Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Vybíjaná - vybojovali sme 3. miesto! PDF Tlačiť E-mail
Napísal Sarah Lujza Flajsová, II. G   
Pondelok, 01 Apríl 2019 09:51

Koncom februára sme sa niektoré žiačky 6. A, 7. A, I. G a II. G pod vedením pani učiteľky Mgr. Marcely Krškovej a animátoriek Paulíny Jackulíkovej a Dominiky Ďaďovej z oktávy zúčastnili turnaja vo vybíjanej v Dubnici nad Váhom. Po zápasoch s Košicami, Trnavou, Dubnicou, dvomi tímami z Bystrice a so spriateleným tímom z Dolného Kubína sa žiačky tímu FRONTES: Simona Smolková, Rebeka Andrejčáková, Tereza Maruniaková, Lucia Beľová, Eliška Šochová, Michaela Kapinová, Alexandra Povalová, Lucia Chládeková, Jessika Paľovčíková, Sarah Lujza Flajsová a Rebeka Janidžárová prebojovali do semifinále iba s jednou prehrou v základnej skupine. Keď im doslova o jedno vybitie ušiel vytúžený finálový zápas, v boji o tretie miesto zdolali druhý tím z Dolného Kubína.

  • autor: Mária Badáčová

foto: Mária Badáčová

Posledná úprava Pondelok, 01 Apríl 2019 09:55
 
Školské brány bez šikany PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. A. Laštiková   
Piatok, 29 Marec 2019 09:23

26. 3. 2019 sa žiaci ŠKD zúčastnili výstavy s názvom Školské brány bez šikany. Výtvarné práce žiakov zaujali a inšpirovali k diskusiám o tejto problematike. Spoločne sme sa zhodli, že vzájomné priateľstvo, porozumenie a empatia sú v škole veľmi dôležité.

  • autor: Mgr. A. Laštíková

Posledná úprava Piatok, 29 Marec 2019 09:27
 
Postup na diecézne kolo Biblickej olympiády PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. A. Lakoštík   
Štvrtok, 21 Marec 2019 00:00

V dňoch 20. a 21. marca 2019 sa uskutočnili dekanské kolá Biblickej olympiády. Našu školu reprezentovali v kategórii ZŠ: Terézia Stoláriková, Viktória Dudová a Barbora Smoleňová z tercie. Skončili na peknom 2. mieste. V kategórii stredných škôl Ján Pavol Maretta, Jozef Valentín Diškanec a Tomáš Straka z oktávy obsadili 3. miesto a postúpili na diecézne kolo do Spišskej kapituly.
Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

  • autor: PaedDr. A. Lakoštík

Posledná úprava Pondelok, 25 Marec 2019 09:23
 
Erasmus+ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Katarína Jurášová   
Pondelok, 25 Marec 2019 08:46

Naša škola sa zapojila do projektov Erasmus+ v rámci výmenných partnerstiev medzi školami z iných krajín. Momentálne sú podané tri projekty, na ktorých schválenie teraz čakáme. Do projektov budú zapojení žiaci 2. stupňa a gymnázia. Naším cieľom je nadobudnúť nové priateľstvá, spoznávať iné kultúry a zlepšiť si naše komunikačné zručnosti v cudzom jazyku. Prvý projekt sa volá Real Time Show, kde žiaci budú prezentovať svoje fyzické schopnosti a talenty. Druhý projekt Wedding Traditions, Cultural Awereness bude zameraný na svadobné zvyky a tradície našich a iných kultúr. Posledný projekt s názvom 21st Century Skills je projekt zameraný na využívanie digitálnych technoloógii vo vyučovaní, kde budú mať žiaci možnosť riešiť rôzne úlohy pomocou moderných technológii. V rámci výmenných pobytov v zahraničí budeme mať možnosť vidieť a zažiť tradičné zvyky a jedlá iných kultúr, mať možnosť vidieť veľa historických pamiatok.  Okrem Slovenska budú do projektu zapojené Taliansko, Litva, Grécko,Turecko, Španielsko, Rumunsko. Veľmi sa na tieto projekty tešíme a veľmi dúfame, že nám ich schvália, preto aj vás prosíme, aby ste nám držali palce a podporili nás v modlitbe.

 
2. miesto - krajské kolo v basketbale PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. J. Lonský   
Utorok, 19 Marec 2019 00:00

 

Krajské kolo v basketbale žiakov.
V utorok 19. marca 2019 usporiadalo CVČ Liptovský Mikuláš v telocvični ZŠ Janka Kráľa krajské kolo v basketbale žiakov základných škôl. Naši chlapci milo prekvapili, keď po výhre nad ZŠ Clementisova Kysucké n. Mesto 12 : 10, ZŠ Mudroňa Martin 13 : 10, ZŠ Klačno Ružomberok 7 : 0 a prehre so ZŠ Karpatská Žilina 8 : 24 obsadili krásne 2. miesto. CSŠ reprezentovali: Jakub Šimo, Roman Benka, Lukáš Farkaš, Ján Garaj, Martin Hajdúch, Marek Janiga, Braňo Lastič, Šimon Laštík, Marek Macek, Ľubo Zanovit a Filip Šuvada.
Gratulujme!
  • autor: Filip Šuvada

 

Posledná úprava Štvrtok, 21 Marec 2019 13:11
 
Lyžiarsky výcvik 2019 (kvinta) PDF Tlačiť E-mail
Napísal Kika Farkašová (kvinta)   
Štvrtok, 21 Marec 2019 12:55

Týždeň po jarných prázdninách sme sa všetci loptoši z kvinty vybrali na lyžiarsky kurz. Tešili sme sa naň už od začiatku roka a mali sme veľké očakávania. Stretli sme sa ráno v škole, odkiaľ nás veľmi milí šoféri odviezli na Kubínsku hoľu. Prvý šok sme zažili hneď po príchode – nešli lanovky ani vleky. Druhý šok nasledoval krátko po tom, ako sme vstúpili do hotela a nešiel výťah. Zistili sme, že počas noci bola silná fujavica a zhodilo elektrické vedenie. Takže náš lyžiarsky výcvik sa mohol začať. Museli sme teda trošku upraviť náš program. Vydali sme sa na malú-veľkú túru, záležalo, či ste sa na to pozerali očami pána učiteľa Lonského alebo očami ostatných účastníkov zájazdu. Po návrate nás čakal obed a prezentácie, ktoré sme si už doma pripravili. Večer nás prišiel pozrieť pán kaplán a mali sme krásnu svätú omšu pri sviečkach. Na druhý deň ráno bol stav s elektrinou rovnaký, tak pán učiteľ začal praktizovať starú dobrú metódu – to, čo chceš zlyžovať, musíš aj vyšliapať. Našťastie nám aspoň počasie prialo a poobede nám aj elektrinu opravili. Ďalší deň sme sa zobudili do zasneženého rána. Už sme sa nevedeli dočkať, kedy sa dostaneme na svah. Nemali sme slnečné počasie, za to zjazdovka bola vo vynikajúcom stave a prvú lyžovačku sme si naozaj užili. Štvrtok sa začal podobne ako streda a to lyžovaním. Počasie bolo hmlisté, ale to nás, zanietených lyžiarov, veru neodradilo. Lyžovali sme aj dopoludnia, aj poobede a po návrate zo svahu sme išli relaxovať do wellness. Keďže to bol posledný večer, dopozerali sme všetky prezentácie a užívali si zostávajúce chvíle. Posledný deň sa začal balením, ale išli sme aj na zjazdovku. Lyžovali sme len doobeda, ale o to intenzívnejšie. V hoteli sa s nami rozlúčili vynikajúcim obedom a naše dobrodružstvo sa skončilo pri škole, odkiaľ sme išli domov. Tento výlet sme si ako trieda veľmi užili, upevnili sme naše vzťahy, zažili spolu kopec srandy a strávili pár dní na čerstvom vzduchu.

  • autor: Mgr. J. Lonský

Posledná úprava Štvrtok, 21 Marec 2019 12:59
 
Vynikajúce výsledky OK Hviezdoslavov Kubín PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Luptáková   
Piatok, 15 Marec 2019 00:00

Dňa 15. marca 2019 sa konalo okresné kolo Hviezdoslavov Kubín. V kategórii I. poézia získala Diana Suľová z 3.B triedy 3. miesto, v kategórii I. próza Michaela Jakubjaková zo 4. A triedy 3. miesto, v kategórii III. próza Alexandra Povalová z II.G 1. miesto a postup do krajského kola. Ďalej nás reprezentovali Sofia Strežová a Ema Diešková. Ďakujeme všetkým zúčastneným za reprezentáciu a vynikajúce výsledky!

  • autor: Mgr. Mária Luptáková

Posledná úprava Pondelok, 18 Marec 2019 12:14
 
Týždeň hlasného čítania PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr.Daniela Krupová   
Štvrtok, 21 Marec 2019 00:00

Marec – mesiac knihy, si na prvom stupni  našej školy pripomíname  viacerými akciami. Medzi najobľúbenejšie patrí  Týždeň hlasného čítania, ktorý prebiehal od 18. 3 do 21. 3. 2019. Žiaci tretieho a štvrtého ročníka chodili čítať svojim mladším spolužiakom do prvých a druhých tried. Spoločne si vybrali  obľúbenú rozprávku, príbeh, báseň... A naši malí počúvali s otvorenými ústami.

  • autor: Mgr. Daniela Krupová

Posledná úprava Streda, 27 Marec 2019 10:44
 
Beseda: Čo je inflácia a čo s ňou? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Martin Mydliar   
Pondelok, 25 Marec 2019 08:49

Svet financií más svoje pravidlá a zákonitosti. Ak chceme vedieť správne pracovať s peniazmi, je potrebné, aby sme sa vzdelávali i v tejto oblasti. Vo štvrtok 21. marca 2019 pripravila pani učiteľka Žatkuliaková pre študentov kvinty a sexty hodinu finančnej gramotnosti. Pozvaná pani Žabenská vysvetľovala pojmy ako inflácia, sporenie, typy bankových účtov, likvidita, investovanie, diverzifikácia a pod. Študenti sa zapojili do diskusie a získali prvotné informácie o tom, čo znamená investovanie a aké majú možnosti hospodárenia so svojimi peniazmi. Ďakujeme za prednášku.

  • autor: Mgr. Martin Mydliar

Posledná úprava Pondelok, 25 Marec 2019 09:00
 
Testovanie 9 PDF Tlačiť E-mail
Napísal rš   
Nedeľa, 24 Marec 2019 19:26

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl  T9-2019
1. Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9–2019 sa uskutoční 3. apríla 2019 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra.
2. Náhradný termín testovania sa uskutoční 16. apríla 2019 (utorok).
3. Cieľom testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy.
4. Za prípravu a metodické riadenie priebehu testovania zodpovedá NÚCEM. Za organizačné zabezpečenie testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykonajú zamestnanci ŠŠI a OŠ OÚ. S cieľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania riaditelia základných a stredných škôl na základe poverenia OŠ OÚ poveria úlohou externého dozoru pedagogických zamestnancov iných základných škôl, ktorí nemajú aprobáciu na testované predmety.
5. Informácie o Testovaní 9-2019 sú zverejnené na www.nucem.sk.
V tomto školskom roku 2018/2019 sú zmeny v štruktúre a špecifikácii testov Testovania 9.
Inovácia testov spočíva v:
-   navýšení počtu položiek vo všetkých predmetoch na 30
-   predĺžení času na ich riešenie zo SJL na 70 minút, z MAT na 90 minút,
pre žiakov so zdravotným znevýhodnením SJL na 85 minút, MAT na 105 minút
-   zavedení otvorených položiek, t.j. úloh s krátkou odpoveďou

Základné informácie k Testovaniu 9-2019 sú zverejnené TU
https://www.nucem.sk/dl/3878/Zakladne_informacie_T9_2019_final.pdf

Posledná úprava Nedeľa, 24 Marec 2019 19:40
 
2. miesto v KK matematickej olympiády PDF Tlačiť E-mail
Napísal csš   
Štvrtok, 21 Marec 2019 12:59

Na krajskom kole matematickej olympiády Marián Kurčina z nášho osemročného gymnázia (kvarta) obsadil spomedzi 37 súťažiacich perfektné 2. miesto! Na 1. miesto stratil len 1 bod. Gratulujeme!!!

 
PASOVANIE PRVÁKOV (1.B) PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Strapcová Gabriela   
Štvrtok, 14 Marec 2019 00:00

Marec je mesiac kníh, no pre nás, žiakov 1.B triedy je aj časom, kedy sme boli pasovaní za čitateľov Oravskej knižnice. Dlhšie sme sa na túto udalosť pripravovali, keďže sme sa museli naučiť, čo sa smie a čo nie v knižnici a aj ako zaobchádzať so samotnými knihami. Všetci sme to zvládli a 14. marca 2019 nás kráľovná kníh pasovala za čitateľov, kde nám odovzdala čitateľské preukazy. Hrdo sme si potom požičali prvé knihy, ktoré už dokážeme prečítať. Tešíme sa na ďalšie návštevy knižnice. Pasovanie čaká v blízkej budúcnosti aj triedu 1.A.

  • autor: PaedDr. G. strapcová

Posledná úprava Utorok, 19 Marec 2019 11:23
 
« ZačiatokDozadu11121314151617181920DopreduKoniec »

Stránka 11 z 174
Nedeľa, 21. Júl 2019

Dnes má meniny
Daniel
Zajtra má meniny
Magdaléna

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva