Kňazúrová nás informovala o nebezpečných návykových látkach, o výške trestu pre dospelých a mladistvých, našich právach a najmä ako predchádzať rôznym problémom. Inšpirovala nás svojím povolaním a veľmi zaujala. Práca sudcu je namáhavá, ale ak si usilovný a spravodlivý a vieš držať súdne kladivko v ruke, je to práca stvorená pre teba.

 
Noc s knihou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Marcela Kršková   
Pondelok, 01 Apríl 2019 09:56

Komu by sa chcelo ísť v piatok poobede po celom týždni späť do školy? Koncom marca sa predsa našla jedna trieda, ktorej sa do školy ísť chcelo. V piatok podvečer sa začala pre tretiakov Noc s knihou. Povinnou výbavou (okrem karimatky a spacieho vaku) boli teda knihy a, samozrejme, baterky. Hneď po ubytovaní bol priestor na čítanie a prezentáciu kníh, ktoré si doniesli. „Zistila som, že mám čítať viac a že by som sa mohla v čítaní zlepšiť,“ sebakriticky zhodnotila prvú časť nocovačky Silvia. Po večeri prišiel rad na slovenskú klasiku – rozprávky Pavla Dobšinského. Rozprávané, hrané, počúvané, ale aj čítané... O poslednej z aktivít hovorí Ema: „Najlepším zážitkom bola nočná hra, lebo bola tma a mohli sme chodiť s baterkami.“ „Báli sme sa černokňažníka, lebo spieval strašidelné a zároveň smiešne piesne,“ dodáva Sisa. Rozprávkové postavy boli úplne všade. Úlohou žiakov bolo podľa indícií rozprávkové postavy nájsť a splniť nimi zadané úlohy. „Páčil sa mi oblek pána kaplána,“ hodnotí Aďa, „vyzeral v ňom veľmi smiešne. Ale najviac sa mi páčilo, ako pani učiteľka čítala rozprávku na dobrú noc. Bolo to upokojujúce.“ „Najťažšie bolo zaspať a byť ticho,“ zhodli sa pri záverečnom hodnotení akcie Michal s Andrejom. „Najviac sa mi páčilo spanie v škole. Pre mňa to bola veľká zmena,“ vysvetľuje svoje pocity Ela, „v škole som ešte nikdy nespala, okrem jedného razu, keď som zaspala na hodine.“ :-) Noc s knihou nebola len o čítaní, ale aj o spolupráci a vzťahoch v triednom tíme, o pomoci slabším, empatii a modlitbe. Pri organizácii veľmi pomohli animátori a animátorky z oktávy a prímy, pani vychovávateľka Betka, pán kaplán a Paja, dobrá kamoška tretiakov. Za všetkých tretiakov to zhrnula Eliška: „Bolo to super. Ešte nikdy som nezažila takú spačku, ďakujeme!“

  • autor: Mgr. M. Kršková

Posledná úprava Pondelok, 01 Apríl 2019 10:03
 
Školské brány bez šikany PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. A. Laštiková   
Piatok, 29 Marec 2019 09:23

26. 3. 2019 sa žiaci ŠKD zúčastnili výstavy s názvom Školské brány bez šikany. Výtvarné práce žiakov zaujali a inšpirovali k diskusiám o tejto problematike. Spoločne sme sa zhodli, že vzájomné priateľstvo, porozumenie a empatia sú v škole veľmi dôležité.

  • autor: Mgr. A. Laštíková

Posledná úprava Piatok, 29 Marec 2019 09:27
 
Postup na diecézne kolo Biblickej olympiády PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. A. Lakoštík   
Štvrtok, 21 Marec 2019 00:00

V dňoch 20. a 21. marca 2019 sa uskutočnili dekanské kolá Biblickej olympiády. Našu školu reprezentovali v kategórii ZŠ: Terézia Stoláriková, Viktória Dudová a Barbora Smoleňová z tercie. Skončili na peknom 2. mieste. V kategórii stredných škôl Ján Pavol Maretta, Jozef Valentín Diškanec a Tomáš Straka z oktávy obsadili 3. miesto a postúpili na diecézne kolo do Spišskej kapituly.
Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

  • autor: PaedDr. A. Lakoštík

Posledná úprava Pondelok, 25 Marec 2019 09:23
 
Erasmus+ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Katarína Jurášová   
Pondelok, 25 Marec 2019 08:46

Naša škola sa zapojila do projektov Erasmus+ v rámci výmenných partnerstiev medzi školami z iných krajín. Momentálne sú podané tri projekty, na ktorých schválenie teraz čakáme. Do projektov budú zapojení žiaci 2. stupňa a gymnázia. Naším cieľom je nadobudnúť nové priateľstvá, spoznávať iné kultúry a zlepšiť si naše komunikačné zručnosti v cudzom jazyku. Prvý projekt sa volá Real Time Show, kde žiaci budú prezentovať svoje fyzické schopnosti a talenty. Druhý projekt Wedding Traditions, Cultural Awereness bude zameraný na svadobné zvyky a tradície našich a iných kultúr. Posledný projekt s názvom 21st Century Skills je projekt zameraný na využívanie digitálnych technoloógii vo vyučovaní, kde budú mať žiaci možnosť riešiť rôzne úlohy pomocou moderných technológii. V rámci výmenných pobytov v zahraničí budeme mať možnosť vidieť a zažiť tradičné zvyky a jedlá iných kultúr, mať možnosť vidieť veľa historických pamiatok.  Okrem Slovenska budú do projektu zapojené Taliansko, Litva, Grécko,Turecko, Španielsko, Rumunsko. Veľmi sa na tieto projekty tešíme a veľmi dúfame, že nám ich schvália, preto aj vás prosíme, aby ste nám držali palce a podporili nás v modlitbe.

 
2. miesto - krajské kolo v basketbale PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. J. Lonský   
Utorok, 19 Marec 2019 00:00

 

Krajské kolo v basketbale žiakov.
V utorok 19. marca 2019 usporiadalo CVČ Liptovský Mikuláš v telocvični ZŠ Janka Kráľa krajské kolo v basketbale žiakov základných škôl. Naši chlapci milo prekvapili, keď po výhre nad ZŠ Clementisova Kysucké n. Mesto 12 : 10, ZŠ Mudroňa Martin 13 : 10, ZŠ Klačno Ružomberok 7 : 0 a prehre so ZŠ Karpatská Žilina 8 : 24 obsadili krásne 2. miesto. CSŠ reprezentovali: Jakub Šimo, Roman Benka, Lukáš Farkaš, Ján Garaj, Martin Hajdúch, Marek Janiga, Braňo Lastič, Šimon Laštík, Marek Macek, Ľubo Zanovit a Filip Šuvada.
Gratulujme!
  • autor: Filip Šuvada

 

Posledná úprava Štvrtok, 21 Marec 2019 13:11
 
Čítame našim najmenším PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr.Daniela Krupová   
Pondelok, 01 Apríl 2019 10:03

V marci sme v rámci medzigeneračného čítania privítali v triedach na prvom stupni rodičov, starých rodičov aj súrodencov. Ochotne prišli prečítať rozprávku a porozprávať o obľúbených knihách, ktoré si čítali v mladosti, alebo ich teraz čítajú svojim deťom. Ďakujeme a tešíme sa o rok na spestrenie hodín čítania.

  • autor: Mgr. Daniela Krupová

 

Posledná úprava Pondelok, 01 Apríl 2019 10:09
 
Vybíjaná - vybojovali sme 3. miesto! PDF Tlačiť E-mail
Napísal Sarah Lujza Flajsová, II. G   
Pondelok, 01 Apríl 2019 09:51

Koncom februára sme sa niektoré žiačky 6. A, 7. A, I. G a II. G pod vedením pani učiteľky Mgr. Marcely Krškovej a animátoriek Paulíny Jackulíkovej a Dominiky Ďaďovej z oktávy zúčastnili turnaja vo vybíjanej v Dubnici nad Váhom. Po zápasoch s Košicami, Trnavou, Dubnicou, dvomi tímami z Bystrice a so spriateleným tímom z Dolného Kubína sa žiačky tímu FRONTES: Simona Smolková, Rebeka Andrejčáková, Tereza Maruniaková, Lucia Beľová, Eliška Šochová, Michaela Kapinová, Alexandra Povalová, Lucia Chládeková, Jessika Paľovčíková, Sarah Lujza Flajsová a Rebeka Janidžárová prebojovali do semifinále iba s jednou prehrou v základnej skupine. Keď im doslova o jedno vybitie ušiel vytúžený finálový zápas, v boji o tretie miesto zdolali druhý tím z Dolného Kubína.

  • autor: Mária Badáčová

foto: Mária Badáčová

Posledná úprava Pondelok, 01 Apríl 2019 09:55
 
Týždeň hlasného čítania PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr.Daniela Krupová   
Štvrtok, 21 Marec 2019 00:00

Marec – mesiac knihy, si na prvom stupni  našej školy pripomíname  viacerými akciami. Medzi najobľúbenejšie patrí  Týždeň hlasného čítania, ktorý prebiehal od 18. 3 do 21. 3. 2019. Žiaci tretieho a štvrtého ročníka chodili čítať svojim mladším spolužiakom do prvých a druhých tried. Spoločne si vybrali  obľúbenú rozprávku, príbeh, báseň... A naši malí počúvali s otvorenými ústami.

  • autor: Mgr. Daniela Krupová

Posledná úprava Streda, 27 Marec 2019 10:44
 
Beseda: Čo je inflácia a čo s ňou? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Martin Mydliar   
Pondelok, 25 Marec 2019 08:49

Svet financií más svoje pravidlá a zákonitosti. Ak chceme vedieť správne pracovať s peniazmi, je potrebné, aby sme sa vzdelávali i v tejto oblasti. Vo štvrtok 21. marca 2019 pripravila pani učiteľka Žatkuliaková pre študentov kvinty a sexty hodinu finančnej gramotnosti. Pozvaná pani Žabenská vysvetľovala pojmy ako inflácia, sporenie, typy bankových účtov, likvidita, investovanie, diverzifikácia a pod. Študenti sa zapojili do diskusie a získali prvotné informácie o tom, čo znamená investovanie a aké majú možnosti hospodárenia so svojimi peniazmi. Ďakujeme za prednášku.

  • autor: Mgr. Martin Mydliar

Posledná úprava Pondelok, 25 Marec 2019 09:00
 
Testovanie 9 PDF Tlačiť E-mail
Napísal rš   
Nedeľa, 24 Marec 2019 19:26

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl  T9-2019
1. Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9–2019 sa uskutoční 3. apríla 2019 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra.
2. Náhradný termín testovania sa uskutoční 16. apríla 2019 (utorok).
3. Cieľom testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy.
4. Za prípravu a metodické riadenie priebehu testovania zodpovedá NÚCEM. Za organizačné zabezpečenie testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykonajú zamestnanci ŠŠI a OŠ OÚ. S cieľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania riaditelia základných a stredných škôl na základe poverenia OŠ OÚ poveria úlohou externého dozoru pedagogických zamestnancov iných základných škôl, ktorí nemajú aprobáciu na testované predmety.
5. Informácie o Testovaní 9-2019 sú zverejnené na www.nucem.sk.
V tomto školskom roku 2018/2019 sú zmeny v štruktúre a špecifikácii testov Testovania 9.
Inovácia testov spočíva v:
-   navýšení počtu položiek vo všetkých predmetoch na 30
-   predĺžení času na ich riešenie zo SJL na 70 minút, z MAT na 90 minút,
pre žiakov so zdravotným znevýhodnením SJL na 85 minút, MAT na 105 minút
-   zavedení otvorených položiek, t.j. úloh s krátkou odpoveďou

Základné informácie k Testovaniu 9-2019 sú zverejnené TU
https://www.nucem.sk/dl/3878/Zakladne_informacie_T9_2019_final.pdf

Posledná úprava Nedeľa, 24 Marec 2019 19:40
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 8 z 171
Streda, 26. Jún 2019

Dnes má meniny
Ladislav
Zajtra má meniny
Beáta

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva