Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Cirkevná spojená škola Dolný Kubín
1. miesta SOČ PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Patrícia Dudášová Harantová   
Streda, 10 Apríl 2019 20:30

Starší študenti poznajú pojem SOČ (Stredoškolská odborná činnosť). Vedia, že vytvoriť ju nie je ľahké, že práca na nej zaberie niekoľko mesiacov a jej realizácia je podobná bakalárskej práci. Našu školu dôstojne reprezentovali Enrico Úradník (VII.G) - 1. miesto v okresnom kole, postup na kraj a Jozef Diškanec (VIII.G) -
1. miesto v okresnom kole, postup na kraj. Do celoslovenského kola síce v tvrdej konkurencii nepostúpili, na celkové umiestnenie ešte čakáme.
Študentom gratulujeme a ďakujeme!

  • autor: pd

Posledná úprava Streda, 10 Apríl 2019 20:37
 
Sladká tehlička PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr.Gabriela Strapcová   
Streda, 10 Apríl 2019 20:03

Dňa 28. marca 2019 naši gymnazisti predávali vo vstupe do školy sladkosti. Peniaze však nechceli pre seba, ale chceli takto pomôcť deťom v Kérale – Indii. Zapojili sa takto do zbierky Tehlička, ktorá prebieha počas pôstu na našej škole. Prispeli sumou krásnych 158,- €. My im ďakujeme nielen za dobroty, ktoré pre nás napiekli, ale aj za sumu, ktorou prispeli pre deti. Vďaka.

  • autor: css

Posledná úprava Streda, 10 Apríl 2019 20:20
 
Slávik Slovenska PDF Tlačiť E-mail
Napísal PaedDr.Gabriela Strapcová   
Streda, 10 Apríl 2019 19:53

Dňa 28. marca 2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Slávika 2019. Zaspievať a ukázať svoj talent nám prišlo mnoho žiakov, ktorí boli víťazmi v triednych kolách. Ľudovú pieseň si prvýkrát vyskúšali zaspievať aj prváci. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. Porota mala ťažkú voľbu vybrať tých najlepších, no nakoniec rozhodli
V I. kategórii boli víťazmi
1. miesto Filip Bartoš z 2. A
2. miesto Mária Kuhejdová z 2. B
3. miesto Adam Úradníček z 1.A a Júlia Lastičová z 3. B

V II. kategórii boli víťazmi
1. miesto Diana Janidžárová zo 4. A
2. miesto Lucy Kaščáková z 5. B
3. miesto Eva Lacková z I.G

Všetkým blahoželáme a víťazom držíme palce na okresnom kole. Za príjemné dopoludnie ďakujeme aj p. uč. Pilarčíkovej a dievčatám Simonke Smolkovej a Rebeke Andrejčákovej za uvádzanie.

  • autor: PaedDr.Gabriela Strapcová

Posledná úprava Streda, 10 Apríl 2019 19:58
 
Pozor ZBER! PDF Tlačiť E-mail
Napísal csš   
Streda, 10 Apríl 2019 19:19

  • autor: CSŠ

Môžete ho priniesť od 7.00 do 7.40 do miestnosti pri telocvični p. školníkovi.

Posledná úprava Streda, 10 Apríl 2019 20:21
 
Deň otvorených dverí v ZŠ PDF Tlačiť E-mail
Napísal rš   
Pondelok, 01 Apríl 2019 10:11

Pozrite si fotografie z priebehu dňa otvorených dverí (29. 3. 2019) pre predškolákov z materských škôl v našom meste a okolí. Tí, ktorí pozvanie prijali, sa možno nájdu na fotografiách;-) Tento deň pripravili učitelia 1. stupňa spolu so žiakmi našej školy. foto: E. Diškancová

  • autor: Eva Diškancová

Posledná úprava Pondelok, 01 Apríl 2019 10:30
 
Exkurzia na súde PDF Tlačiť E-mail
Napísal Bianka Nemčeková (Tercia)   
Pondelok, 01 Apríl 2019 10:09

Dňa 26. 3. 2019 sa žiaci III.G s pani učiteľkou Mgr. Povalovou zúčastnili súdneho pojednávania na Okresnom súde v Dolnom Kubíne. Pri vstupe do budovy nás príslušníci justičnej stráže poprezerali a skontrolovali všetky veci. Súdne pojednávanie sa mohlo začať. Bolo kratšie než sme očakávali, ale nasledujúci čas sme vyplnili zvedavými otázkami. Pani sudkyňa JUDr. Kňazúrová nás informovala o nebezpečných návykových látkach, o výške trestu pre dospelých a mladistvých, našich právach a najmä ako predchádzať rôznym problémom. Inšpirovala nás svojím povolaním a veľmi zaujala. Práca sudcu je namáhavá, ale ak si usilovný a spravodlivý a vieš držať súdne kladivko v ruke, je to práca stvorená pre teba.

 
Noc s knihou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Marcela Kršková   
Pondelok, 01 Apríl 2019 09:56

Komu by sa chcelo ísť v piatok poobede po celom týždni späť do školy? Koncom marca sa predsa našla jedna trieda, ktorej sa do školy ísť chcelo. V piatok podvečer sa začala pre tretiakov Noc s knihou. Povinnou výbavou (okrem karimatky a spacieho vaku) boli teda knihy a, samozrejme, baterky. Hneď po ubytovaní bol priestor na čítanie a prezentáciu kníh, ktoré si doniesli. „Zistila som, že mám čítať viac a že by som sa mohla v čítaní zlepšiť,“ sebakriticky zhodnotila prvú časť nocovačky Silvia. Po večeri prišiel rad na slovenskú klasiku – rozprávky Pavla Dobšinského. Rozprávané, hrané, počúvané, ale aj čítané... O poslednej z aktivít hovorí Ema: „Najlepším zážitkom bola nočná hra, lebo bola tma a mohli sme chodiť s baterkami.“ „Báli sme sa černokňažníka, lebo spieval strašidelné a zároveň smiešne piesne,“ dodáva Sisa. Rozprávkové postavy boli úplne všade. Úlohou žiakov bolo podľa indícií rozprávkové postavy nájsť a splniť nimi zadané úlohy. „Páčil sa mi oblek pána kaplána,“ hodnotí Aďa, „vyzeral v ňom veľmi smiešne. Ale najviac sa mi páčilo, ako pani učiteľka čítala rozprávku na dobrú noc. Bolo to upokojujúce.“ „Najťažšie bolo zaspať a byť ticho,“ zhodli sa pri záverečnom hodnotení akcie Michal s Andrejom. „Najviac sa mi páčilo spanie v škole. Pre mňa to bola veľká zmena,“ vysvetľuje svoje pocity Ela, „v škole som ešte nikdy nespala, okrem jedného razu, keď som zaspala na hodine.“ :-) Noc s knihou nebola len o čítaní, ale aj o spolupráci a vzťahoch v triednom tíme, o pomoci slabším, empatii a modlitbe. Pri organizácii veľmi pomohli animátori a animátorky z oktávy a prímy, pani vychovávateľka Betka, pán kaplán a Paja, dobrá kamoška tretiakov. Za všetkých tretiakov to zhrnula Eliška: „Bolo to super. Ešte nikdy som nezažila takú spačku, ďakujeme!“

  • autor: Mgr. M. Kršková

Posledná úprava Pondelok, 01 Apríl 2019 10:03
 
Cvičná expedícia DofE PDF Tlačiť E-mail
Napísal Betka Smoleňová   
Streda, 10 Apríl 2019 20:49

piatok 29. 3. 2019 sme v Solčanoch začali našu trojdňovú expedíciu. Expedíciu sme absolvovali v rámci programu DofE, do ktorého je zapojená aj naša škola. Tento program spočíva v tom, že každý žiak, ktorý sa ho rozhodne robiť, si určí ciele v troch oblastiach – Šport, Talent a Dobrovoľníctvo, a tie si určitý čas plní. Na koniec všetci absolvujú v tímoch od 4 do 7 ľudí cvičnú a potom kvalifikačnú expedíciu.

My sme si ako miesto našej cvičnej expedície zvolili pohorie Tribeč. Rozhodli sme sa pre toto pohorie preto, že sme ho chceli porovnať s knihou a rovnomenným filmom Trhlina. Podľa tých je pohorie Tribeč ‘’slovenským bermudským trojuholníkom“. Vraj sa tu strácajú ľudia a dejú sa tu záhadné veci. Chceli sme teda zistiť, či je toto tvrdenie pravda. Vybrali sme sa teda navštíviť kľúčové miesta z knihy. Boli sme na Tribeči, pri Pustovníkovej studničke a opustenej nemeckej osade. Počas našej cesty sme avšak nezaznamenali nič záhadné. Jediné, čo nás zarazilo, bolo to, že časové údaje na značkách sa nezhodovali so skutočnosťou. Našťastie sa nám nič zlé nestalo, nenapadol nás počas stanovania medveď a ani sme sa nestratili. Expedíciu sme tak úspešne zvládli a pripravili sme sa tak na kvalifikačnú.

  • autor: expedicia

Posledná úprava Streda, 10 Apríl 2019 20:57
 
Čítanie na netradičnom mieste PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Marcela Machajová   
Streda, 10 Apríl 2019 19:46

Počas celého mesiaca sme mali možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít spojených s čítaním. Čítali sme mnoho kníh od rôznych autorov, čítali nám učitelia, rodičia ba aj starí rodičia. Knihy sme vyrábali, kreslili, písali..., o knihy sme súťažili, s knihou sme nocovali, prsto, bolo toho nemálo. Už sme si mysleli, že sme všetky možnosti vyčerpali, až kým neprišla ponuka z Oravskej knižnice v spolupráci s Oravskou galériou: Čítať na netradičnom mieste. Nič netušiaci, ale plní očakávania sme sa vybrali pomedzi kvapky do Oravskej galérie, kde nás už čakali p. knihovníčka M. Kazimírová a p. Ž Mäsiarová . Na mieste nás informovali o tvorivej aktivite spojenej so vzdelávaním, kde sme mali možnosť zoznámiť sa s tvorbou maliara a ilustrátora Františka Hübla. Žiaci 4. roč. ukázali, že dokážu čítať aj umelecké diela. Bez zábran vyjadrovali svoje názory a pocity k daným dielam, ku ktorým neskôr pridali aj svoje vlastné výtvory.

  • autor: Mgr. Marcela Machajová

Posledná úprava Streda, 10 Apríl 2019 19:50
 
FARBY ZEME 2019 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Janka Lastičová   
Piatok, 05 Apríl 2019 04:56

Aj v tento školský rok nás čaká výzva pokúsiť sa obliecť v jednotlivé dni do vopred určenej farby. Podarí sa nám to?
Pondelok 8.4. - deň vody modrá
Utorok 9.4 - deň lesov zelená
Streda 10.4 - deň slnka žltá -oranžová
Štvrtok 11.4. - deň -noc biela-čierna
Piatok 12.4. - deň kvetov kvety.
V konkrétny deň si treba na seba obliecť niečo v danej farbe (napr. tričko, mašľa, náramok,...) Teda ak nemáme oblečenie netreba sa stresovať, ale mať pripravenú aspoň drobnosť. Držím vám palce, aby práve vaša trieda bola tá, kde sa zapoja všetci žiaci. (pozor, platí aj pre učiteľov :-) )

 
Vyhrali sme okresné kolo PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. J. Lonský   
Štvrtok, 28 Marec 2019 00:00

Dňa 28. marca 2019 usporiadala naša škola v spolupráci s mestom Dolný Kubín okresné kolo vo volejbale stredných škôl. Naši chlapci po výbornom výkone zvíťazili nad Obchodnou akadémiou aj Strednou zdravotnou školou a postúpili do regionálneho kola. CSŠ reprezentovali: Gabo Biel, Braňo Murín, Matej Garaj, Samo Machaj, Miloš Murín, Martin Rídzi, Tomáš Straka, Jakub Šimo, Rasťo Škvarka, Marek Valek a Martin Zanovit.

  • autor: Mgr. J. Lonský

Posledná úprava Pondelok, 01 Apríl 2019 10:26
 
Čítame našim najmenším PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr.Daniela Krupová   
Pondelok, 01 Apríl 2019 10:03

V marci sme v rámci medzigeneračného čítania privítali v triedach na prvom stupni rodičov, starých rodičov aj súrodencov. Ochotne prišli prečítať rozprávku a porozprávať o obľúbených knihách, ktoré si čítali v mladosti, alebo ich teraz čítajú svojim deťom. Ďakujeme a tešíme sa o rok na spestrenie hodín čítania.

  • autor: Mgr. Daniela Krupová

 

Posledná úprava Pondelok, 01 Apríl 2019 10:09
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 10 z 174
Nedeľa, 21. Júl 2019

Dnes má meniny
Daniel
Zajtra má meniny
Magdaléna

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 

Erasmus 2014-2017

„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

počasie

Počasie Dolný Kubín - Svieti.com

Internetové odkazy

Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva