Domov

Hlavné menu

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
„Z našej záhradky“ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Katarína Flajsová   
Štvrtok, 13 September 2018 00:00

Žiaci prvého stupňa – z 3.B, 4. A a 4. B triedy sa zapojili do akcie „Z našej záhradky“ – ktorá sa konala 12. – 13. 9. 2018. Pozbierali a predviedli úrodu zo školskej záhradky  a zorganizovali ochutnávku ovocia a zeleniny pre našu školu. Všetkým nám spestrili tieto dva dni a my sme sa s chuťou ponúkli zo zeleninových tanierov a ovocných mís. Popritom nezaháľali a rýľovali školskú záhradu.

  • autor: Mgr. Katarína Flajsová

Posledná úprava Streda, 03 Október 2018 20:26
 
Oznam PDF Tlačiť E-mail
Napísal riaditeľ školy   
Utorok, 02 Október 2018 15:20

Dňa 16. 10. 2018 (v utorok) o 16:00 sa bude konať v Cirkevnej spojenej škole v D. Kubíne plenárne rodičovské združenie. Po jeho skončení sa budú konať triedne rodičovské združenia.

 
Putovali sme na Považie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alexandra Povalová, sekunda   
Štvrtok, 27 September 2018 00:00

 

Vo štvrtok 27. 9. 2018 sme sa triedy 5.A , 5.B a dievčatá zo ll.G a 7.A zúčastnili púte na Skalku pri Trenčíne. Začali sme prehliadkou zrúcaniny kláštora, kde nám pani sprievodkyňa porozprávala veľa zaujímavých informácii. Pôsobili v ňom pustovníci, sv. Andrej-Svorad a Benedikt. K Benediktovi sa viaže aj legenda, že ho zbojníci zabili
a hodili do Váhu. Jeho telo sa našlo neporušené po roku potom, čo nad jeho telom krúžila orlica. Na tomto mieste dnes stojí kostolík, v ktorom vždy v júli bývajú púte. Aj my sme v ňom mali sv. omšu. Sv. Andrej žil prísnym životom a v pôste počas 40 dní zjedol iba 40 orechov a nosil kajúcu reťaz okolo pása. Prezreli sme si jaskyňu, kde žili pustovníci i časti bývalého kláštora. Za zorganizovanie tejto púte veľmi pekne ďakujeme pani učiteľke Viere Antalíkovej.
  • autor: CSŠ

 

Posledná úprava Nedeľa, 30 September 2018 07:06
 
Svätenie úrody PDF Tlačiť E-mail
Napísal Otília Jurigová   
Nedeľa, 23 September 2018 12:11

utorok  25.septembra  2018

o 9:15 príde do MŠ školský kaplán Filip Orlovský posvätiť úrodu.
Prosíme deti a rodičov, aby priniesli po jednom kuse  rôzneho ovocia alebo zeleniny, ktoré potom aj ochutnáme, alebo celé zjeme...:-)

Ďakujeme.

 

 
Cezpoľný beh okresné kolo. PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. J. Lonský   
Streda, 19 September 2018 09:11
V stredu 12. septembra 2018 usporiadalo Mesto Dolný Kubín v športovom centre na Kuzmínove okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov ZŠ a študentov SŠ. Za účasti rekordného počtu pretekárov si veľmi dobre počínali aj naši pretekári.
Výsledky: študenti - družstvo 1. miesto, jednotlivci - 1.miesto Samuel Machaj, 2.miesto Matej Badáň, 3.miesto Rasťo Škvarka, 4.miesto Samuel Šoch. Žiaci - družstvo "A" 3.miesto, družstvo "B" 9.miesto, jednotlivci - 5.miesto Martin Hajdúch, 7.miesto Matej Kramár, 8.miesto Marek Janiga, 20.miesto Lukáš Farkaš, 23.miesto Kristián Slamka. Žiačky - družstvo "A" 3.miesto, družstvo "B" 8.miesto, jednotlivci - 8.miesto Martina Fecková, 10.miesto Tatiana Machajová , 15.miesto Barbora Smoleňová , 16.miesto Nina Lehotská , 22.miesto Simona Fecková, 24.miesto Lucia Kapinová.

Ďakujeme za výborné výsledky a reprezentáciu školy!
Posledná úprava Streda, 19 September 2018 09:15
 
Cirkevná spojená škola ponúka DofE PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Martin Mydliar   
Piatok, 14 September 2018 11:27

Čo je program DofE?

Program Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) sa realizuje v 140 krajinách sveta a ročne ho absolvuje viac ako 1,3 milióna mladých ľudí, vďaka čomu DofE uznávajú špičkové svetové univerzity a takisto najväčší svetoví zamestnávatelia pri prijímacích pohovoroch. Hlavným dôvodom je, že tieto inštitúcie hľadajú v mladých ľuďoch predovšetkým rozvinuté charakterové vlastnosti ako napr. samostatnosť, vytrvalosť, cieľavedomosť a schopnosť prevziať za seba zodpovednosť, ktoré DofE priamo rozvíja.

Mladý človek si sám stanovuje ciele, ktoré musí po dobu realizácie programu (6 – 18 mesiacov) napĺňať. Učiteľ alebo dobrovoľník v programe figuruje ako mentor a rovnocenný partner, ktorý účastníka vedie k napĺňaniu svojich cieľov v oblastiach ako Šport, Rozvoj talentu, Dobrovoľníctvo a Dobrodružná expedícia. Program DofE tak poskytuje mladým ľuďom priestor na realizáciu svojho talentu, svojich záujmov, rozvíja motiváciu a osobnú a spoločenskú zodpovednosť. Zapojeným školám a učiteľom okrem iného ponúka možnosť zvýšiť touto skúsenosťou svoje organizačné a profesionálne zručnosti.

Na Slovensku bolo v minulom školskom roku 2017/ 2018 do DofE zapojených vyše 2200 účastníkov. Momentálne sa DofE realizuje na vyše 160 organizáciách a školách.

Cirkevná spojená škola je do programu zapojená druhý rok.

Program DofE je na našej škole v ponuke pre študentov kvarty až oktávy. V prípade záujmu o zapojenie sa do programu, prosím, kontaktujte p. uč. Martina Mydliara. Vo štvrtok 20. septembra 2018 o 14.05 bude v triede VIII. G stretnutie s účastníkmi programu i novými záujemcami o program DofE. Tešíme sa na vás.

www.dofe.sk

 
Expedícia DofE 2 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Kristína Máliková   
Piatok, 14 September 2018 11:00

Počas posledných prázdninových dní sa podarilo niektorým žiakom gymnázia úspešne splniť DofE (Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu) bronzovú úroveň. Ich celoročné snaženie a rozvoj v rozličných oblastiach zavŕšili 2-dňovou expedíciou v  Nízkych Tatrách. Spočiatku jednoduchá túra za slnečného počasia nepôsobila ako výzva, avšak s prichádzajúcou nocou sa počasie rozhodlo výlet spestriť v podobe dažďa. Niektorí žiaci v noci museli súperiť so strachom z miernej búrky iní, možno tí skúsenejší, sa nenechali nočnou prehánkou vôbec obťažovať.  Aj napriek rôznym prekážkam, náročnej túre mokrým terénom a kde tu drobným komplikáciám v orientácii, sa naši študenti úspešne dostavili do cieľa. Okrem batohov si so sebou niesli kopu zážitkov, skúseností a vodu v topánkach.

  • autor: Kristína Máliková

Posledná úprava Piatok, 14 September 2018 11:11
 
Oznam MŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Otília Jurigová   
Nedeľa, 30 September 2018 07:15

Dňa 4. 10. 2018 (štvrtok) o 9:15 príde do MŠ bábkové divadlo Slniečko z Piešťan s predstavením „KEĎ JA BUDEM VEĽKÝ“ (pracovné profesie) Prosíme rodičov, aby priniesli do stredy 3. 10. za každé dieťa 1,50 €.

 
Oznam! PDF Tlačiť E-mail
Napísal spravca   
Pondelok, 24 September 2018 11:16

Milí rodičia a žiaci.
Zajtra (utorok) 25. 9. 2018 je posledný termín,
kedy je možné odovzdať vzdelávací poukaz vydaný našou školou.
Prosím nezabudnite na to a doneste ho
,
ak ste sa rozhodli pre jeho uplatnenie si v našej škole.
Po tomto termíne jeho platnosť a prepadá.
Ďakujeme za pochopenie!
Mgr. A. Laštíková

 
Literárno-náboženská exkurzia PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marek Janiga, IV.G   
Nedeľa, 23 September 2018 11:38

 

Dňa 20. 9. 2018 sa žiaci tercie, kvarty a 8.A zúčastnili literárno - náboženskej exkurzie v Krivej a na Slanickom ostrove. V Krivej začali svätou omšou v miestnom kostole, kde sa dozvedeli všeličo nové o blahoslavenej sestre Zdenke Šelingovej a uctili si jej relikviu . Boli sa spoločne pozrieť aj na miesto, kde stál kedysi rodný dom blahoslavenej a obdivovali hrdinstvo jej vernosti až po smrť. Potom ich kroky smerovali do Námestova, odkiaľ sa loďou vydali na Slanický ostrov umenia. Práve zo zatopenej Slanice pochádzal významný slovenský jazykovedec Anton Bernolák, ktorý sa zaslúžil o 1.uzákonenie spisovnej slovenčiny. Za túto exkurziu vďačíme pani učiteľke Viere Antalíkovej.
  • autor: CSS

 

Posledná úprava Nedeľa, 23 September 2018 11:40
 
Pasovanie za prváka PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr. G. Strapcová   
Pondelok, 03 September 2018 00:00

Tak ako každý rok, tak aj tento rok sa v prvý deň do školy najviac tešili naši prváci. Pre nich si pripravili starší žiaci z 9. triedy a IV. G spolu s p. uč. Mgr. Holubovou a Mgr. Jurášovou veselé privítanie a slávnostné pasovanie za žiakov našej školy. Museli nabrať odvahu, aby sa rozlúčili s rodičmi a prešli slávnostnou bránou ku rytierovi, ktorý ich privítal v našej škole. Žiakov sprevádzali starší žiaci, ktorí im podali pomocnú ruku na ceste za učením. Potom spoločne s triednymi učiteľkami vošli do tried, kde na nich už čakal Šlabikár. Prajeme im na ceste vzdelania veľa úspechov, radosti a odvahy.
  • autor: rodičia

 

Posledná úprava Sobota, 15 September 2018 12:12
 
Expedícia DofE 1 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Dominika Ďaďová   
Piatok, 14 September 2018 11:17

Posledný prázdninový víkend sme sa šiesti odvážlivci z oktávy zúčastnili dobrodružnej expedície, čím bol zakončený projekt DofE (The Duke of Edinburgh’s Award). Naša výprava sa začínala v Liptovskej Lúžnej, z ktorej sme sa potom peši presunuli k útulni pod Ďurkovou. Cieľom expedície bolo prežiť v prírode bez pomoci moderných technológií a tiež sa bez pomoci iných ľudí. Napriek ťažkej batožine sme neklesali na duchu a cestu nám spríjemňovali pekné výhľady z Nízkych Tatier. Počasie nám síce veľmi neprialo, ale úspešne sme dorazili na Ďurkovú, kde sme hneď začali stavať stany, nakoľko začalo pršať. Druhý deň sme sa zobudili do premočeného stanu a pokračovali sme v ceste. Smerovali sme do Demänovskej doliny. Cestou sme stretli učiteľov, ktorí boli vedúcimi našej expedície. Ich prítomnosť nás potešila a utvrdila v tom, že ideme správnym smerom. Po úspešnom dorazení do Demänovskej doliny sme pokračovali autobusmi do Dolného Kubína, kde bola naša expedícia ukončená. Uťahaní, ale plní zážitkov sme sa rozišli v radosti domov. Ďakujeme p. učiteľovi Mydliarovi za možnosť zúčastniť sa tohto projektu!

  • autor: Dominika Ďaďová

Posledná úprava Piatok, 14 September 2018 11:24
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 10 z 162
Sobota, 23. Február 2019

Dnes má meniny
Roman a Romana
Zajtra má meniny
Matej

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva