Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Aj my sme sa snažili vrátiť, čo voda vzala PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Gabriela Strapcová   
Piatok, 10 Máj 2019 02:41

Aj my sme sa snažili vrátiť, čo voda vzala Naša škola sa každoročne zapája do pôstnej aktivity Tehlička, ktorú organizuje občianske združenie SAVIO. Tento rok je verejná zbierka zameraná na indickú oblasť Kérala, ktorú v lete minulého roka postihla ničivá povodeň. Mnohí prišli o strechu nad hlavou, niektorí dokonca aj o svojich blízkych. Deti sa snažili získať peniažky šetrením, no našli sa aj takí, ktorí si prácou navyše v domácnosti snažili peniažky na Tehličku „zarobiť“. „Doma robím všeličo – upratujem, vysávam,.. a za to dostanem nejaké drobné, ktoré si odkladám na Tehličku,“ upresnil Jakub. Jednoduchšie si to vybavila malá Mirka: „Ja som si od mamky vypýtala peniaze a ona mi ich dala.“ Namakali sa aj najstarší študenti, ktorí aj tento rok napiekli mnoho sladkých aj slaných dobrôt a predávali ich v našom átriu. Rozhodnutie, ktoré stálo za nápadom Sladkej tehličky opisuje Michal z oktávy: „Málokto zo starších iba tak prispeje, keď máš krabičku s názvom „Tehlička“. Ale keď predávaš koláče, určite vyzbieraš viac. A my sme chceli vyzbierať čo najviac, aby sme mohli čo najviac pomôcť.“ Výťažok z predaja Sladkej tehličky venovali do školskej zbierky úplne celý. A tak sme spoločne, od najmladších škôlkarov až po najstarších študentov, vyzbierali 1052,45€, čím sme prekonali rekord z minulého roka.

Posledná úprava Piatok, 10 Máj 2019 02:50
 
Vyhrali sme PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Katarína Konečná   
Pondelok, 06 Máj 2019 00:00

Dňa 6. 5. 2019 sa žiaci Matej Lastič, Dávid Nemček a Jozef Strapec z II.G zúčastnili interaktívnej vedomostnej súťaže VEĽKÁ VÝZVA! PO STOPÁCH HVIEZDOSLAVA. Dokázali sa presadiť v konkurencii a obsadili krásne 1. miestoV neutešenom počasí pomocou indícií hľadali ukryté heslá na miestach, ktoré sú spojené s pobytom a činnosťou P.O.Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Presúvali sa na jednotlivé stanovištia, kde ich čakala otázka, na ktorú museli nájsť správnu odpoveď. Podarilo sa im to na 100%, pretože všetky odpovede uviedli správne. Získali hlavnú cenu - celodenný výlet autobusom po stopách Hviezdoslava na Orave, ktorú vyhrali aj pre svojich spolužiakov z CSŠ a dostali aj iné zaujímavé ceny: poukázky na športové potreby, drobnú elektroniku, knihy...

Išlo o pilotnú súťaž, do ktorej sa v budúcom školskom roku zapoja ZŠ z celej Oravy. Blahoželáme a veríme, že v dobre začatej tradícii budú naši žiaci úspešne pokračovať.

  • autor: Mgr. Katarína Konečná

Posledná úprava Utorok, 07 Máj 2019 09:10
 
ČO VIEŠ O HVIEZDACH PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Z. Priesolová   
Utorok, 30 Apríl 2019 00:00

Test, slepá mapa, príklady a ústne kolo – z týchto 4 častí aj tento rok pozostávalo krajské kolo súťaže Čo vieš o hviezdach. Pre 1. a 2. kategóriu sa kolo konalo 29. a 30. apríla 2019 v Makovického dome v Žiline. Našu školu úspešne reprezentovali: Martin Koval (5.A), Jakub Garaj (I.G) a Matej Lastič (II.G). Ďakujeme chlapcom za vzornú prípravu a reprezentáciu a prajeme veľa nadšenia a síl do ďalšieho ročníka.

  • autor: Mgr. Z. Priesolová

Posledná úprava Utorok, 07 Máj 2019 09:16
 
Návšteva Anglicka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Natália Blahútová   
Piatok, 19 Apríl 2019 00:00

V dňoch od 14/4/2019 do 19/4/2019 sa 15 žiakov našej školy zúčastnilo poznávacieho zájazdu do Spojeného kráľovstva. Cesta začala v nedeľu o 6:00 ráno a trvala 28 hodín autobusom. V prvý deň, v pondelok po príchode trajektom do Doveru sme mali prehliadku
prímorského mesta Brighton. Navštívili sme vyhliadkovú vežu Brightom Airways i360, ktorou sme sa vyviezli do výšky 160 metrov. Večer nás odviezli do Worthingu ku rodinám, v ktorých sme boli ubytovaní. Na druhý deň, v utorok sme sa boli pozrieť v Salisbury v Katedrále a poobede Stonehenge. Okolo Stonehenge sme sa mohli prechádzať a následne ísť do múzea. Na tretí deň, v stredu sme navštívili univerzitné mesto Oxford. Na univerzite v Oxforde sme sa boli pozrieť na jedáleň z Harryho Pottera. Na obed sme odcestovali do Londýna do múzea voskových figurín madame Tussauds. Mohli sme sa tam odfotiť so slávnymi hercami, spevákmi, filmovými postavičkami a pod., ktoré boli vyrobené z vosku. Večer sme sa vrátili naspäť do Worthingu, kde sme mali večeru v rodinách. Na štvrtý deň, vo štvrtok sme skoro ráno vyrazili do Londýna. Boli sme sa pozrieť na slávne hodiny Big ben, ktoré boli v rekonštrukcii. Ďalej sme videli Tower of London, Tower Bridge, Trafalgar square, Buckingham palace. Našu návštevu sme ukončili hodinouvou plavbou po rieke Thames. O 17:00 sme nasadli do autobusu a cestovali cez Eurotunel do Francúzska a odtiaľ rovno do Dolného Kubína.

  • autor: Natália Blahútová

Posledná úprava Štvrtok, 16 Máj 2019 05:16
 
Starší učia mladších PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Marcela Kršková   
Piatok, 26 Apríl 2019 00:00
V posledný aprílový piatok (26. 4. 2019) mali v 3.B návštevu starších študentiek - gymnazistiek zo sekundy. Prišli tretiakov učiť, ako vyrobiť správnu osnovu príbehu. Tretiakov si na začiatku hodiny rozdelili do troch skupín, v ktorých spoločne ďalej pracovali. V každej skupine bola jedna študentka, ktorá prečítala krátku poviedku. (Autorkou všetkých troch poviedok je Alexandra Povalová zo sekundy a s jednou z nich dokonca vyhrala aj cenu v poviedkovej súťaži.) Tretiaci sa snažili pozorne počúvať, aby zachytili všetky podstatné informácie, na základe ktorých následne vypracovali osnovu príbehu. Učili sa vyberať kľúčové slová z počutého a rozlišovať, čo je dôležité a čo nie. Podľa osnovy potom spoločne vyrozprávali príbehy ostatným skupinám, navzájom si dali spätnú väzbu a ocenili prácu spolužiakov.

"Bola som prekvapená, ako sa im darilo," hodnotí aktivitu samotná autorka poviedok. "Naozaj sa veľmi snažili." "Veľmi by som chcel, aby prišli aj na matiku, aby nás ešte niečo nové naučili," smutne skonštatoval Aďo.

  • autor: Mgr. Marcela Kršková

Posledná úprava Pondelok, 29 Apríl 2019 09:11
 
PRÍRODOVEDNÁ SÚŤAŽ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Katarína Flajsová   
Štvrtok, 25 Apríl 2019 00:00

 

Dňa 25. 4. 2019 4. A a 4. B vhupli prostredníctvom prírodovednej súťaže do tajomstiev prírodovedy. Vytvorili dva celotriedne tímy a súťažili v rôznych disciplínach, v ktorých overili svoje vedomosti. Všetci žiaci sa zapojili, a tým prispeli k úspechu ich tímu. Nálada bola skvelá, žiaci boli nadšení. Celkom sa im darilo. Súboj medzi triedami bol veľmi vyrovnaný. Všetci žiaci dostali sladkú odmenu.
  • autor: Mgr. Marcela Machajová

 

Posledná úprava Pondelok, 29 Apríl 2019 08:33
 
Hlasujte za Bajčiovskú vežu na Gäceli! PDF Tlačiť E-mail
Napísal riaditeľ školy   
Streda, 24 Apríl 2019 09:58
Ide o pár hlasov. Môže rozhodnúť práve ten Váš!

https://www.nadaciavub.sk/poklady/
?pamiatka=veza-v-oravskej-porube&fbclid=
IwAR1wrAQSXB6ClxZMd5vc1PwfAGz8Jtq
Hzc58WHpvzftNVp7ZXHFgKYppPAI

Ak Vám nejde predchádzajúci link, skúste vpísať do prehliadača túto adresu a tam ju vyhľadať a hlasovať!

https://www.nadaciavub.sk/poklady/

Posledná úprava Štvrtok, 25 Apríl 2019 21:03
 
Expedíciu v Muráni PDF Tlačiť E-mail
Napísal Dominika Ďaďová - oktáva   
Utorok, 26 Marec 2019 00:00

V piatok 26. 3. 2019 sme začali našu 3-dňovú kvalifikačnú expedíciu v Muráni v rámci projektu DofE. Kto by nevedel, o čo ide projekt DofE ponúka mladým ľuďom rozvíjať sa v troch oblastiach a to je: Šport, Rozvoj Talentu a Dobrovoľníctvo , kde si určia ciele a za určitý čas ich musia splniť a na konci ich čaká dobrodružná expedíciu. My sme si vybrali práve trasu z Muráňu do Spišskej Novej Vsi. Cieľom expedície bolo vytvoriť sprievodcu.  Príroda národného park Muráňu a Slovenského raja bola krásna a tak sme zhotovili množstvo fotografií do nášho sprievodcu či už  salamandry škvrinitej alebo polodivokých koní, ktoré sú známe pre Muráň. Napriek tomu, že nám počasie neprialo, neklesali sme na duchu a expedíciu sme si užili. Každý deň sme museli kráčať aspoň 8 hodín a to s 15-kilovým ruksakom nie je sranda. Museli sme vedieť rozložiť stan, zorientovať sa v teréne a aspoň raz do dňa si spraviť varené jedlo. Každý večer sme sedeli pri ohni, ohrievali sa, rozprávali a opekali. Ďakujeme pánovi učiteľovi Sahúľovi a Mydliarovi, že to s nami prežili!

  • autor: Dominika Ďaďová

Posledná úprava Utorok, 07 Máj 2019 09:50
 
Prázdninové všeličo 2019 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. A. Laštiková   
Utorok, 30 Apríl 2019 09:26

Prázdninové všeličo 2019

  • autor: Mgr. A. Laštíková

 
Deň voľna PDF Tlačiť E-mail
Napísal riaditeľ školy   
Pondelok, 29 Apríl 2019 10:12

Vážení rodičia a žiaci!
Oznamujem Vám, že v piatok 10. 5. 2019 udeľujem z organizačných dôvodov deň voľna (v tento deň sa nevyučuje).
V prevádzke nebude ŠKD (školský klub), MŠ (materská škola) ani školská jedáleň. Dňa 09. 05. 2019 (štvrtok) bude školské vyučovanie a ŠKD len do 13.00.
Ďakujem za pochopenie.

Posledná úprava Pondelok, 29 Apríl 2019 10:17
 
Beseda s lesníkmi PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Janka Lastičová   
Štvrtok, 25 Apríl 2019 00:00

25. 4. 2019 žiakov prvého a druhého ročníka navštívili Ing. Daniel Olejár a Ing. Jozefína Kučeríková z Oštepného závodu Námestovo. Deťom pútavo priblížili zvieratá žijúce na Slovensku. Do rúk si chytili parôžky, kly a zuby rôznych zvierat. Vypočuli si  ich zvuky, dokonca niektorí sa ich  pokúsili napodobniť aj na vábničkách. Neskôr si svoje vedomosti a zručnosti zopakovali pri rôznych aktivitách. Zvládli priradiť stopu ku správnemu živočíchovi. Zaujali ich zvieracie puzzle, poučná interaktívna knižka, kde im pomocníkom bol povrázok a mnoho iného. Poďakovanie patrí Oštepnému závodu Námestovo, ktorý nás podporil a spestril Dni Zeme v našej škole.

  • autor: Mgr. J. Lastičová

Posledná úprava Pondelok, 29 Apríl 2019 09:03
 
Testujeme svoje vedomosti z histórie. PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. R. Železňáková   
Štvrtok, 25 Apríl 2019 21:18

Od najmladších žiakov druhého stupňa po tých starších, teda až stredoškolákov sme si otestovali svoje vedomosti z rôznych historických období a udalostí, či to bol staroveký Rím, Grécko, zámorské objavy alebo druhá svetová vojna. Žiaci v družstvách súťažili v štyroch disciplínach – historický čas, historický priestor, historické súvislosti a historická geografia. Aj takouto cestou sa snažíme u našich žiakov budovať ich historické povedomie, ktoré neznamená súbor namemorovaných rokov, ale orientáciu v historickom čase a priestore a chápanie historických súvislostí s odkazom na súčasnosť.

  • autor: PaedDr. Renáta Železňáková

Posledná úprava Štvrtok, 25 Apríl 2019 21:28
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 7 z 174
Sobota, 24. August 2019

Dnes má meniny
Bartolomej
Zajtra má meniny
Ľudovít

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva