Hlavné menu

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
MDD v MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Otília Jurigová   
Piatok, 01 Jún 2018 00:00

1. jún 2018, ráno ako maľované, deň stvorený na radosť detí! Pani učiteľky krásne vyzdobili školský dvor vlajkami, balónikmi a stužkami, deviataci pripravili všetko potrebné na súťaže, hudba vyhráva, môžeme začať: deti si založili na krk slniečkové medaily na zber pečiatkových odmien, šiltovky na hlavičky, nástup podľa tried... pozóór... štart! Súťažné stanovištia boli ihneď plné, veľkí kamaráti a kamarátky mali plné ruky práce pri stavaní plechovkových pyramíd na hod do diaľky-cieľa, navliekaní detí do skákacích vriec, či usádzaní neposedných vajíčok na lyžice... Pre nesúťaživcov bola pripravená mäkká prekážková dráha, pre spevákov super karaoke-pódium a pre smädných neobmedzený čaj-bar. Ale keď deti zbadali dron nad hlavou prichádzajúceho kaplána Filipa s ovládačom v rukách, zanechali zábavky, a ako roj včiel, mávajúc rukami-krídelkami, synchrónne meniac smer pohybu podľa lietajúceho čuda, behali s výskotom po dvore. To bola paráda! Pred obedom už džavot tíchol, deti boli vyšantené, ale ešte vládali pomôcť urobiť na svojom školskom dvore poriadok a vyslúžili si aj sladkú odmenu. V ten deň spali popoludní všetci „ako v oleji“...

Krátky videozáznam je od 11:35 na videu Miniolympiáda https://youtu.be/MBpKMDx498A?t=11m34s

 • autor: MŠ

Posledná úprava Nedeľa, 10 Jún 2018 17:49
 
Miniolympiáda PDF Tlačiť E-mail
Napísal Pani učiteľky 1. stupňa.   
Nedeľa, 10 Jún 2018 17:21

1. 6. 2018. Býva už tradíciou, že jún sa nesie v športovom duchu.  Miniolympiádu zahájili nesením olympijského ohňa a prísahou športovcov a rozhodcov. Žiaci prvého stupňa súťažili v rôznych disciplínach miniolympiády. Zmerali si sily v skoku a hode do diaľky, v šprinte a vytrvalostnom behu. Zo športových výkonov sa tešíme a víťazom blahoželáme.
Ďakujeme deviatakom za pomoc!

 • autor: pani učiteľky 1. stupňa

video: M. Mahút, UFO: p. kaplán Filip, strih: LM

Posledná úprava Nedeľa, 10 Jún 2018 17:28
 
Škola v prírode deň 4. PDF Tlačiť E-mail
Napísal KAMAGA   
Piatok, 08 Jún 2018 13:15

Zobudili sme sa na poplach. STOP. Bol falošný. STOP. Ponaťahovali sme si kosti. STOP. Našli sme kľúč. STOP. Postavili sme lietadlo, ktorým zajtra letíme. STOP. Našli sme prameň živej vody. STOP. Okúsili sme silu zeme, pevnosť skál, radosť kvetov a dych vetra. STOP. Záchranný čln doplával. STOP. Bol v ňom pán kaplán Filip. STOP. Pookriali sme na duchu. STOP. Zachránil nás lanom a potešil darom. STOP. Ďakujeme. STOP. Ešte nás čaká preskúmanie podzemia. STOP. Chystajte sprchu. STOP.

 • autor: KAMAGA

Posledná úprava Piatok, 08 Jún 2018 13:18
 
Škola v prírode deň 2. PDF Tlačiť E-mail
Napísal KAMAGA   
Štvrtok, 07 Jún 2018 00:00

Včera nám zlyhali poštové holuby. STOP. Pozdravujeme vás. STOP. Pán Boh nás chráni. STOP. Našli sme potravu. STOP. Máme jej dostatok. STOP. Vietor nám veje vo vlasoch. STOP. Radosť nás ženie vpred. STOP. Naše kmene nažívajú v mieri. STOP. Udržujeme oheň súdržnosti. STOP. Myslíme na vás. STOP. Čakajte správu vo fľaši. STOP. Náčelník KAMAGA. STOP.

 • autor: KAMAGA

Posledná úprava Piatok, 08 Jún 2018 12:49
 
NOC V ŠKD PDF Tlačiť E-mail
Napísal Dušana Szalak   
Streda, 06 Jún 2018 08:22

Deň detí 1. 6. 2018 sa niesol tentoraz na našej škole nielen v duchu športových aktivít, ale bol predsa len výnimočný aj niečím iným. Najmä pre druhákov. Ako je už niekoľkoročným zvykom, práve oni si musia ku koncu ukončenia druhého ročníka prejsť poriadnou skúškou odvahy a statočnosti. Okrem toho, že sa podujmú prežiť s pani učiteľkami a pani vychovávateľkami noc v školskom klube, ešte musia zdolať po zotmení prechod nočnou školou plnou nástrah a nečakaných prekvapení. Mali sme pre nich pripravený naozaj veselý program. Celé podujatie sme odštartovali vytvorením spoločného „bydla“na chodbe prvého stupňa, potom sme sa presunuli na ihrisko, kde sa oni, ale aj pani vychovávateľky poriadne vyzvŕtali vo vybíjanej, spoločne sme si pochutnali na večeri v altánku, potom nasledovala diskotéka s prekvapením, ktorým bola po prvýkrát v histórii noci v ŠKD účasť pána kaplána. Najdôležitejšou časťou podujatia bol samozrejme samotný prechod nočnou školou a následné pasovanie všetkých za statočnosť a odvahu. V tejto časti nám pomohli dobrovoľníci z radov študentov, deťom odovzdali diplomy a sladké medaily. Hoci mnohým zaihrala aj slzička na krajíčku, všetci to nakoniec statočne zvládli a pobrali sa na zaslúžený odpočinok. Ráno sa síce podaktorí chvastali, ako celú noc nespali a iba to predstierali, predsa len pravda bola iná, spali tvrdo ako polená a podaktorí pri tom aj „pílili drevo“. Šťastné maminy si ich na druhý deň ráno vyzdvihli celých a zdravých a naše deti sa dozvedeli, že ducha našej školy vlastne tvoríme my všetci, tým že sa v nej učíme, tvoríme a tým jej dávame význam a dušu.

 • autor: SKD

Posledná úprava Streda, 06 Jún 2018 08:27
 
Výlet na Rozprávkový hrad PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Diešková Eva   
Pondelok, 04 Jún 2018 20:25

Dňa 30. 5. 2018 sa prváci vybrali spolu s triednymi učiteľkami a vychovávateľkou na Oravský hrad, aby prežili atmosféru hradu v rozprávke. V miestnostiach hradu sa mohli preniesť do rozprávok: Čin-Čin, Červená Čiapočka, Cisárové nové šaty, Popoluška a Snehulienka a sedem trpaslíkov. Prvákom sa veľmi páčilo na hrade, kúpili si aj spomienkové predmety a niektorí cestovali 1. krát vlakom. Všetci sme sa v zdraví vrátili a odniesli sme si množstvo zážitkov.

 • autor: Mgr. E. Diešková

Posledná úprava Pondelok, 04 Jún 2018 20:30
 
Moja mama PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Diešková Eva   
Nedeľa, 03 Jún 2018 17:50

Každoročne v máji slávime Deň matiek. Žiaci na 1. stupni si tento milý sviatok pripomínajú aj výtvarnou súťažou Moja mama, kde na hodinách výtvarnej výchovy kreslia, alebo maľujú svoje maminky. Nebolo tomu inak ani tento rok. Ich maľby boli plné lásky a bolo ťažké vybrať víťazov. Nakoniec však vyhodnotenie dopadlo nasledovne:
1.ročník
1.Júlia Paľovčíkova 1.B
2.Nikolka Strežová 1.A

3.Saška Kurčinová 1.B

2.ročník
1.Dominika Kapinová 2.A
2.Lucka Páleníková 2.A
3.Patrik Gombala 2.B

3.ročník
1.Nikolka Beretsová 3.B
2.Timka Baňasová 3.A
3.Viktória Palugová 3.A

4.ročník
1.Timka Mordelová 4.A
2.Noemi Urbaníková 4.A
3.Sofia Strežová 4.A

 • autor: Mgr. E. Diešková

Posledná úprava Nedeľa, 03 Jún 2018 17:52
 
PÚŤ PRVOPRIJÍMAJÚCICH - KLIN PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Filip Orlovský, Mgr. Katarína Flajsová, Mgr. Marcela Machajová   
Pondelok, 28 Máj 2018 00:00

Krásny slnečný deň, 28. 5. 2018, sme tretiaci, pán kaplán Filip a triedne pani učiteľky vyrazili na púť do Klina. Išli sme autobusom. Cestou sme sa zastavili na sv. omši v Krivej, kde väčšina chlapcov miništrovala a ostatní sa zapojili do zboru, či do liturgických čítaní. Vytvorili sme spoločenstvo dvoch tried, ktoré chceli spolu zdieľať príjemné zážitky. Po sv. omši nám miestny pán farár PaedDr. Rudolf Schuster porozprával zaujímavosti o sestre Zdenke. Vonku sme sa nadesiatovali a pokračovali sme v našom putovaní. Všetci sme nadšení „pokorili horu“ a zhliadli nádherný výhľad z kopca, na ktorom  je socha Pána Ježiša, ktorý nám už zďaleka otváral náruč. Hore sme si znova zapiknikovali, zahrali sa hry, pofotili a pomodlili sa a plnou parou sme trielili k autobusu. Domov sme sa vrátili v poriadku a spokojní. Veríme, že radosť z prvého svätého prijímania, ktorá deťom hrala v očiach, ich bude sprevádzať počas celého ich života.

 • autor: Mgr. Filip Orlovský, Mgr. Katarína Flajsová, Mgr.

Posledná úprava Nedeľa, 10 Jún 2018 17:06
 
Škola v prírode deň 3. PDF Tlačiť E-mail
Napísal KAMAGA   
Piatok, 08 Jún 2018 12:50

Dnes pršalo. STOP. Na radosti nám to neubralo. STOP. Spoznali sme živočíchov. STOP. Uplietli sme si náramky. STOP. Vystopovali sme poklad. STOP. Nevieme sa vás dočkať. STOP. Ak pošta nezlyhá, zajtra sa ozveme. STOP. Pošlite záchranný čln. STOP.

 • autor: KAMAGA

Posledná úprava Piatok, 08 Jún 2018 13:15
 
Zdravotnícka súťaž PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. Gabriela Strapcová   
Piatok, 01 Jún 2018 00:00

Dna 1. 6. 2018 sme vyhodnotili celoročnú snahu žiakov o poriadok v triedach. Mladí zdravotníci z prvého stupňa dohliadali na čistotu tried a vybrali najsnaživejšiu triedu, ktorou tento rok bola 3.A trieda, ocenené však boli všetky deti. Blahoželáme.

 • autor: CSŠ

Posledná úprava Nedeľa, 10 Jún 2018 17:10
 
Duchovné cvičenia 3.G a 8.A PDF Tlačiť E-mail
Napísal Škvarková Klára/Matušáková Alexandra/Jackulíková Andrea   
Utorok, 05 Jún 2018 00:00

Na duchovnom dobre je, každý sa tu zasmeje.
Jedlo je tu vyborné, počasie je nádherné.
Výborne sa bavíme, všetkých vôkol zdravíme.
Program nám kňaz vymýšľa, je to samá zábava.
Dobre sa tu o nás starajú, aj teplé obedy nám dávajú.
Obedy tu varia dobre, o dupľu vždy každý žobre.
Všetci Vás tu zdravíme, pekný čas Vám prajeme.

 • autor: Mgr. Lucia Šurinová


Text: Dievčatá z tercie - Škvarková Klára/Matušáková Alexandra/Jackulíková Andrea

Posledná úprava Streda, 06 Jún 2018 08:03
 
Škola v prírode deň 1. PDF Tlačiť E-mail
Napísal KAMAGA   
Pondelok, 04 Jún 2018 00:00

Hlásime sa z pustého ostrova "Borová Sihoť". STOP. Dnes, 4. 6. 2018, sme stroskotali. STOP. Sú tu kmene, ktoré sa nás ujali. STOP. Ak chceme prežiť v bezpečí, musíme prijať pravidlá a splniť úlohy. STOP. Ochutnali sme jedlá domorodých kmeňov. STOP. Ozveme sa zajtra. STOP. Náčelník KAMAGA. STOP.

 • autor: KAMAGA

Posledná úprava Pondelok, 04 Jún 2018 20:05
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 10 z 158

Streda, 19. December 2018

Dnes má meniny
Judita
Zajtra má meniny
Dagmara

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva