Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

gymn

Zápis do MŠ

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
...a Slovo bolo u Boha PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. K. Konečná   
Streda, 06 Február 2019 21:30

 

Dňa 5. 2. 2019 sa v priestoroch Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku konalo krajské kolo recitačnej súťaže ...a Slovo bolo u Boha. Cieľom súťaže bolo rozvijať záujem o hodnotnú kresťanskú literatúru a podporovať odborný rast talentovaných žiakov. Našu školu reprezentovali : Michaela Jakubjaková zo 4.A a Matúš Hegyi z II.G, ktorí vo svojich kategóriách obsadili 2. a 3. miesto.
Srdečne blahoželáme!
  • autor: Mgr. Katarína Konečná

 

Posledná úprava Streda, 06 Február 2019 21:33
 
Súťaž EXPERT GENIALITY SHOW PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Renáta Železňáková   
Streda, 06 Február 2019 21:21

Koncom kalendárneho roka prebehla na našej škole súťaž EXPERT geniality show. Súťaž organizačne zabezpečuje Talentitída, ktorá ponúka aj mladším žiakom možnosť otestovať svoje poznatky v súťažiach ako Všedkovedko. Žiaci od 5. – 9. ročník základnej školy a študenti gymnázia si mohli overiť svoje vedomosti z viacerých disciplín. Z našej CSŠ sa do súťaže zapojilo 18 žiakov a študentov. Súťaž prebehla písomnou testovou formou. V súčasnej dobe už netrpezlivo čakáme na výsledky.

  • autor: PaedDr. Renáta Železňáková

Posledná úprava Streda, 06 Február 2019 21:24
 
Okresné kolo v basketbale študentov. PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. J. Lonský   
Štvrtok, 31 Január 2019 00:00

Dňa 31. januára 2019 usporiadalo Mesto Dolný Kubín v športovej hale GPOH okresné kolo v basketbale stredných škôl. Naši chlapci po víťazstve nad SOŠ OaŠ 37 : 7, nepochopiteľne zlyhali v zápase o postup do regionálneho kola a domácemu GPOH podľahli 27 : 17. CSŠ reprezentovali : Tomáš Badáň, Beňuš Jakub, Biel Gabriel, Franek Jakub, Lastič Rado, Murín Miloš, Straka Tomáš, Šimún Ján, Škvarka Rasťo a Vrábel Andrej.

 
2. miesto - stolný tenis PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Ľubomír Sahuľ   
Štvrtok, 24 Január 2019 00:00

 

Naši stredoškoláci Branislav Lastič, Matej Garaj, Martin Matejčík a Ján Šimún, skončili na 2. mieste na okresnom kole stolnotenisové turnaja, ktorý sa konal 24.1.2019 na ZŠ Janka Matúšku.
  • autor: Mgr. Ľubomír Sahuľ

 

Posledná úprava Utorok, 29 Január 2019 11:01
 
Prednášky o čistote PDF Tlačiť E-mail
Napísal Natália Blahútová, kvarta   
Sobota, 26 Január 2019 20:57

Koncom januára 2019  sa dievčatá a chlapci z tried IV.G. a 9.A, III.G a 8.A zúčastnili v rámci prípravy na birmovku prednášky o "Čistote". Prednášku viedla pani Barbora Koreňová v dialógu s pani učiteľkou Antalíkovou. Hovorili sme  na tému čistoty srdca a vzťahov v období chodenia i dospievania. Uvedomili sme si rozdiely medzi chlapcami a dievčatami a rozdielne prežívanie lásky. Preto by sa mali dievčatá  obliekať viac zahalene, aby u mužov nevzbudzovali príliš veľa pozornosti. V dnešnej dobe je akýmsi trendom nosiť tričká po pás a krátke sukne či obtiahnuté legíny. Práve toto mužov láka, a preto by sme mali nosiť menej vyzývavé oblečenie. Nie je na škodu sa začať modliť za svojho budúceho manžela/ manželku už teraz. Pochopili sme, že Cirkev nezakazuje sex, ale hovorí nám počkaj s ním do manželstva. V boji s hriechmi proti čistote, ako je masturbácia či pornografia sa odporúča častá sv. spoveď, sv. prijímanie, strelné modlitby k P. Márií či archanjelovi Michalovi a tiež robiť nejaký šport, pri ktorom vybijeme energiu. Prečítali sme si aj svedectvo chalana, ktorý bojoval  s masturbáciou. Dievčatá a chlapci, chráňme si svoj poklad čistoty srdca!  Nech nám v tom pomáha i blahoslavená Anka Kolesárová.

  • autor: Mgr. Viera Antalíková

Posledná úprava Sobota, 26 Január 2019 21:48
 
Biblionár PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Gabriela Strapcová   
Piatok, 21 December 2018 00:00

Dňa 21. 12. 2018 sa na prvom stupni uskutočnila súťaž Biblionár. Všetci sa tak tešili nielen na blížiace sa Vianoce, ale aj na to, že sa môžu niečo nové dozvedieť, alebo si niečo zopakovať. Otázky nám pripravil pán kaplán Filip, takže súťaženie mohlo začať. Zúčastnilo sa šesť tímov. Každý tím mal pekné vedomosti, ale vyhrať mohli len najlepší. Víťazmi sa stalo družstvo, v ktorom boli Paťko Štítik z 1.A , Klára Floreková  z 2. A triedy, Jakub Machaj z 3.B triedy a Anička Lakoštíková zo 4. B. Všetkých zúčastneným blahoželáme a ďakujeme.

  • autor: PaedDr. Gabriela Strapcová

Posledná úprava Utorok, 22 Január 2019 21:07
 
Videokonferencia s Fínskom PDF Tlačiť E-mail
Napísal riaditeľ školy   
Piatok, 18 Január 2019 13:39

 

Koncom decembra 2018, sa konala videokonferencia v anglickom jazyku medzi študentami univerzity vo fínskom Oulu (https://www.oamk.fi) a našimi gymnazistami zo sexty, septimy a oktávy. Za našu školu konferencu moderoval Tomáš Badáň z oktávy. Z Fínska sa spojili Lotta- Fínsko, Henry- Fínsko, Jorg- Holandsko a Viktória - zo Slovenska, ktorí Študovali na univerzite v rámci projektu Erasmus v Program EduLAB. V programe bolo cca 30 Študentov z krajín Južná Korea, Poľsko, Čína, USA, Fínsko, Holandsko, Slovensko a Španielsko. Naši študenti sa dozvedeli o možnosti štúdia, podmienkach, finančných nákladoch študenta vo Fínsku ale aj o bežnom živote. Pýtali sa na kultúru, jedlo, možnosti študentského a spoločenského vyžitia a podobne. Vďaka technike sa virtuálne prešli aj po učebniach a priestoroch univerzity. EduLAB je študijný program v angličtine, ktorý podporuje vytváranie prototypov, softvéru, produktov a start-upov cielených ku globálnemu vzdelávaciemu priemyslu a využitie v praxi. Ide vždy o medzinarodne tímy a využíva sa interdisciplinárne projektové štúdium. Tím, s ktorým naši študenti komunikovali vytvoril projetk Foxminder. Išlo vpodstate o softvérovú aplikáciu pre mobilné telefóny (tablety), ktoré majú napomôcť pri okamžitom riešení problémov mladých ľudí.
text/foto: L. Mačor
  • autor: Mgr. L. Mačor
Posledná úprava Piatok, 18 Január 2019 13:50
 
SME DRUHÍ! PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Renáta Železňáková   
Streda, 06 Február 2019 21:12

Naši žiaci sa zapojili do celoslovenskej súťaže EKOPOSTER. Cieľom súťaže je podnecovať myslenie žiakov, aby videli, mysleli a konali ekologicky. Súťaž dáva priestor na výtvarnú prezentáciu názorov žiakov na stav životného prostredia vo svojej krajine i za jej hranicami, na spôsoby jeho zlepšenia. Žiaci sekundy počas triednickych hodín a prestávok spoločne vytvorili plagát pod názvom Povedzme prírode ÁNO/ Povedzme odpadu NIE a v svojej kategórii gymnázií s osemročným vyučovaním (žiaci primy a sekundy) získali krásne 2. miesto. Na slávnostnom vyhodnotení, ktoré sa uskutočnilo v Trstenej, získali okrem diplomov aj vecné ceny a odmenou bolo pre žiakov aj to, že sa v ten deň neučili. Žiakom srdečne blahoželáme!

  • autor: PaedDr. Renáta Železňáková

Posledná úprava Streda, 06 Február 2019 21:15
 
Biblická olympiáda - školské kolo PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. A. Lakoštík   
Utorok, 29 Január 2019 00:00

V utorok 29. 1. 2019 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Biblickej olympiády. Žiaci si otestovali svoje vedomosti z knihy Rút, 1. Knihy kráľov a Matúšovho evanjelia.
Do dekanského kola postúpili skupiny v zložení: Barbora Smoleňová, Terézia Stoláriková a Viktória Dudová z III.G a z gymnázia starší študenti z oktávy: Ján Pavol Maretta, Jozef Valentín Diškanec a Tomáš Straka.
Veríme, že nás budú dobre reprezentovať aj v konkurencii iných škôl dekanátu.

  • autor: Mgr. Filip Orlovský

audio reportáž: https://youtu.be/O6psPyGP3b4

Posledná úprava Streda, 06 Február 2019 22:23
 
Deň vitamínov v ŠKD PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Lenka Suroviaková   
Piatok, 25 Január 2019 00:00

V piatok 25. 1. 2019 vychovávateľky v školskom klube zorganizovali Deň vitamínov. Deti mali možnosť poznávať rôzne druhy ovocia a zeleniny podľa chute. Tiež oboznámiť sa s významom a dôležitosťou vitamínov pre zdravie a správny vývin organizmu. Formou hry a krátkeho kvízu si utvrdili už naučené.

  • autor: ŠKD

Posledná úprava Nedeľa, 27 Január 2019 19:45
 
Vyhrali sme! PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. J. Lonský   
Štvrtok, 24 Január 2019 11:32
V utorok 22. 1.2019 usporiadalo Mesto Dolný Kubín v telocvični ZŠ J. Matúšku okresné kolo v basketbale. Naši chlapci po víťazstve nad  ZŠ M. Kukučína 22 : 7 , ZŠ P. Škrabáka 17 : 6  a  ZŠ J.Matúšku 15 : 12  obsadili 1.miesto , čím si zabezpečili postup do regionálneho kola. CSŠ úspešne reprezentovali: Jakub Šimo, Ľubo Zanovit, Jakub Mikula, Matej Kramár, Šimon Laštík, Martin Hunčaga, Martin Hajdúch, Ján Garaj, Lukáš Farkaš a Roman Benka.
 
HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - 1. stupeň ZŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Katarína Flajsová   
Utorok, 22 Január 2019 20:47

Dňa 16. 1. 2019 sa na chodbe 1. stupňa konalo školské kolo  Hviezdoslavovho Kubína. Naši recitátori si veľmi rýchlo získali publikum. So zastaveným dychom a úsmevom na tvári sme počúvali básne a príbehy, ktoré nás previedli rozprávkovým svetom. Devätnásť žiakov druhého až štvrtého ročníka súťažilo v umeleckom prednese poézie a prózy. Všetci sa veľmi snažili a boli skvelí. Svoje prvenstvá si nakoniec vybojovali:

POÉZIA 1. miesto: Suľová Diana z 3. B, 2. miesto: Janidžárová Diana zo 4. A, 3. miesto: Paľovčíková Júlia z 2. B

PRÓZA1. miesto: Jakubjaková Michaela zo 4. A, 2. miesto: Žáčik Jakub zo 4. A, 3. miesto: Hubčíková Kiara zo 4. A

Všetkým víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za krásne pripravené prednesy. A tešíme sa o rok...!

  • autor: Mgr. Janka Lastičová

Foto: Mgr. Janka Lastičová

Posledná úprava Utorok, 22 Január 2019 20:55
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 7 z 166
Piatok, 19. Apríl 2019

Dnes má meniny
Jela
Zajtra má meniny
Marcel

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva