Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Ranná hostinka v 2.triede PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 15 Marec 2011 09:59

Rodičia pozor! Všetky návyky a skúsenosti zo života školského aj domáceho sa odrážajú v našich hrách...v tomto prípade len pozitívne: „Vďaka ti, Pane, za jedlo pre človeka. Chlieb, maslo, ovocie, aj za hrnček mlieka. Amen.“

Posledná úprava Utorok, 15 Marec 2011 10:20
 
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V BIATLONE PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 06 Marec 2011 00:00

Vyvrcholením tohtoročnej domácej biatlonovej sezóny boli v dňoch 5.a 6. marca MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY,ktorých usporiadateľom bol Klub biatlonu Osrblie.
Žiaci a dorastenci súťažili o tohtoročné tituly v rýchlostných pretekoch a pretekoch s hromadným štartom. V prvý súťažný deň sa pretekalo za krásneho slnečného počasia na ťažkom kašovitom snehu,ale bez veterného vplyvu pri streľbe. Druhý deň bol poveternostne úplne odlišný. Trať bola zamrznutá,ale fúkal silný nárazový vietor,ktorý do značnej miery ovplyvňoval streľbu,hlavne zo vzduchovky. Domáci šampionát opäť potvrdil výbornú výkonnosť našich biatlonistov ŠŠS.

Patrik ŠOCH získal striebro, Sára MACHAJOVÁ a Tomáš BADÁŇ bronz, Martinovi Ďurotovi sa ušla nepopulárna zemiaková medaila.
Výsledky: sobota 5.marca 2011 rýchlostné

Posledná úprava Pondelok, 14 Marec 2011 12:22
Čítať celý článok...
 
Detský škôlkársky karneval PDF Tlačiť E-mail
Streda, 02 Marec 2011 00:00

Tak veľmi sme sa tešili na Bobíka! Ak náhodou neviete, tak „Mňam, mňam, Bobík“ je veselý animovaný klip k rovnomennej chytľavej detskej piesni (alebo skôr reklame)  a na velikánskom premietacom plátne -to aby sme nevypadli z choreografie a rytmu!- vyzerá naozaj veľmi dobre.

Ale čo to? Aký Bobík? Veď my tu máme „mňam, mňam, voňavé šišky s džemom“... Jasné, veď sú fašiangy! A k nim neodmysliteľne patrí aj karneval. Alebo je to naopak? Každopádne, ten náš škôlkársky je už tradične šiškový. To aby sme mali dosť energie na tanečné kolá a v prestávkach medzi nimi na obľúbené súťaže pre deti aj rodičov. Ako každý rok, aj teraz sa o ne postarala teta kuchárka Kamka a teta školníčka Helka. Sladké odmeny za súťaže podarovala rodina Dúhová. Bohatý bufet nám zriadila stará mama p. Zgútová a veselo v ňom predávala ďalšia stará mama, p.Čučková.

Posledná úprava Pondelok, 14 Marec 2011 12:37
Čítať celý článok...
 
DilongStar 2011 PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 03 Marec 2011 00:00

Kto nebol, môže ľutovať a možno ani neuverí, aké spevácke talenty sa ukázali na školskom kole celoslovenskej súťaže DILONGSTAR 3.3.2011. Veľa perfektných piesní a ešte lepšie prevedenie urobili z nášho školského kola jednu perfektnú spevácku súťaž, s ktorou všetci, ktorá na nej boli, či už ako speváci alebo ako diváci, boli spokojní.

Výsledky:

Posledná úprava Utorok, 08 Marec 2011 10:39
Čítať celý článok...
 
Traja TOPEXPERTI a šiesti EXPERTI PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 04 Marec 2011 07:57

V polovici decembra 2010 sa na našej škole už tretí krát konala súťaž EXPERT GENIALITY SHOW, ktorú organizuje firma Exam testing. Súťaž sa obľube žiakov teší na najmä z dôvodu, že nie je zameraná na jednu vednú disciplínu, ale zameriava sa na všeobecný prehľad žiaka, ktorý si v rámci súťaže vyberie dva z piatich okruhov, o ktorých si myslí, že v nich môže byť úspešný. Tento ročník súťaže ponúkol okruhy: Tajomstvá prírody, Anglický jazyk, Bity a Bajty, Svet umenia a Dejiny. Učiteľov, ktorí súťaž organizovali teší, že sa do súťaže zapojilo 47 žiakov ZŠ a gymnázia. A výsledky ?

Čítať celý článok...
 
Astronomické školenie PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 25 Február 2011 00:00

25. februára sa uskutočnilo v našej škole astronomické školenie pre učiteľov a vybraných žiakov Oravy. Školenie zorganizovalo Oravské kultúrne stredisko. Lektorom bol riaditeľ astronomického ústavu v Žiline Dr. Mirostav Znášik. Hovoril o histórii skúmania vesmíru , jeho vzniku, orientácii na oblohe aj o ekologických problémoch otepľovania Zeme . Prednáška bola doplnená mnohými zaujímavými fotografiami a programom, umožňujúcim dostať sa k planétam a hviezdam a získavať tak nové informácie. Žiaci, ktorí sa zúčastnili školenia, získali nové poznatky do súťaží v tejto oblasti a to „ Čo vieš o hviezdach“ a astrononmická olympiáda.

Nadšenci pre vesmír a nové objavy môžu nájsť nové informácie na stránke www.osel.cz. (osel je skratka pre overené...)

Posledná úprava Utorok, 01 Marec 2011 16:15
 
2. miesto vo futbale PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 22 Február 2011 00:00

O vynikajúcu reprezentáciu našej školy sa 22. februára 2011 postarali naši prváci a druháci na Futbalovom turnaji o pohár riaditeľky ZŠ Janka Matúšku pre žiakov 1. a 2. ročníkov ZŠ. V silnej konkurencii obsadili druhé miesto. Prvý zápas síce prehrali s jednoznačným víťazom, ale ďalšie zápasy na ploche jednoznačne dominovali a zaslúžene získali druhé miesto:

Výsledky našich:

CSŠ – ZŠ P. Škrabáka           0 : 11

CSŠ – ZŠ J. Matúšku 1          5 : 0

góly: Ján Urbaník 3, Tobiáš Kabát, Braňo Murín

CSŠ – ZŠ J. Matúšku 2          6 : 0

góly: Michal Dušan Záhradník 2. Ján Urbaník 2, Tobiáš Kabát 2

Našu školu reprezentovali: Adrián Borový, Lukáš Slovák, Jakub Jozef Franek, Samuel Machaj, Michal Dušan Záhradník, Branislav Murín, Ján Urbaník, Tobiáš Kabát, Marek Janiga

Posledná úprava Štvrtok, 24 Február 2011 07:42
 
Hviezdoslavov Kubín – školské kolo 2. stupeň PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 08 Marec 2011 00:00

V utorok 8.marca 2011 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín žiakov 5.-9. ročníka a osemročného gymnázia. Dlhý zoznam súťažiacich svedčil o tom, že i tento rok si porota mala z čoho vyberať. Tušenie nás nesklamalo a po kvalitných výkonoch môžeme konštatovať, že aj do ďalších rokov nám vyrastajú schopní recitátori. Všetkým zúčastneným ďakujeme za príjemný umelecký zážitok, výhercom blahoželáme a prajeme mnoho úspechov v okresnom kole, ktoré sa uskutoční v apríli 2011.

Výsledky:
II. kategória

próza: 1. Andrej Štyrák III.G, 2. Eva Diešková I.G, 3. Dorota Lakoštíková I.G a Martin Toman 5.B

poézia: 3. Veronika Slamková 6.A

III. kategória

próza: 1. Alexandra Mušková IV.G, 2. Ivana Krupová IV.G,

poézia: 1. Lucia Podstrelená 9.B

Posledná úprava Štvrtok, 10 Marec 2011 12:17
 
Let’s Dance PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 04 Marec 2011 00:00

V školskom klube sa deti radi zabávajú. Osem odvážlivcov sa prihlásilo do súťaže Let’s Dance, ktorú si ŠK naplánoval na 4. 3. 2011.
Chodbou sa niesla hudba – moderná aj klasická a tu sú výsledky:

Párové tance:

1. miesto - Kristínka Novotná a Jakub Šimo, 2. miesto - Veronika Záhradníková a Natálka Bíleková

Jednotlivci:

1. miesto – Janko Urbaník, 2. miesto – Jakub Franek, 3. miesto – Filip Škombár

Všetkým súťažiacim blahoželáme za odvahu a šikovnosť.

Posledná úprava Utorok, 08 Marec 2011 12:00
 
Hviezdoslavov Kubín na 1. stupni PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 03 Marec 2011 00:00
Dnes, 2.3. 2011, sme sa spoločne zišli osláviť našu materinskú reč- slovenčinu. Ako inak- ako pekným prednesom básne či prózy. V krátkej prezentácii sme sa oboznámili so životom nášho rodáka- najväčšieho slovenského básnika P. O. Hviezdoslava. Niekto píše básne, príbehy, rozprávky, iní majú talent od Boha tie básne zarecitovať.
Tých talentovaných na 1. stupni sa  zišlo 16. Všetkých sme si pozorne vypočuli a odmenili zaslúženým potleskom. Porota nakoniec rozhodla  a 1. miesto udelila v  kategórii POÉZIA - Zuzane Strakovej, 2. miesto - Samkovi Machajovi, 3. miesto - Emkovi Marettovi. V kategórii PRÓZA 1. miesto získal Miško Matis, 2. miesto Sára Machajová a Lucka Orošová, 3. miesto - Kristínka Farkašová a Soňa Juhásová. Víťazi boli odmenení peknými diplomami a vecnými cenami a všetci súťažiaci za svoju snahu sladkou drobnosťou.
Posledná úprava Utorok, 08 Marec 2011 14:12
 
Prekvapenie! PDF Tlačiť E-mail
Streda, 02 Marec 2011 12:44

Nuž, využijem teraz stránku školy aj ako blog:-) Učím už nejaký ten rôčik, ale niečo podobné sa mi asi ešte ani nestalo. Keď som sa vrátil z vyučovania, na dverách ma čakal nalepený plagát a na ňom poďakovanie za karneval a ples, ktorý mali žiaci našej školy. Ples sme mali 1x a zdá sa, že odozva je dobrá aj podľa tohoto milého oznamu na mojich dverách Usmiaty . Potešilo ma to a ak sa podarí, budeme v podobných aktivitách pokračovať aj v budúcnosti. Ďakujem aj za kolegov a rodičov, ktorí pri organizovaní pomohli!

Posledná úprava Streda, 02 Marec 2011 12:57
 
Karneval a prvý školský fašiangový ples žiakov PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 22 Február 2011 00:00

Príjemné napätie a pocit, že sa niečo chystá- týmito slovami môžeme charakterizovať utorňajšie ráno v našej škole.  Úsmevy na tvárach žiakov prvého stupňa prezrádzali, že vo svojich taškách ukrývajú všelijaké tajomstvá. Tie boli odhalené v MsKS, kde o 9.00 22.2.2011 odštartoval KARNEVAL. Udialo sa toho mnoho. Tancovačka, súťaže, tombola i pojedanie chutných dobrôtok spríjemňovali rozprávkovú zábavu. Nebolo jednoduché spoznať svojich kamarátov a spolužiakov, dokonca ani pani učiteľky sa nenechali zahanbiť. Prezrite si fotogalériu, či budete úspešní pri odhaľovaní masiek! Usmiaty

Škola bola doobeda pomerne tichá, veď deti z prvého stupňa sa už zabávali na karnevale. Žiaci 6.-9. ročníka a osemročného gymnázia sa chystali prebrať štafetu pomyselného plesového maratónu. Vyčesané vlasy, trblietky, vôňa,  ale i rad pred kabinetom p.u. Lakoštíka, ktorý viazal chlapcom kravaty...   Veru, nič nebolo ako zvyčajne Žmurkajúci . Prvé štyri hodiny ubehli nezvyčajne rýchlo, mysle už dávno boli niekde inde. Po poslednom zazvonení  sa mohli začať prípravy. Krásne šaty, elegantné košele, kravaty i motýliky, podaktorí si dali nesmierne záležať. Z tried sa ozýval smiech a prskanie sprejov a lakov. Po náležitých úpravách sme sa presunuli do estrádnej sály MsKS. Ples mali pod patronátom deviataci a žiaci IV.G. Po otvorení a príhovore pána riaditeľa nasledoval tanec žiakov 9.B, ktorí zožali zaslúžený aplauz. Po tradičnom valčíku sa do tanca dali takmer všetci žiaci. Pod taktovkou DJ zábava ubiehala veľmi rýchlo. V súťažiach, kde Rómeo našiel svoju Júliu, Tristan Izoldu či Herkules Xenu; pri rýchlostných pretekoch v dosahovaní sladkého cukríka a najmä pri bohatej tombole sme sa všetci zabávali. Keď odbila piata hodina, málokomu sa chcelo odísť, je teda jasné, že o rok sa pri školskom plese žiakov opäť uvidíme! Namakaný

Veľké ďakujem patrí p. riaditeľovi, učiteľom, rodičom, sponzorom a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri organizácii plesu.

Posledná úprava Streda, 23 Február 2011 21:11
 
« ZačiatokDozadu151152153154155156157158159160DopreduKoniec »

Stránka 160 z 176
Pondelok, 23. September 2019

Dnes má meniny
Zdenka
Zajtra má meniny
Ľuboš

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva