Domov

Hlavné menu

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Duchovný pobyt v Púchove PDF Tlačiť E-mail
Napísal Lukáš Farkaš, Filip Juhás, Ján Garaj   
Streda, 28 November 2018 16:00

 

Dňa 6.-8. novembra 2018 sa žiaci Tercie zúčastnili spolu so žiakmi Vincenta de Pól z Bratislavy na duchovnom pobyte v Púchove kde bývali na ubytovaní Rodinkovo.
1. deň sme cestovali vlakom do Púchova kde sme sa stretli s našimi kamarátmi z Bratislavy. Potom sme cestovali ešte niekoľko minút v autobuse na ubytovanie. Keď sme prišli na ubytovanie tak sme sa najedli a išli hrať priateľské zápasy škola proti škole. Hneď ako sa skončili zápasy sme sa všetci zúčastnili na sv. Omši. Na záver dňa sme ešte išli opekať a potom spať.
2. deň sme sa ráno autobusom prepravili pod Budkov . Cestou na vrch sme mali krížovú cestu. Keď sme došli na vrch zúčastnili sme sa svätej Omše. Po omši sme sa naobedovali. Keď sme sa naobedovali vyrazili sme späť do Rodinkova . Po príchode sme si mohli oddýchnuť na izbách .Po večeri sme hrali ping-pong , kalčeto alebo karty. A išli sme spať.
Na tretí čiže posledný deň sme sa ráno zobudili a hneď sme mali sv. omšu. Po sv. omši sme sa šli naraňajkovať. Na raňajky sme mali vianočku s maslom a k tomu čajík alebo kakavko. Ako náhle sme sa naraňajkovali tak sme si museli upratať izby a zbaliť si veci na odchod. Ak sme boli pobalení tak sme museli zavolať pani učiteľku aby skontrolovala izby či náhodou sme nenechali nejaké papieriky po zemi. Po prehliadke učiteľky sme mohli izby opustiť a veci sme si mohli odniesť ku vchodu do spoločenskej miestnosti a potom sme mali ešte čas na futbal, prehadzovanú a iné spoločenské hry. Asi po hodine sme sa museli zisť s batožinou pred ubytovňou. Keď sme sa všetci zišli pred ubytovňou tak sme pomalinky šli kúsok peši k autobusovej zástavke. Autobus dorazil a hneď sme nastupovali aby sme nezmeškali vlak. Našťastie sme vlak stihli. Bez akéhokoľvek meškania sme sa dopravili až do Dolného Kubína. Tam sme sa rozišli a každý šiel už vlastnou cestou.
  • autor: Ján Garaj

 

Posledná úprava Streda, 28 November 2018 16:05
 
Deň techniky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Lucka Matejčíková   
Streda, 14 November 2018 00:00

V stredu 14. 11. 2018 prebiehal v našej škole deň techniky. Seminaristi fyziky z oktávy spolu s pani učiteľkou Kovalíkovou si pripravili pre ostatných žiakov pokusy a dôkazy rôznych fyzikálnych zákonov a javov. Mladších zaujal hlavne Archimedov zákon a povrchové vlastnosti kvapalín no najviac pokus s karteziánčekom alebo prečo zdanlivo 3 rovnaké guľôčky neplávali rovnako na vode. Starší boli zaujatí zložitejšími témami - optikou a elektromagnetickými javmi. Oprášiť vedomosti prišli aj učitelia ostatných predmetov, ktorých pokusy tiež veľmi zaujali.

  • autor: Jozef Valentin Diškanec

Posledná úprava Streda, 28 November 2018 15:42
 
Informatická súťaž i-bobor PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Eva Diešková   
Pondelok, 26 November 2018 10:31

V dňoch od 12.11.- 16.11. 2018 prebehla na našej škole celoslovenská súťaž v informatike i-bobor. Zapojili sa do nej aj žiaci našej školy. Súťažilo sa v 6 kategóriách. O tom, že si úspešne počínali svedčia aj výsledky. Titul úspešného riešiteľa získalo 53 žiakov. Spomedzi nich boli najúspešnejší, a to s plným počtom bodov traja žiaci z kvarty: Marián Kurčina, Klára Škvarková, Martin Špánik a Dávid Pjontek z 5.A. Úspešným riešiteľom blahoželáme!

  • autor: Mgr. Ľ. Mačor

www.ibobor.sk

Posledná úprava Pondelok, 26 November 2018 14:20
 
Čo s nedojedenou desiatou? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. V. Antalíková   
Štvrtok, 22 November 2018 14:15

Každý z nás vieme, že jedlo má svoju hodnotu a bohužial niekedy vnímame, že si ho dostatočne nevážime. Aj z tohto dôvodu pribudol u nás v škole vo vestibule kútik s obrazom Matky Terezy a väčším košom.Ak som nezjedol chlieb či iné pečivo/ jedlo, čo mi mama nachystala, daj ho radšej do tohto koša, ako do koša v triede. Takto ho môžeme použiť ešte pre zvieratká. Chceme sa teda aj takto scitlivovať na chlieb, boži dar a ak ho už naozaj nechceme či nevládzeme dojesť, dajme ho do tohto koša, ktorý bude len na toto určený. Najlepšie bez papiera či servítky. Za realizáciu ďakujeme p.kaplánovi Filipovi Orlovskému.

  • autor: Mgr. Ľ. Macor


Posledná úprava Štvrtok, 22 November 2018 14:18
 
Prosba o pomoc pre Adama PDF Tlačiť E-mail
Napísal riaditeľ školy   
Streda, 21 November 2018 10:52

Ak vieme trochu pomôcť rodine v družobnom meste a škole, skúsme... v texte (v Poľštine) je jeden zo spôsobov...

Môžeme tak urobiť aj v našej škole. (Žiaci, učitelia, zamestnanci, rodičia...). Každý cent je pomoc a nádej. Je tam aj zoznam materiálnej pomoci. Najdôležitejšie veci pre rodinu sú:
Trváce potraviny (múka, cestoviny, cukor, čaj, káva, minerálna voda neperlivá pramenitá, NUTRI DRINK atď.)
Čistiace a hygienické potreby (PRÁŠOK na pranie, prášok na PLÁKANIE, prostriedky na umývanie PODLAHY, sprchový gel, prostriedky na umývanie riadu atď.)
ŠPECIÁLNE PREDMETY (PAMPERS PRE DOSPELÝCH VEĽKOSTI 3 A 4, vlhké hygienické vreckovky, prostriedky na odležaniny s obsahom striebra)
Ochranná KOZMETIKU PRE ŽENY, prikrývky letné-ľahké 160 x 200, posteľné prádlo 160 x 200 (ČASTO MENENÉ počas CHOROBY) deky, uteráky.
Materiál môžete doniesť aj do našej školy.
V prípade finančnej pomoci ideálne zaslaním na č. účtu Spoločenstvo rodičov a priateľov školy pri cirkevnej škole A. Radlinského v Dolnom Kubíne. Do poznámky uveďte: "pomoc pre Adama".
číslo účtu: SK61 0200 0000 0023 4697 8451
V prípade hotovosti Vám spoločenstvo rodičov dá potvrdenku, že prevzalo peniaze na tento účel. Tok finančnej pomoci bude možné kedykoľvek overiť u hospodárky spoločenstva, p. Xénii Dúhovej.

Akcia trvá od 20. 11 do 5. 12! Prosím pomôžte podľa možností!

>odkaz na stránku s podrobnosťami a fotografiami v Poľštine po kliknutí na tento text.<

Posledná úprava Streda, 21 November 2018 10:58
 
Prosba-oznam PDF Tlačiť E-mail
Napísal riaditeľ školy   
Pondelok, 19 November 2018 11:58

Vážení rodičia, srdečne Vás pozývame na tvorivé dielne, výrobu adventných vencov, ktoré sa uskutočnia 27. 11. 2018 (utorok) od 14.00 na chodbe pri telocvični. Zároveň Vás prosíme o pomoc pri zabezpečení vetvičiek ihličnanov (jedľa, strieborný smrek, tuja a iné-trváce), šišiek a iných drobných ozdôb, ktoré môžete priniesť
26. 11. v pondelok na chodbu pri telocvični. Predaj posvätených adventných vencov bude 28.11.- 29.11. od 8.00 -14.00

 
Stretnutie PDF Tlačiť E-mail
Napísal csš   
Pondelok, 19 November 2018 11:40

Aj tento rok sme sa v našej škole stretli s bývalými zamestnancami, ktorí si už užívajú zaslúžený odpočinok. Ďakujeme!

  • autor: Mgr. A. Laštíková

Posledná úprava Pondelok, 19 November 2018 11:42
 
Hľadáme tetu kuchárku PDF Tlačiť E-mail
Napísal riaditeľ školy   
Utorok, 27 November 2018 12:08

Ponuka pracovného miesta

https://www.istp.sk/pracovna-ponuka/1520366/vyucena-kucharka

 
Okresné kolo v streľbe zo vzduchovky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. J. Lonský   
Štvrtok, 22 November 2018 00:00

Dňa 22. novembra 2018 usporiadalo Mesto Dolný Kubín v telocvični ZŠ M. Kukučína okresné kolo v streľbe zo vzduchovky. Naši mladí strelci opäť potvrdili dlhoročnú dominanciu v tejto športovej disciplíne.
Výsledky: družstvo 1. miesto, jednotlivci: žiačky Nina Lehotská 1. miesto 252/300 , žiaci Andrej Hoferica 2. miesto 254/300 , Dávid Babinský 3. miesto 221/300 , Ján Fedor 4. miesto 220/300.

  • autor: Mgr. J. Lonský

Posledná úprava Piatok, 23 November 2018 16:21
 
Prehliadka Rázusovie domu a Múzea ochrany prírody a jaskyniarstva PDF Tlačiť E-mail
Napísal Katarína Dúhová I.G   
Streda, 21 November 2018 00:00

Dňa 21. novembra 2018 sme sa my žiaci I.G a 6.A spolu s triednymi pani učiteľkami Mgr. Z. Priesolovou a Mgr. M. Luptákovou vybrali na exkurzie.

Naša cesta začala na hlavnej stanici v Dolnom Kubíne skoro ráno pred 6:00 hod., kde sme sa stretli. Nastúpili sme do vlaku a na zastávke na Bysterci sa k nám pripojila druhá skupina žiakov. Odviezli sme sa do Kraľovian, kde sme prestúpili na vlak do Liptovského Mikuláša. Po príchode do Liptovského Mikuláša sme sa peši presunuli do rodného domu rodiny Rázusovcov.

Počas hodinovej prehliadky sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácii o rodine, ich dome a o spôsobe ich života. V tomto dome sa narodilo šesť nadaných detí. Jedným z nich bol aj Martin Rázus, ktorý bol evanjelickým kňazom. Jeho sestru Máriu Rázusovú Martákovú poznáme ako obľúbenú spisovateľku detských kníh.

Po prestávke v obchodnom centre sme pokračovali návštevou  Múzea ochrany prírody a jaskyniarstva. Prvá časť bola zameraná na informácie o jaskyniach na Slovensku. Videli sme živočíchy, ktoré žijú v jaskyniach a prešli sme cez model jaskyne. Druhá časť bola o vzniku vesmíru, živočíšstve a rastlinstve Slovenska. Súčasťou prehliadky boli aj exponáty zvierat, ktoré boli ozvučené.

Ďakujeme pani učiteľkám za ochotu zobrať nás na poučný výlet.

  • autor: Mgr. Mária Luptáková

Posledná úprava Štvrtok, 22 November 2018 14:13
 
Olympiáda z anglického jazyka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Juliana Holubová   
Utorok, 20 November 2018 00:00

Dňa 20. 11. 2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Záujem o reprezentáciu zo strany žiakov bol veľký, ich nadšenie a schopnosť vyjadriť svoje myšlienky dostatočnou formou v krátkom časovom intervale boli na radosť všetkých zúčastnených ešte väčšie.

Súťažilo sa v piatich kategóriách.  Všetci zúčastnení bojovali statočne, radostne a so cťou, hoci niektorých pri ústnej časti potrápila tréma. No a tu je zoznam tých najúspešnejších:

V kategórii 1A:
1. Nikolaj Laššák
2. Jozef Strapec
3. Ema Diešková

V kategórii 1B:
1. Alexandra Matušáková
2. Viktória Dudová
3. Matej Kramár

V kategórii 2A:
1. Kristína Farkašová
2. Ján Kamas
3. Matúš Drímal

V kategórii 2B:
1. Soňa Juhásová
2. Lucia Matejčíková
3. Tomáš Straka

V kategórii 2C2:
1. Barbora Laštíková
2. Tomáš Badáň

  • autor: Mgr. Juliana Holubová

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť, úspešným riešiteľom blahoželáme a víťazom postupujúcim do okresného kola budeme držať palce pri šírení dobrého mena našej školy!

Posledná úprava Streda, 21 November 2018 08:01
 
Netradičné športové popoludnie v ŠKD PDF Tlačiť E-mail
Napísal K. Smeets Škvarková   
Piatok, 09 November 2018 00:00

V piatok 9. 11. 2018 sme využili krásne slnečné popoludnie a na školskom dvore si deti zo ŠKD zasúťažili v netradičných súťažiach. Počas súťaží vládla dobrá nálada, deti sa snažili získať čo najviac bodov a cukríkov pre svoje družstvo. Za svoje super výkony získali sladkú odmenu.  A už teraz sa tešíme na ďalšiu akciu.

  • autor: K. Smeets Škvarková

Posledná úprava Pondelok, 19 November 2018 11:57
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 6 z 162
Sobota, 23. Február 2019

Dnes má meniny
Roman a Romana
Zajtra má meniny
Matej

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva