Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Novinky

Rok 2019
27. rokov od vzniku školy

Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
Rozlúčka predškolákov PDF Tlačiť E-mail
Napísal text: O. Jurigová, foto: M. Orošová   
Štvrtok, 27 Jún 2019 15:44

 

Zvonček, symbolicky zatvárajúci škôlku pre našich predškolákov, tento rok zazvonil naposledy v stredu 19. 6. 2019. Tridsaťjeden vyparádených budúcich prvákov a prváčok sa predstavilo rodičom a hosťom v programe „Skúška škôlkára“. Ukázalo sa, že naši najstarší sú dobre pripravení na školu. Nejde iba o poznatky (farby, číslice, abeceda, angličtina atď.), ale najmä o odvahu predstúpiť pred obecenstvo, o silu hlasu, ba aj o schopnosť zavtipkovať a nebrať nadchádzajúci školský život až tak vážne...
Po programe a mini-diskotéke nasledovalo milé malé pohostenie:
- muffiny, za ktoré ďakujeme mamičkám-pekárkam Veronike Kramárovej a Márii Flajsovej;
- kvalitný pitný režim, zložený z minerálok a džúsov;
- tiež vynikajúce, osviežujúce hrozno a iné chrumkavé drobnosti a to všetko nielen pre deti, ale aj pre rodičov a hostí, ktoré zabezpečili ostatní aktívni a štedrí rodičia.
- Torta v tvare plného peračníka od OZ Spoločenstvo rodičov, ktoré funguje pri našej škole, bola naozaj výborná.
- Milé knihy pre budúcich čitateľov venovala naša škola
- Pani učiteľky Milotka a Paťka dostali z vďaky a na pamiatku od rodičov a detí maľované taniere, všetky ostatné p. učiteľky dostali tiež krásne orchidey, a môžu sa chystať na ďalší ročník nezbedníkov...
Nuž takto sme sa navzájom obdarovávali. Skrátka, ďalší deň, ktorý nám dal Pán!
Tak na záver už len zaželať pekné leto a v septembri rezký štart do novej školskej éry!
 • autor: O. Jurigová

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 15:47
 
Športový deň v ŠKD PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Lenka Suroviaková   
Pondelok, 24 Jún 2019 00:00

 

Dňa 24. 6. 2019 sme v ŠKD mali športový deň. Deti si podľa vlastného uváženia vytvorili 3 rovnopočetné družstvá a hor sa do súťaženia. Čakali ich preskoky cez švihadlo, triafanie loptičkami na cieľ, už asi tradičné a najzábavnejšie skákanie vo vreci. Snáď najťažšou disciplínou bolo nosenie bedmintonového košíka na lyžici. V altánku sa deti zahrali na Popolušky. Bola to posledná úloha, pri ktorej mali triediť cukríky podľa farby a bola to zároveň aj ich sladká odmena.
 • autor: Mgr. Lenka Suroviaková

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 15:12
 
Príbehy ľudí 2. svetovej vojny. PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. R. Železňáková   
Štvrtok, 27 Jún 2019 15:02

Pre človeka dnešnej doby je veľmi ťažké, ba priam nepredstaviteľné predstaviť si hrôzy, ktoré museli prežiť ľudia počas 2. svetovej vojny. Najlepšie nám o tom povedia príbehy ľudí, ktorí nám dovolili nazrieť do svojich bolestných spomienok opísaných v rôznych rozhovoroch a memoároch. Jedným z nich je aj dielo Denník Anny Frankovej a Mengeleho dievča. Tieto diela sme si počas roka spoločne čítali aj v rámci prípravy na exkurziu do Osvienčimu. Prostredníctvom života Violy Stern Fischerovej a Anny Frankovej sme spoznali nielen krutosť, ale aj silu ľudského odhodlania a nádeje. Na záver školského roka sme si o ich životných osudoch pripravili a odprezentovali aj skupinové projekty. Projekty si môžete pozrieť na dolnej chodbe.
 • autor: PaedDr. Renáta Železňáková

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 15:05
 
DISKRIMINUJEŠ? NIE!!! PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. R. Železňáková   
Pondelok, 24 Jún 2019 00:00

24. 6. 2019 si študenti VI. G.  z nášho gymnázia pripravili pre ostatných študentov, ako aj pre žiakov základnej školy akciu pod názvom Diskriminuješ? NIE! Myslíme si, že táto téma je v súčasnej dobe veľmi aktuálna, pretože s rôznymi prejavmi netolerantného správania sa môže stretnúť každý a je na nás, celej spoločnosti, ako sa k tomuto problému postavíme. Na hodinách dejepisu sme počas niekoľkých hodín zorganizovali a pripravili celý priebeh akcie. Žiaci 5. až 9. ročníka ZŠ a primy až kvarty GYM absolvovali teoretickú časť o diskriminácii, jej histórii a prejavoch, ako aj možnostiach boja proti nej. Nechýbal ani súťažný kvíz. V druhej časti žiaci hrali nórsky šach, hľadali krajiny na mape sveta, priraďovali pozdravy v rôznych jazykoch, kreslili svoje predstavy tolerantného správania, písali, aké pocity prináša pre človeka tolerancia/netolerancia a ochutnávali jedlá z rôznych kútov sveta. Musíme zhodnotiť, že naši sextania sa svojich úloh zhostili veľmi dobre, za čo im patrí veľká vďaka. Oficiálne vyhodnotenie akcie prebehne v stredu.

 • autor: PaedDr. Renáta Železňáková

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 14:45
 
Simsala v MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal A. Lubeková   
Štvrtok, 27 Jún 2019 14:06

Tak ako každý rok aj tento k nám do MŠ zavítala Simsalala. Deti sa na ňu veľmi tešili spoločne si zaspievali pesničky o povolaniach (pekárovi, kuchárke a p. učiteľke). Porozprávali sa o rôznych povolaniach o predmetoch, ktoré používajú. Naše deti boli veľmi šikovné, čo sa dokázalo aj v počte všetkých uhádnutých hádaniek, ktoré od Simsali dostali. Nakoniec sa spoločne ponaťahovali a poskákali. To, že so Simsalou boli spokojní dokazoval ich úsmev na tvárach.

 • autor: P. Ferančíková

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 14:11
 
Návšteva z BA PDF Tlačiť E-mail
Napísal Ján Fedor - sekunda, gymnázium   
Štvrtok, 27 Jún 2019 13:47

 

Dňa 5. 6. 2019 prišli do našej školy žiaci z družobnej školy z Bratislavy (https://vdp.sk). Mali sme chvíľu voľna a o 13:45 sme išli na vlak. Vlakom sme sa odviezli do Oravského Podzámku. po príchode nás čakala prehliadka hradu. Po úvodních bránach a nádvoriach sme sa dostali do kuchyňe spodného hradu alebo aj do kaplnky Svätého Michala. Najprv sme no po začiatku prehliadky sme ich počkali. V strednom hrade sme videli studňu lásky a aj rytiersku miestnosť. Navštívili sme aj spálňu Juraja Thurza a Alžbety Coborovej. V najvyššej časti hradu bolo archeologické múzeum. Keď sme sa vrátili dolu sprievokyňa nám povedala že sme prešli 660 schodov. Po prehliadke hradu sme mali pol hodinu rozchod. Asi všetci si kúpili zmrzlinu. po strete sme išli na vlakovú stanicu a oravkou sme sa vrátili naspäť do Kubína. Rozlúčili sme sa z Bratislavčanmi a išli sme domov. Počas pobytu sme ešte ukázali spolužiakom krásy našich hôr a popasovali sa v priateľských zápasoch a hrách.
 • autor: Mgr. A. Laštíková

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 13:51
 
VÝHRA - PO STOPÁCH HVIEZDOSLAVA PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Z. Priesolová   
Utorok, 25 Jún 2019 00:00

Veľká výzva! Po stopách Hviezdoslava – túto súťaž vyhrali šikovní chalani z II.G: Matej Lastič, Jozef Strapec a Dávid Nemček. Vďaka nim si víťaznú výhru užili žiaci II.G ale i I.G triedy. V utorok 25. 6. 2019 nás očakával autobus a milá pani z Oravského kultúrneho strediska, ktorá nás celým dňom sprevádzala. Navštívili sme Hviezdoslavovu hájovňu pod Babou horou v Oravskej Polhore, vyskúšali sme účinky prameňa na Slanej vode, dozvedeli sme sa zaujímavosti o gajdošstve a našu cestu sme ukončili na Hviezdoslavovom námestí v Námestove, kde sme sa po horúcom dni osviežili zmrzlinou. Ďakujeme víťazom i Oravskému kultúrnemu stredisku za organizáciu a tešíme sa na ďalší ročník.

 • autor: Mgr. Z. Priesolová


Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 13:08
 
Z denníka bronzových "dofákov" PDF Tlačiť E-mail
Napísal Simona Šeligová, kvinta (gymnázium)   
Nedeľa, 09 Jún 2019 00:00
Cvičná expedícia, 6. a 7. apríl 2019
V prvý aprílový víkend sme sa my, bronzoví dofáci, pobrali na našu cvičnú expedíciu. Začali sme ešte pred východom slnka na autobusovej stanici. Naša expedícia nebola ohrozená len kvôli zlému počasiu, ale aj pre neskoré príchody pani vedúcej a Diškiho. Na minútu všetko vyšlo a my sme už sedeli v autobuse s cieľom: Horný Harmanec. Pohľad na upršané počasie nebol ružový, napriek tomu sme odvážne vykročili na našu trasu. S ťažkými batohmi sme sa brodili v snehu až do nášho cieľa vo Veľkej Fatre. Po príchode na Kráľovu Studňu sme postavili stany na jedinom kúsku zelenej trávy obklopenej snehom a pustili sa do varenia. Spravili sme si cestoviny so syrovou omáčkou, ktoré boli veľmi šmakovné. Keď sa už schyľovala noc, všetci sme si sadli do jedného stanu a rozprávali sa. Občas sme počuli podozrivé zvuky pripomínajúce nebezpečné zvieratá. Neskôr sme sa rozdelili do oboch stanov na spánok a popriali sme si dobrú noc. V noci sme sa zobúdzali všetci naraz, pretože nám bola veľmi veľká kemra. Chceli sme si dať na seba úplne všetok odev, čo sa skrýval v našich batohoch, ale už sme ho mali na sebe. Neostávalo nič iné, len prečkať mrazivú noc. Po náročnej noci sme sa po východe slnka zobudili do chladného rána, urobili si raňajkovú ovsenú kašu a tým sa naša cvičná expedícia skončila. Pobalili sme všetky veci a po rannej hygiene sme sa pobrali naspäť domov.
Kvalifikačná expedícia, 8. - 9. jún 2019
V júni sa konala naša kvalifikačná expedícia, ktorá sa mala síce konať skôr (v máji), ale nepriaznivé počasie (vytrvalé snehové zrážky) nám to neumožnilo. Na Kubínskej sme sa stretli v rozumnom čase, ktorý sa "ránom" nedá nazvať. Poprosili sme uja vlekára, aby nám pustil lanovky, pretože sme sa museli dostať na vrchol Kubínskej hole. S menšími problémami sa nám to podarilo a naša expedišn sa už mohla začať. Na ceste sme zahliadli dlhú (asi 10 cm), ale o to nebezpečnejšiu vretenicu (zúrivá až no). Cesta na slnku bola síce vyčerpávajúca, ale stále lepšia ako na prvej expedícii. Počas prestávky, kým sme si vychutnávali naše desiaty, sme zrazu v diaľke zahliadli nášho hodnotiteľa pána učiteľa Ľuba. Porozprávali sme sa a pokračovali sme ďalej v našej ceste. Na Príslope nás už čakala ďaľšia vytúžená prestávka, kde sme mali stretnúť aj našu vedúcu. Vydýchli sme si, aby sme neskôr pokračovali ďalej do nášho cieľa. Trmockali sme sa strmými kopcami až nás po dlhom čase putovania privítalo naše táborisko. Na mieste činu sme si zložili veci a začali pripravovať famóznu večeru pozostávajúcu z chrumkavých cestovín. Po delikátnej večeri sme tvrdo zaspali v stanoch. Aspoň sme si to mysleli. V noci nás však zobudili tajomné zvuky lesa a ráno zase východ slnka. "Príjemne" vyspatí sme sa pobalili a vydali sa na cestu domov. Ale druhý deň expedície bol ešte náročnejší a navyše aj poprchávalo. Po náročnej turistike a šiestich hodinách putovania nás na vlakovej stanici v Podbieli čakala pani vedúca. Spoločne sme oslávili príchod do cieľa a celý účel našej expedície, vyzbierané odpadky z celej trasy, sme dali tam, kde patria - do koša.
Je fajn vedieť, že naše úsilie má aj iný zmysel, ako len pracovať na sebe. ;)
 • autor: Simona Šeligová
Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 15:40
 
Exkurzia do Osvienčimu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Noemi Mordelová   
Štvrtok, 20 Jún 2019 00:00

 

Dňa 20. 6. 2019 sa žiaci 9. A, IV. G a V. G zúčastnili exkurzie do Osvienčimu. Vyrazili sme ráno o 6 a vrátili sme sa okolo 5. Počas exkurzie nás sprevádzali milí sprievodcovia, ktorí nám porozprávali niečo viac o ťažkej minulosti našich predkov. Previedli nás po areáli, kde sme mohli vidieť, v akých krutých a neľudských podmienkach boli ľudia nútení žiť. Dozvedeli sme sa veľa nových vecí. Myslím si, že to bol pre väčšinu z nás silný zážitok a začneme si viac vážiť veci a slobodu ktoré máme.
 • autor: PaedDr. Renáta Železňáková

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 14:57
 
Exkurzia - Martin PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. R. Železňáková   
Štvrtok, 27 Jún 2019 14:22

 

Keď sa povie Martin, asi každý z nás si okamžite predstaví Maticu slovenskú, rôzne múzeá a Národný cintorín. Práve tam smerovali dňa 23. mája 2019 kroky študentov z III. G, IV. G, V.G a VI.G. nášho gymnázia. Po príchode do Martina sme sa rozdelili na dve skupinky a navštívili sme Maticu slovenskú, Dom Jozefa Cígera Hronského a Etnografické múzeum. V Matici nás dokonca pustili na preslávený balkón, na ktorom stál aj Tomáš Garrigue Masaryk, čo sa nám veľmi páčilo. Po krátkom rozchode nasledovala návšteva Národného cintorína, ale nie toho klasického, ale divadelného v Slovenskom komornom divadle v Martine. Predstavenie našich študentov uchvátilo, okamžite by boli ostali aj na druhú časť. Po predstavení sme si ešte urobili spoločné foto a potom, plní zážitkov sme sa vybrali domov.
 • autor: PaedDr. Renáta Železňáková

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 14:27
 
Detská sv. omša (MŠ) PDF Tlačiť E-mail
Napísal O. Jurigová   
Štvrtok, 13 Jún 2019 00:00

 

Tento rok sme opäť prijali ponuku od sestier saleziánok poslúžiť 13. 6. 2019 spevom na detskej svätej omši v kostole Povýšenia sv. kríža na Brezovci. Tentokrát to celé bolo výrazne v réžii rodičov. Nám neznáme piesne vybrala a s nami trpezlivo nacvičovala mamička Mária Bartošová, ktorá ich aj energicky oddirigovala. Hudobne nás sprevádzali mamička Janka Strežová, ocko Andy Kuhejda a budúci rodič (?) Juraj Škvarka. Do perfektnej kázne zapojil kaplán Filip aj našich najmenších. Nedali sa veru zahanbiť, úlohy zvládli primerane času, ktorý im bol dopriaty... a o ten vlastne v položenej otázke pána kaplána šlo... Naďalej si môžeme pospevovať: „Milosť už prší, už prší, už prší...“ Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhali. A ak chcete byť aj vy ostatní súčasťou nášho veľkého kolektívu maličkých, môžete sa ešte pridať k nám! V septembri začíname opäť...
 • autor: Ferančíková P.

 

Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 14:01
 
PRÍPRAVA NA ÚČELOVÉ CVIČENIE PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Z. Priesolová   
Pondelok, 24 Jún 2019 00:00

V pondelok 24. 6. 2019 bolo v rámci prípravy na účelové cvičenie stanovište zamerané na civilnú ochranu. Žiaci zistili, že správne použiť dýchaciu masku nie je také jednoduché. Taktiež sa naučili rozoznávať varovné signály a vyskúšali si zbaliť svoju evakuačnú batožinu. A keďže v podobných situáciách musíme myslieť nielen na seba, ale na všetkých okolo, žiaci na konci absolvovali aktivitu zameranú na spoluprácu. Pani učiteľka Priesolová ďakuje žiakom za aktívnu účasť.

 • autor: Mgr. Z. Priesolová


Posledná úprava Štvrtok, 27 Jún 2019 13:14
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 10 z 181

Nepremeškajte!
ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

Sobota, 14. December 2019

Dnes má meniny
Branislava
Zajtra má meniny
Ivica

Erasmus 2014-2017

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 
„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

booked.net

Internetové odkazy

Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva