Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Koncoročný výlet na Téryho chatu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Katarína Dúhová, prima, gymnázium   
Štvrtok, 27 Jún 2019 16:48

 

Dňa 18. 6. 2019 sa uskutočnil koncoročný výlet našich tried I . G a 6. A. Spoločne s triednymi učiteľkami a pánom učiteľom Lakoštíkom sme sa stretli na železničnej stanici.Do Vysokých Tatier sme išli vlakom, ktorý meškal. Prišli sme do Starého Smokovca a vyviezli sme sa zubačkou na Hrebienok. Čakala nás namáhavá túra. Cestou sme prechádzali okolo Bilíkovej chaty, Veľkého vodopádu, Rainerovej chaty a Obrovského vodopádu. Plánovali sme pokračovať na Téryho chatu, ale kvôli nedostatku času sme to nestihli. Vrátili sme sa na Hrebienok a odtiaľ sme cestovali spiatočnou cestou domov. Plný zážitkov a poriadne unavení sme prišli večer domov. Ďakujeme Mgr. Priesolovej, Mgr. Luptákovej a PaedDr. Lakoštíkovi za ich trpezlivosť a ochotu ísť s nami do prírody.
P.S: Medveďa sme nevideli, ale líšku, ktorá má rada wafle áno !
 • autor: Mgr. Mária Luptáková

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 16:52
 
Hodina dejepisu naživo PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jana Mešková   
Sobota, 29 Jún 2019 12:18

Dňa 11. júna 2019 (v utorok) sa naši žiaci základnej školy, gymnázia, a deti materskej školy v telocvični Cirkevnej spojenej školy zúčastnili netradičnej „Hodiny dejepisu naživo“. Člen skupiny historického šermu Bojník, pán Kamil Fojtík a jeho asistentka Dominika žiakom predstavili 45 minút výchovno-vzdelávacieho programu „Obdobie renesancie“. Hodina bola založená na zásadách zážitkového vzdelávania, vyzdvihovala emocionalitu a skúsenostné poznávanie. Žiaci sa aktívne zapájali a preukazovali už naučené alebo získané vedomosti. Pán Fojtík zaujímavo rozprával o dielach známeho talianskeho renesančného umelca Leonarda da Vinciho. Žiaci mali možnosť vidieť a spoznať repliky obrazov Mona Líza, Dáma s hranostajom a mnoho ďalších známych diel. Veľká vďaka.

 • autor: Mgr. Jana Mešková

Posledná úprava Sobota, 29 Jún 2019 12:22
 
Pečatenie šlabikára PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Gabriela Strapcová a Mgr.Janka Lastičová   
Štvrtok, 27 Jún 2019 16:32

Pomaly sa blíži koniec školského roka a my prváci sme zvládli všetky písmená abecedy. Aby sme postúpili do ďalšieho ročníka, museli sme dokázať prečítať text v knižnici. Pani knihovníčka nám každému vybrala hádanku, ktorú sme prečítali a aj vyriešili. Všetci prváci sme to zvládli, takže sme spoločne mohli zapečatiť Šlabikár. Ten už potrebovať nebudeme, keďže si už budeme požičiavať knihy. Veľmi sa tešíme, čo nové sa z kníh dozvieme.
 • autor: PaedDr. Gabriela Strapcová a Mgr.Janka Lastičová

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 16:34
 
Deň matiek 2019 v MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal text O. Jurigová, foto M. Orošová   
Streda, 15 Máj 2019 00:00

Tento rok to bolo priam symbolické – v stredu 15. 5. 2019 sme oslávili besiedkou pre mamičky pri príležitosti ich sviatku - Dňa matiek, aj MEDZINÁRODNÝ DEŇ RODINY.
Okrem vďaky, ktorú im v programe sebe vlastným spôsobom (básničkami, pesničkami a tančekmi) prejavili ich deti, si aj mamičky samé pripomenuli veľkosť a dôležitosť svojho poslania. Veď ony najlepšie vedia, že byť matkou nie je len krása a romantika, že je to denno-denná námaha a veľa odriekania, ktoré si však vďaka láske k svojim deťom, chvála Bohu, často ani neuvedomujú...
Veď mama je taká samozrejmá, neviditeľná,
všadeprítomná a zdanlivo nevyčerpateľná... ako...VZDUCH.
Až vtedy zistíme, aká je pre náš život dôležitá, keď jej niet.

Preto sa snažíme učiť deti už od malička vnímať citlivo aj „veci neviditeľné“...
... a nezabudli sme ani na Matku nás všetkých, Pannu Máriu. Poďakovali sme sa jej za ochranu našou obľúbenou prosebnou piesňou „Zhliadni na nás, Matka naša...“
a kyticami orgovánov, ktoré sme zaniesli do školskej kaplnky.

 • autor: M. Orošová

Posledná úprava Sobota, 29 Jún 2019 10:14
 
Výlet na Bojnickom zámku PDF Tlačiť E-mail
Napísal Sabína Emma Flajsová, 4. A   
Štvrtok, 27 Jún 2019 15:22

 

My, žiaci 4. A a 4. B triedy sme boli 19. 6. 2019 na koncoročnom výlete v Bojniciach na zámku. Tentokrát sme nespoznávali históriu, len sme sa jej nadýchli v starých múroch hradu. Hradom nás totižto sprevádzala muzikálová rozprávka Čarodejník z krajiny Oz. Mali sme krásny zážitok. Herci boli úžasní, zaujali nás, zasmiali sme sa i zapojili do deja. Po predstavení sme sa rozbehli do stánkov a kúpili sme si aj zmrzlinu. Výlet sme si užili!
 • autor: Mgr. K. Flajsová

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 15:26
 
Rozlúčka predškolákov PDF Tlačiť E-mail
Napísal text: O. Jurigová, foto: M. Orošová   
Štvrtok, 27 Jún 2019 15:44

 

Zvonček, symbolicky zatvárajúci škôlku pre našich predškolákov, tento rok zazvonil naposledy v stredu 19. 6. 2019. Tridsaťjeden vyparádených budúcich prvákov a prváčok sa predstavilo rodičom a hosťom v programe „Skúška škôlkára“. Ukázalo sa, že naši najstarší sú dobre pripravení na školu. Nejde iba o poznatky (farby, číslice, abeceda, angličtina atď.), ale najmä o odvahu predstúpiť pred obecenstvo, o silu hlasu, ba aj o schopnosť zavtipkovať a nebrať nadchádzajúci školský život až tak vážne...
Po programe a mini-diskotéke nasledovalo milé malé pohostenie:
- muffiny, za ktoré ďakujeme mamičkám-pekárkam Veronike Kramárovej a Márii Flajsovej;
- kvalitný pitný režim, zložený z minerálok a džúsov;
- tiež vynikajúce, osviežujúce hrozno a iné chrumkavé drobnosti a to všetko nielen pre deti, ale aj pre rodičov a hostí, ktoré zabezpečili ostatní aktívni a štedrí rodičia.
- Torta v tvare plného peračníka od OZ Spoločenstvo rodičov, ktoré funguje pri našej škole, bola naozaj výborná.
- Milé knihy pre budúcich čitateľov venovala naša škola
- Pani učiteľky Milotka a Paťka dostali z vďaky a na pamiatku od rodičov a detí maľované taniere, všetky ostatné p. učiteľky dostali tiež krásne orchidey, a môžu sa chystať na ďalší ročník nezbedníkov...
Nuž takto sme sa navzájom obdarovávali. Skrátka, ďalší deň, ktorý nám dal Pán!
Tak na záver už len zaželať pekné leto a v septembri rezký štart do novej školskej éry!
 • autor: O. Jurigová

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 15:47
 
Z denníka bronzových "dofákov" PDF Tlačiť E-mail
Napísal Simona Šeligová, kvinta (gymnázium)   
Nedeľa, 09 Jún 2019 00:00
Cvičná expedícia, 6. a 7. apríl 2019
V prvý aprílový víkend sme sa my, bronzoví dofáci, pobrali na našu cvičnú expedíciu. Začali sme ešte pred východom slnka na autobusovej stanici. Naša expedícia nebola ohrozená len kvôli zlému počasiu, ale aj pre neskoré príchody pani vedúcej a Diškiho. Na minútu všetko vyšlo a my sme už sedeli v autobuse s cieľom: Horný Harmanec. Pohľad na upršané počasie nebol ružový, napriek tomu sme odvážne vykročili na našu trasu. S ťažkými batohmi sme sa brodili v snehu až do nášho cieľa vo Veľkej Fatre. Po príchode na Kráľovu Studňu sme postavili stany na jedinom kúsku zelenej trávy obklopenej snehom a pustili sa do varenia. Spravili sme si cestoviny so syrovou omáčkou, ktoré boli veľmi šmakovné. Keď sa už schyľovala noc, všetci sme si sadli do jedného stanu a rozprávali sa. Občas sme počuli podozrivé zvuky pripomínajúce nebezpečné zvieratá. Neskôr sme sa rozdelili do oboch stanov na spánok a popriali sme si dobrú noc. V noci sme sa zobúdzali všetci naraz, pretože nám bola veľmi veľká kemra. Chceli sme si dať na seba úplne všetok odev, čo sa skrýval v našich batohoch, ale už sme ho mali na sebe. Neostávalo nič iné, len prečkať mrazivú noc. Po náročnej noci sme sa po východe slnka zobudili do chladného rána, urobili si raňajkovú ovsenú kašu a tým sa naša cvičná expedícia skončila. Pobalili sme všetky veci a po rannej hygiene sme sa pobrali naspäť domov.
Kvalifikačná expedícia, 8. - 9. jún 2019
V júni sa konala naša kvalifikačná expedícia, ktorá sa mala síce konať skôr (v máji), ale nepriaznivé počasie (vytrvalé snehové zrážky) nám to neumožnilo. Na Kubínskej sme sa stretli v rozumnom čase, ktorý sa "ránom" nedá nazvať. Poprosili sme uja vlekára, aby nám pustil lanovky, pretože sme sa museli dostať na vrchol Kubínskej hole. S menšími problémami sa nám to podarilo a naša expedišn sa už mohla začať. Na ceste sme zahliadli dlhú (asi 10 cm), ale o to nebezpečnejšiu vretenicu (zúrivá až no). Cesta na slnku bola síce vyčerpávajúca, ale stále lepšia ako na prvej expedícii. Počas prestávky, kým sme si vychutnávali naše desiaty, sme zrazu v diaľke zahliadli nášho hodnotiteľa pána učiteľa Ľuba. Porozprávali sme sa a pokračovali sme ďalej v našej ceste. Na Príslope nás už čakala ďaľšia vytúžená prestávka, kde sme mali stretnúť aj našu vedúcu. Vydýchli sme si, aby sme neskôr pokračovali ďalej do nášho cieľa. Trmockali sme sa strmými kopcami až nás po dlhom čase putovania privítalo naše táborisko. Na mieste činu sme si zložili veci a začali pripravovať famóznu večeru pozostávajúcu z chrumkavých cestovín. Po delikátnej večeri sme tvrdo zaspali v stanoch. Aspoň sme si to mysleli. V noci nás však zobudili tajomné zvuky lesa a ráno zase východ slnka. "Príjemne" vyspatí sme sa pobalili a vydali sa na cestu domov. Ale druhý deň expedície bol ešte náročnejší a navyše aj poprchávalo. Po náročnej turistike a šiestich hodinách putovania nás na vlakovej stanici v Podbieli čakala pani vedúca. Spoločne sme oslávili príchod do cieľa a celý účel našej expedície, vyzbierané odpadky z celej trasy, sme dali tam, kde patria - do koša.
Je fajn vedieť, že naše úsilie má aj iný zmysel, ako len pracovať na sebe. ;)
 • autor: Simona Šeligová
Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 15:40
 
Hviezdoslavov Kubín PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Gabriela Vrabcová   
Štvrtok, 27 Jún 2019 16:36

 

V stredu 19. 06. 2019 sa deti z ŠKD boli pozrieť na divadelné predstavenie Zuzanka Hraškovie, ktoré sa konalo na zahájení 65. ročníka Hviezdoslavovho Kubína. Touto známou baladou sme si pripomenuli dielo nášho najvýznamnejšieho rodáka Pavla Országha Hviezdoslava.
 • autor: Mgr. Gabvriela Vrabcová

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 16:40
 
Zapojili sme sa do čitateľského maratónu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Katarína Flajsová   
Štvrtok, 30 Máj 2019 00:00

Dňa 30. 5. 2019 sa žiaci našej školy - 4. B zapojili do celoslovenského čitateľského maratónu pod názvom Čítajme si 2019, ktorý sa každoročne koná v Oravskej knižnici, v snahe prekonať rekord čitateľov z roku 2017. Tento projekt chce zatraktívniť knihu v očiach detí, vznikol pred 12 rokmi a chce deťom a mladým ľuďom ukázať, že kniha má v ich živote veľký význam. Pomáha nám rozlišovať dobro a zlo a nachádzať a poznať pravé hodnoty. Ponúka nám rozvíjať našu tvorivosť, využiť možnosť relaxácie... . Žiaľ, rekord sme neprekonali, ale veľmi radi sme sa zúčastnili. Toho roku sa do maratónu zapojilo 32 425 detí.

 • autor: Mgr. Katarína Flajsová

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 16:30
 
MDD 2019 v MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal O.Jurigová   
Štvrtok, 27 Jún 2019 16:43

 

Tento rok sme zbytočne neriskovali a rovno sme sa rozhodli deťom ich Deň zorganizovať v piatok 31. 5. 2019 dnu, v škôlke. Priestoru máme dosť, pomoc sme si prizvali „z horných poschodí školy“, tak aký problém? Súťaže boli klasické, ale odmeny a občerstvenie mimoriadne: nemaškrtili sme sladkosti, ale mali sme kopy najrôznejšieho ovocia, každému podľa jeho chuti. Okrem skákania vo vreci, lovenia v ryži, prenášania vajíčok na lyžici či preťahovania lanom, sme mali aj superzábavné disciplíny ako „jazda na koňoch a poníkoch“ alebo naturálny „hurricane factory“, v čom nám výrazne pomohli prizvaní veľkí kamaráti - deviataci (mnohí z nich si prišli zároveň zaspomínať na svoju predškolskú mladosť)... Skrátka, super dopoludnie! Ďakujeme.
 • autor: O. Jurigová

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 16:46
 
Vyhodnotenie DSO v MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal text Janotíková H., foto Ferančíková P. (materská škola)   
Piatok, 07 Jún 2019 00:00

 

Témou posledného „tohtoškolskoročného“ kola celoročnej motivačnej aktivity „Nechajte maličkých prísť ku mne“ , ktoré prebiehalo v mesiacoch apríl a máj 2019, bola Mária - Ježišova matka. Deti zbierali obrázky, ktoré dostávali po detských sv. omšiach. Boli na nich zobrazené situácie, v ktorých sa nachádzala Panna Mária od detstva až po zmŕtvychvstanie svojho a Božieho syna Ježiša. Deti si obrázky vyfarbovali a zopínali spolu, čím im na záver vznikla pekná maľovánka. Na vyhodnotení 7. 6. 2019 si ju s pani učiteľkou Janotíkovou spolu opäť prezreli a zopakovali, kde všade bola Panna Mária prítomná v živote Ježiša Krista. Veľa z toho už poznali, no dozvedeli sa aj niečo nové, napr. ako sa volali rodičia Panny Márie... Viete to? (Joachim a Anna). Samozrejme, na záver nechýbala pochvala, pekná odmena a povzbudenie, s prianím krásneho leta v Božej prítomnosti.
 • autor: P. Ferančíková

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 15:54
 
Športový deň v ŠKD PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Lenka Suroviaková   
Pondelok, 24 Jún 2019 00:00

 

Dňa 24. 6. 2019 sme v ŠKD mali športový deň. Deti si podľa vlastného uváženia vytvorili 3 rovnopočetné družstvá a hor sa do súťaženia. Čakali ich preskoky cez švihadlo, triafanie loptičkami na cieľ, už asi tradičné a najzábavnejšie skákanie vo vreci. Snáď najťažšou disciplínou bolo nosenie bedmintonového košíka na lyžici. V altánku sa deti zahrali na Popolušky. Bola to posledná úloha, pri ktorej mali triediť cukríky podľa farby a bola to zároveň aj ich sladká odmena.
 • autor: Mgr. Lenka Suroviaková

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 15:12
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 2 z 174
Sobota, 24. August 2019

Dnes má meniny
Bartolomej
Zajtra má meniny
Ľudovít

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva